Yaz Aylarında Doğru Nemlendirici Seçme Rehberi | Korendy Türkiye Turkey Kore Kozmetik KBeauty Cilt Bakım

Orijinal Kore Kozmetik 🌏 Tester seçenekleri ✌️ 1~4 iş gününde teslimat

Yaz Aylarında Doğru Nemlendirici Seçme Rehberi


Yaz Aylarında Doğru Nemlendirici Seçme Rehberi

Cildimizin nem ihtiyacı mevsimlere göre değişiklik gösteriyor. Sıcak yaz aylarında ciltte ağırlık yapmadan cildin ihtiyaçlarını karşılayan ideal nemlendirici özelliklerini sizler için sıraladık.

Her cilt tipinin nem dengesi ve özel ihtiyacı farklıdır. Özellikle havaların ısınması ve nem oranının artması ile birlikte bir çok cilt tipinin sebum üretiminde artış gözlemlenebilir. Bu artışa karşılık, nemlendirici kullanmayı bırakmamalı sadece daha hafif yapılı nemlendirici ya da losyonlar tercih edilmelidir.

Farklı cilt tiplerinin ihtiyaçları, hangi içeriklere dikkat etmeleri gerektiği ve ciltlerine uygun olacak nemlendirici önerilerini paylaşıyoruz.

KURU CİLTLER

 • İhtiyacı: Her zamanki gibi cilde nemi hapseden oklüzif içerikleri tercih etseler de kışın kullandıkları nemlendiriciler bu dönemde ağır gelmeye başlar, losyon kıvamında nemlendiriciler ihtiyaçlarını karşılamaya yetecektir.
 • İçerikler: Hücreler arası boşluğu doldurarak cilde pürüzsüz görünüm veren, cildi yumuşatan ve besleyen doğal yağlar formülde bulunmalı. Kışın tercih ettikleri ağır oklüzifler yerine nemi cilde hapsetmeyi hedefleyen polimerler ağırlık yapmadan cildin nem kapasitesini korumayı sağlayacaktır.
 • Ürün tavsiyesi:
Atopalm Yatıştırıcı Jel Losyon

  NORMAL CİLTLER

  • İhtiyacı: Sebum üretimi ideal seviyededir, kış ve sonbahar aylarında rahatlıkla kullandıkları losyonlar bu dönemde ağır gelmeye başlarsa aynı görevi üstlenecek fakat daha hafif yapıda olan esansları kullanabilirler.
  • İçerikler: Cilt üzerinde film oluşturarak nem kaybını önleyen polimerlere ihtiyaç duyarlar. Emoliyanlar cilde bu dönemde fazla gelebilir, bunun yerine nem çeken bitki özleri, gliserin ve hyalüronik asit gibi humektanları tercih edebilirler.
  • Ürün tavsiyesi:
  Klairs Anti-aging bakım yağı

   KARMA VE YAĞLI CİLTLER

   • İhtiyacı: Sıcak hava ve nemin etkisiyle sebum üretimindeki artıştan parlamaya başlayan ciltlerini kontrol altına almayı hedeflemeli.
   • İçerikler: Yağlı ciltler nem hapseden içeriklere ihtiyaç duymazlar, ciltteki sebum doğal olarak nem hapsedicidir. Nem çekiciler ve fazla yağı kontrol altına alacak hamamelis özü gibi içerikler idealdir. Karma ciltler ise içerisinde yağ barındırmayan ve normal ciltlere de uygun olan polimerlerden faydalanabilir.
   • Ürün tavsiyesi:

    Yağlı cilt

     I'm From Onarıcı Vitamin Ağacı Jeli

    Karma cilt

    Huxley Onarıcı Nemlendirici Krem

    Tüm sene boyunca güneş koruyucu kullanmak gerekiyor fakat özellikle de yazın günün büyük bir kısmı dışarıda geçtiği için güneş koruyucu kullanmaya bir hayli dikkat etmek gerekiyor.

    Güneş koruyucular hakkında en çok merak edilenleri cevapladığımız yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.