Round Lab ve Torriden markalı ürünler Çarşamba akşamı stoklarda

Sivilceye İyi Gelen 5 Etkili Kore Bakım Ürününü Keşfedin, Sivilcelerinize Veda Edin!


Ahh o sivilceler. İstenmeyen hatta nefret edilen en yaygın cilt sorunlarından biridir. Bir cilt hastalığı mıdır, hayır. Ancak cilt sorunları başında en çok rastlanan problemlerden biridir. Büyüklü küçüklü bu minik pütürlerin oluşturduğu kötü görüntüden kurtulmak en fazla savaş verilen konulardandır. Kadın ya da erkek fark etmeksizin herkeste görülebilen sivilce, elbette cinsiyet ayrımı da göstermez. Ya da yaş farkı. Sivilceler hakkında en fazla karşılaşılan yanlış düşüncelerden birisi ergenlikte görüldüğü ve ileriki yaşlarda sivilce oluşmadığıdır. Bu düşünce kesinlikle yanlıştır. Sivilce her yaş grubunda rastlanan bir sorun olmakla birlikte, ergenlikte biraz daha yaygın karşılaşılmaktadır.

sivilce üzerinde en etkili cilt bakım ürünleri

Genel tanımıyla sivilce, kıl kökleri ya da yağ kanallarının tıkanması sonucu oluşan bir sorundur. Burada da akla ilk olarak gelen cilt temizliğidir. Kıl kökleri neden tıkanır? Fazla yağ birikmesi, makyaj kalıntıları, gün içinde maruz kalınan toz ve kir gibi faktörler bu kanalları tıkar. Pek çok sorunun kaynağına bakıldığında karşımıza iyi temizlenmemiş bir cilt çıkar. Ne yazık ki temizliği eksik bırakılan ya da hafife alınan cilt temizliği konusu istenmeyen sorunların habercisi olmaktadır. Yüzde sivilce oluşmasının nedenleri nelerdir dersiniz?

  • Hormonal nedenler; bazı sivilcelerin nedeni tamamen içsel bir sıkıntıdan kaynaklanmaktadır. Bunda hormonların büyük bir etkisi vardır. Çeşitli ilaçların kullanımı sonucunda da oluşan sivilce, bazen bazı hastalıkların da habercisi olmaktadır. Buna özellikle dikkat etmekte yarar vardır.
  • Temizlenmemiş cilt; sivilce başta olmak üzere siyah nokta gibi istenmeyen sorunların ana kaynağı cildin yeteri kadar temizlenmemiş olmasıdır. Siyah nokta temizleme ürünleri cilt üzerinde en çok tercih edilenler arasındadır. Çünkü gün boyu yüzde kalan makyaj temizlenmediğinde ya da gözeneklerdeki fazla yağ dengelenmediğinde ne yazık ki bazı cilt sorunlarından kaçmak pek de mümkün olmamaktadır.
sivilceli ciltte dikkat edilmesi gereken adımlar nelerdir
  • Yanlış beslenme alışkanlıkları; sivilce oluşumunun beslenme ile yakından bir ilişkisi vardır. Ne kadar yararlı besinler tüketilirse cilt de o kadar sağlıklı olacaktır. Fazla tüketilen tabiri caizse abur cubur diye adlandırılan yağlı ve sağlıksız yiyecekler cildin daha fazla yağ üretmesine neden olacaktır.
  • Sigara ve alkol tüketimi; sigara ve alkol gibi alışkanlık cilt sağlığı üzerinde doğrudan etkilidir. Fazla tüketilen sigara ve alkol zaman içinde cildin matlaşmasına ve hava alan gözeneklerin tıkanmasına neden olacaktır. Bu da elbette ki sivilce oluşumuna zemin hazırlayacaktır.
  • Bazı cilt ürünleri; cilt tipine uygun olmayan ürün kullanımı da sivilce oluşumunu tetiklemektedir. Yağlı ciltlerin bilinçsizce kullandıkları ve cildin daha da yağlanmasına neden olan ürünler sebumun artmasına ve gözeneklerin yağ ile tıkanmasına neden olur. Bunun için cilt tipi bilinmeden ve cildin ihtiyacı belirlenmeden ürün kullanmak doğru değildir.

Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sivilce tedavisi konusu oldukça geniş çaplı ele alınması ve değerlendirilmesi gereken bir konudur. Çünkü sivilcelerin oluşum nedeni değişkenlik gösterir. Bazı sivilcelerin tedavisi sivilcelere iyi gelen krem kozmetik ürünler ile mümkün olabilirken bazı durumlarda uzman bir doktorun yazacağı ilaçlar ile tedavi edilmektedir. Bunun için sivilce deyip geçmemek gerekir. Uzun sürede geçmeyen hatta gün be gün daha da artan sivilceler için mutlaka bir doktora başvurmak gereklidir.

sivilceli cilt tedavisi nasıl yapılır

Sivilcelerin tedavisi için piyasada rahatlıkla bulunabilecek pek çok sivilce karşıtı ürün mevcuttur. Hassas ciltler için krem önerileri yatıştırıcı özeliğine sahip olduğu için rutine eklenmelidir. Cilt en hassas bölgelerden biridir, direkt bir insanın vitrinidir. Bunun için her ürünün kullanımı doğru değildir. Sivilceler için evde de yapılabilecek pek çok doğal maske bulunmaktadır. Kozmetik sektöründe de daha profesyonel pek çok ürünün sivilce karşıtı özellik gösterdiği bilinmektedir. Bu anlamda tedavi etme özelliği fazlasıyla bulunan Kore kozmetik markaları ve ürünleri, son yıllarda tüm dünyada fazlasıyla kullanılmaya başlanmıştır.

Sivilcelere İyi Gelen En Etkili 5 Kore Ürünü

Kaine - Gözenek Karşıtı Biberiyeli Vegan Temizleyici: Gözenek karşıtı biberiyeli vegan temizleyici olan bu ürün, cildinizi nazikçe temizler ve tazelik hissi bırakır.

By Wishtrend - Mandelic Acid 5% Skin Prep Water: Mandelik asit içeren bu cilt hazırlama suyu, cildi ölü hücrelerden arındırır ve cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olur.

By Wishtrend - Bariyer Koruyucu Dengeleyici Centella ve Peptit Ampulü:  Bariyer koruyucu dengeleyici centella ve peptit ampulü olan bu ürün, cildi sakinleştirir ve nem dengesini korur.

I'm From - Leke ve Akne Karşıtı Bariyer Koruyucu Konsantre Ampul: Leke ve akne karşıtı bariyer koruyucu konsantre ampul olan bu ürün, cilde anında rahatlama sağlar.

I'm From - Leke ve Cilt Stresi Karşıtı Meyan Kökü Özlü 24 Saat Nemlendirici Krem: Meyan kökü özlü 24 saat nemlendirici krem olan bu ürün, leke ve cilt stresine karşı etkili bir bakım sunar.

I'm From - Cilt Bariyeri Destekleyici Rahatlatıcı Maske Serum:  Cilt bariyeri destekleyici rahatlatıcı maske serum içeren bu ürün, pratik kullanımı ile cildinizi güçlendirir ve temizler.

 

Sivilcelere veda etmek bu ürünlerle oldukça kolaydır. Korendy Türkiye adresinden temin edeceğiniz bu kaliteli ve tedavi edici ürünler ile sivilcelerden kısa sürede kurtulabilir yeni sivilcelerin önüne büyükçe bir duvar örebilirsiniz.