Round Lab ve Torriden markalı ürünler Çarşamba akşamı stoklarda

Yüzde Çıkan Küçük Sivilceler Nasıl Geçer Pürüzsüz Bir Cilt İçin Hemen Yazıya Göz Atın


Sivilce, en yaygın cilt sorunlarından biridir. Kadın erkek fark etmeksizin herkeste görülebilen sivilce, tedavisi mümkün olan bir problemdir. Görüntüsünden dolayı rahatsızlık hissi uyandıran bu minik düşmanlar ile savaşmak kolay olduğu kadar da zordur. Ve herkes sivilcelerinden kurtulmak ister. Genel olarak sivilcenin tanımına baktığımızda ise; yağ üreten kanalların ve gözeneklerin tıkanması sonucu oluşan bir problemdir. Burada yüz temizleme jeli ürünlerini cilt bakım rutininize eklemelisiniz. Cilt hastalığı değildir ancak görüntüsünden dolayı bir cilt sorunudur. Cildin pürüzsüz görünmesini engelleyen, bazen akne gibi büyük iltihaplı yaralara neden olan sivilce ile savaşmak onları sıkmaktan daha kolaydır.

küçük sivilceler nasıl geçer

Sivilceyi sıkmak ve onları sıkarak yok etmeye çalışmak yapılacak en büyük hatalardan biridir. Hem acılı ve ağrılı hem de sakıncalı olan bu işlem yerine, cildinize uygun ürünler ile sivilceleri yok edebilirsiniz. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki bazı geçmeyen ve her geçen gün çoğalan sivilceler herhangi bir hastalığın habercisi olabilir. Bunun için uzman bir doktora görünmek yararlı olacaktır.

Yüzdeki Küçük Sivilcelere Neden Olan Faktörler Nelerdir?

Sivilce oluşumunu tetikleyen faktörler oldukça farklı ve fazladır. Bu minik sorunların yalnızca ergenlik döneminde oluştuğunu düşünmek günümüzde de hala devam eden yanlışlardan biridir. Sivilce bir cilt sorunudur ve onu tetikleyen pek çok etken vardır. Ergenlik elbette bunlardan biridir. Ancak genel olarak ergenliğe bu sorunu indirgemek oldukça yanlıştır. Çünkü ileri yaşlarda da yüzde ya da vücudun değişik bölgelerinde sivilce çıkması olası bir durumdur.

Sivilce neden çıkar sorusuna verilecek yanıtlara baktığımızda karşımıza şu maddeler çıkmaktadır;

  • Yanlış ve kötü beslenme alışkanlıkları,
  • Fazlasıyla tüketilen sigara ve alkol,
  • Cildin üretmiş olduğu fazla sebum,
  • Hormonal sebepler,
  • Yeteri kadar temizlenmemiş bir cilt,
  • Fazla makyaj yapmak ve bunu düzenli olarak temizlememek,
küçük sivilceler için neler yapılabilir

Sivilceler İçin Hangi Önlemler Alınabilir?

Sivilce nasıl geçer sorusunun cevabı için pek çok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Sivilce bandı ürünleri hemen çözüm bulabileceğiniz kozmetik ürünlerdir. Fakat kalıcı çözümler bulmak sivilce çıkmasını durdurmak için oldukça önemlidir. Burada yöntemlerden ziyade hayatımızın genel akışını ilk etapta kontrol etmek faydalı olacaktır. Sivilce bandı ürünleri ani durumlarda ya da her ne kadar önlem alınsa bile önüne geçilemeyen durumlarda kullanılmak üzere kurtarıcıdır. Sadece sivilce bölgesine uygulanır ve etkisi hızla görülmeye başlanır.

Diğer yandan hormonal sebeplerden dolayı devamlı olarak sivilce sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Adet döngüsünün düzensizliği, kullanılan ilaçların yan etkisi gibi durumlar kontrol edemediğimiz fakat sivilceye neden olabilen sebepler olabilir. Aynı şekilde günlük olarak tüketilen gıdaların dikkat edilmesi gereklidir. Gün içerisinde yoğun şeker tüketimi, hazır paketli gıdalar ve sigara kullanımı alışkanlıklar sivilce çıkmasını tetiklemektedir. Tüm bu sebeplerin yanı sıra cildinize yeteri kadar bakmamak gözeneklerin tıkanmasına ve dolayısıyla sivilce çıkmasına zemin oluşturmaktadır.

küçük sivilcelerde en etkili maskeler nelerdir

Her ne kadar yaşa ve durumlara bağlı olarak değişen cilt sorunları olabilse de çözümü elbette mevcuttur. Özellikle ilaç, hormonal gibi sebepler bir uzman doktora danışılmalı sonrasında cildinize uygun temizleme jellerini tercih etmelisiniz. Tam temizlenmemiş bir cilt devamlı olarak sivilce çıkmaya meyillidir. Hassas, kuru ve yağlı ciltlerin her birine özel üretilmiş bakım ürünlerini kontrol edebilir; cilt bakım rutininizi oluşturabilirsiniz.

Sivilce Tedavisi İçin En Etkili Ürünler Nelerdir?

Sivilce tedavisinde cilde profesyonel bakım yapacak pek çok ürün bulunmaktadır. Bu anlamda Kore kozmetik markaları, sivilce gibi sorunlar için hazırladıkları bakım ürünleri ile sivilceleri kısa sürede ortadan kaldırmaktadır. İşte o ürünlerden bazıları;

Jumiso Onarıcı ve Nemlendirici Krem; sivilce bakımı yapan bu ürün tüm ciltler için uygundur. Leke görünümünü azaltarak cilde pürüzsüzlük veren bu krem tahriş olmuş ciltleri de yatıştırma özelliği göstermektedir.

Dr. Ceuracle Hassas ve Akneli Ciltlerde Leke Giderici ve Sivilce Önleyici Çay Ağacı Özü; iltihap önleyerek akne oluşumunu engelleyen bu ürün cilde bakım yaparak sivilceleri tedavi eder ve lekeleri de kısa sürede ortadan kaldırır.

Cosrx Nazik Temizleyici Jel; salisilik asit ve çay ağacı yağı içeren bu jel cildi nazik bir şekilde temizlerken fazla yağ üretimini kontrol altına alır. Böylece yeni sivilce oluşumunu engeller aynı zamanda var olan sivilcelerin tedavisinde de etkili bir rol oynar.

            

Cilt sağlığı ne kadar iyiyse cilt o kadar pürüzsüz bir görünüme sahip olacaktır. Siz de küçük sivilcelerden muzdaripseniz Korendy Türkiye adresinden bulabileceğiniz bu ürünler ile hemen şimdi tedaviye başlayabilirsiniz.