Yüzde Oluşan Beyaz Noktalar Nasıl Geçer?


Beyaz nokta nedir ilk etapta bunu incelemeye ne dersiniz? Beyaz nokta; cilt yüzeyinde bulunan minik ve beyaz sert kabarıklıktır. Bu noktalar meydana gelecek sivilce ve aknenin habercisidir. Ancak her beyaz noktayı da sivilce ya da akne olarak görmemek gerek. Evet birçok beyaz nokta iltihaplı olup, sonrasında sivilceye dönüşse de bazı cilt problemlerinde karşılaşılan beyaz noktalar tamamen sivilceden bağımsız bir cilt sorunudur. Beyaz noktaya neden olan etkenler, sivilce oluşumu ile aynıdır. Gözeneceklerin dolması, cildin yeteri kadar temizlenmemesi gibi nedenler nasıl ki akne oluşumu için başlıca maddeler ise beyaz nokta oluşumunu da tetikler. Bunun için sağlıklı bir cilt için en önemli kuralın temiz bir cilt olduğu hiçbir zaman unutulmamalıdır. Ancak şunu da iyi bilmek gerekir ki, stres ve kötü beslenme de cilt sorunlarını etkilemektedir.

yuzdeki-beyaz-noktalar-nasıl-gecer

Yüzdeki Beyaz Noktalar Nasıl Oluşur?

Cilt hastalıkları ya da cilt problemlerine genel olarak bakımsız bir cilt neden olur. En temel hali ile bunu söyleyebiliriz. Temizlenmemiş bir cilt başta olmak üzere yanlış ürün kullanımı, cilde yeteri hassasiyeti göstermemek cilt sorunlarına neden olduğu gibi dış etkenler de cilt hastalıklarını tetiklemektedir. Bunların en önemli kaynağı strestir. Cilt hastalıklarına temeline bakıldığı zaman hemen hemen hepsinde stres altyapısı görmek mümkün. Beyaz nokta nasıl oluşur denildiğinde, bu soruna neden olan pek çok etken rol vardır. Başta gözeneklerin tıkanmasını sayabiliriz. Bunun haricinde, hava kirliliği, ciltte meydana gelen sürtünme ki gözlük kullanımı da beyaz nokta oluşumuna neden olabilmektedir.

Beyaz Noktalar Nasıl Geçer?

Güzellik ve bakımın ana kaynağı doğru ürün kullanımı ve temiz bir cilttir. Ki eğer cilt yeteri kadar temizlenmemişse, kullanılacak olan ürün ne kadar kaliteli ya da güvenilir olursa olsun herhangi bir faydasını göremeyeceksinizdir. Bunun için sağlıklı bir cildin önündeki en büyük engel olan cilt kirliliğini ortadan kaldırmak, cildi ölü hücrelerden ve fazla sebumdan arındırmak gerekir. Böylece cilt nefes almaya başlayacak ve gün geçtikçe sağlıkla ışıldayacaktır.

Doktor kontrollü beyaz nokta tedavisi olduğu gibi evde de kendi tedavinizi yapabilirsiniz. Bu da doğru ürün kullanımı ile olacaktır. Şunu en başta söylemek gerekir ki, yaşanılan cilt problemi ne olursa olsun ilk etapta doktora danışmak ve muayene olmakta fayda vardır. Herhangi bir hastalık ya da sorun teşkil edecek bir durum söz konusu değilse, doğru kozmetik ürün kullanımı ile kendi tedavinize başlayabilirsiniz. Peki hangi ürünleri nasıl kullanmak gerekir? Şimdi hep birlikte beyaz nokta tedavisinde kullanılması önerilen ürünleri ele alalım.

Kore kozmetiği dünya kozmetik sektörüne yön veren bir isim haline gelmiştir. Tüm cilt ihtiyaçlarına göre hazırlanan ürünler ile markalar birçok kadının tercihi durumundadır. Ülkemizde de Korendy Türkiye ile pek çok Kore kozmetik markası satışı yapılmaktadır. Beyaz nokta tedavisi için en başta tavsiye edebileceğimiz ürün, Kore kadınlarının da severek kullanmış olduğu By Whishtrend’tir. Markanın birbirinden yararlı ürünleri, ihtiyaç duyduğunuz bakım ve tedaviyi kısa sürede mutluluğa dönüştürmektedir.

By Whishtrend ile Beyaz Noktalar Veda

By Whishtrend, özellikle peelingleri ile birçok soruna kısa sürede çözüm getirmektedir. Doğal içerikli kremler, jeller, losyonlar, maske ve peelingler cildin ihtiyaç duyduğu sağlığa kavuşmasını sağlamaktadır. Beyaz nokta tedavisinde özellikle badem özlü peeling kullanımı şiddetle tavsiye edilmektedir. By Whistrend badem özlü peeling, cildi soyarak ölü hücrelerden temizler. Devamlı belirtildiği gibi ölü hücrelerden, kirden, fazla yağdan arınmış bir cilt sağlıklı bir hal almaya başlayacaktır. Bunu ışıltısından ve yumuşaklığından anlayacağınız gibi savaş verdiğiniz cilt probleminin yavaş yavaş son bulmasından da rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. Bunun haricinde markaya ait olan pürüzsüzleştirici tozlar, akne tedavi edici ampuller, tonikler de beyaz noktalara karşı savaşmaktadır.

I’m From, beyaz nokta tedavisi için önerilebilecek bir diğer Kore markası da I’m From’dur. Özellikle ginseng maske ile ciltte mucizelere neden olmaktadır. Maske içeriğinin oldukça büyük çoğunluğunu ginseng oluşturmaktadır ve doğal bir üründür. Ürünün en önemli özelliklerinin başında ciltteki kan dolaşımını hızlandırmasıdır. Bu da cildin canlanmasına neden olmaktadır. Cildi yatıştırma, cilt bariyerini güçlendirme, yatıştırma, ferahlatma özellikleri ile beyaz nokta ve sivilcelere neden olan yağlı kökü kurutmaktadır. Sivilce nasıl geçer sorusunun cevabını bulmakta elbet burada önemlidir. Çünkü kuruyan ve temizlenen gözenek, meydana getirmiş olduğu problemlerden de kurtulmuş olacaktır.

Herhangi bir cilt sorunu ya da problemi ile karşı karşıya kalmamak için cildi olabildiğince temiz tutmak gerekmektedir. Sağlıksal sorunlardan dolayı oluşan bir problem değil ise, evde kullanacağınız uygun ürünler ile cilt sorunlarınızla savaşabilirsiniz. Bunun için Kore kozmetiği ürünlerini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Cilt tipinizi iyi bildikten sonra ürün seçimi yapmakta zorlanmayacaksınızdır. Karma, yağlı ya da kuru bir cilde sahipseniz buna göre ürün seçmeye dikkat etmelisiniz. doğru beslenme ve bol su tüketimi de cilt sağlığı için önemli konulardandır. Gerek beyaz nokta tedavisi gerek cilt bakımı, konu ne olursa olsun temiz bir cilt ve cilde uygun ürünler ile kendi bakımınızı yapmanız mümkün. Unutmayın, güzellik doğru bakım ile mümkündür. 😊