Kimyasal eksfoliasyon nedir, ne faydası vardır, tehlikeli midir? | Korendy Türkiye Turkey Kore Kozmetik KBeauty Cilt Bakım

Orijinal Kore Kozmetik 🌏 Tester seçenekleri ✌️ 1~4 iş gününde teslimat

Kimyasal eksfoliasyon nedir, ne faydası vardır, tehlikeli midir?


Kimyasal eksfoliasyonu (soyma işlemini) yakından tanıyarak sivilce, siyah nokta, geniş gözenek, leke ve daha pek çok cilt probleminin çözümüne kavuşturmaya ne dersin?

yeni başlayanlara özel kimyasal peeling

Kimyasal eksfoliasyon nedir?

Peeling, soyma yada ölü deri hücrelerinden arındırma anlamına gelen eksfoliasyon, cildin en üst tabakası epidermiste bulunan ve ölü deri hücrelerinden oluşan, koruyucu bir katman olan ‘stratum corneum’ adı verilen cilt yüzeyine, kimyasal bir maddenin (AHA, BHA, PHA vb..) uygulanmasıyla sağlanan, ölü derilerin ciltten atılması ve cildin yenilenmesi işlemidir.

Kimyasal eksfoliasyonun ne faydası vardır?

Kimyasal peeling (peeling, soyma) doğru uygulandığında, cilde herhangi bir zarar vermeden en etkili şekilde cildin ölü derilerden arındırmaya, sivilceleri iyileştirmeye, lekeleri onarmaya, kolajen sentezini hızlandırarak elastikiyet kaybını önlemeye yardımcı olur.

Sonuç olarak kimyasal soyma işlemi, daha pürüzsüz ve parlak, canlı ve renk tonu eşit, yenilenmiş bir cilt elde etmeyi sağlar.

yeni başlayan hassas ciltler için en özel badem özlü mandelic asit wishtrend

Kimyasal eksfoliasyon işlemi tehlikeli midir?

Kimyasal eksfoliasyonun cilt için faydaları bilimsel olarak kanıtlanmış olsa da, yanlış kullanıldığında zararlı da olabilir. Her cildin bariyer fonksiyonlarının işleyişi farklıdır, her cildin yapısı ve hassasiyetleri de farklıdır ve dolayısıyla her cildin asit tolerasyonu aynı değildir. 

Kimyasal eksfoliasyon hakkında daha detaylı bilgi için çeşitli yabancı bilimsel kaynaklardan ve müşteri deneyimlerinden elde edilen konular için sayfanın en altındaki yabancı referans kaynakları ziyaret edebilirsiniz. 

Asitlerle ilgili diğer konular

Kimyasal eksfoliasyon nedir, ne faydası vardır, tehlikeli midir?
Kimyasal eksfoliasyon hakkında bilmeniz gereken temel konulara bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Kimyasal asit çeşitleri ve işlevleri nelerdir?
Cilt bakımında kimyasal asitlerden en doğru şekilde faydalanabilmek için öncelikle asit çeşitlerini tanımak, hangi amaçla kullanıldıklarını bilmek gerekiyor. Sizin için kimyasal asit türlerini bu sayfada açıkladık.

Hangi kimyasal asidi tercih etmeliyim?
En etkin düzeyde hangi cilt sorununa hangi asitlerin daha iyi geleceği ve hangi cilt tipinde hangi asitlerin daha iyi çalıştığını bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Kimyasal asitleri kullanırken nelere dikkat etmeliyim?
Kimyasal asitlerle birlikte hangi içerikleri aynı rutinde kullanmanın irite edici olabileceğini bu sayfada açıkladık.

Referanslar

Korendy Editör: Sema A.