Reçetesiz Alabileceğiniz En Etkili 4 Sivilce Kremi ile Tanışın


Ahh o sivilceler. En istenmeyen, en fazla savaşılan, görmemek için her şey yapılan en önemli cilt sorunlarından birisi. Ne yaparsanız yapın yüzünüzdeki o minik düşmanlar gitmiyor mu? Ya da kısa vadede yok olup herhangi bir durumda yine gün yüzüne çıkıyor mu? Evet ne yazık ki bazı sivilcelerin hatta aknelerin anlık kaybolmaları söz konusu olsa da kısa bir süre sonra tekrardan farklı bir noktada kendilerini gösterebilmektedirler. Peki sivilce neden oluşur?

etkili sivilce kremleri

Öncelikle sivilcenin ne olduğuna bakacak olursak karşımıza en haliyle şu tanım çıkar; kıl köklerinin ve yağ bezlerinin tıkanması sonucu oluşan cilt sorunudur. Akne için de aynı tanımı yapmak mümkündür. Sivilce nedir sorusunun en net cevabı bu şekildedir. Sivilcenin oluşması için illaki ergenlik döneminde olmak gerekmez. Bu da sivilcenin en bilindik yanlışlarından biridir.

Sivilce ve Akne Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?

 • Sivilce sadece ergenlik döneminde görülür – YANLIŞ
 • Yalnızca yağlı ciltlerde sivilce meydana gelir – YANLIŞ
 • Beslenme alışkanlıkları sivilceleri tetikleyebilir – DOĞRU
 • Akne ya da sivilce cilt hastalıklarından biridir – DOĞRU
 • Sivilcenin hiçbir şekilde tedavisi yoktur – YANLIŞ
 • Dış faktörlere bağlı olarak yüzde sivilce meydana gelebilir – DOĞRU
 • Yüzün fırça ya da çeşitli ürünler ile sürekli yıkanması sivilcelere iyi gelir – YANLIŞ
 • Güneş sivilce ve sivilce izlerini kurutur – YANLIŞ
 • Makyaj yapmak sivilceye neden olmaz – YANLIŞ
 • Cildin kurumasını sağlayan bakım ürünleri sivilceleri de kurutur – YANLIŞ
 • Sivilce oluşur oluşmaz onu sıkmak gerekir – YANLIŞ
 • Sigara ya da alkolün sivilce üzerinden herhangi bir etkisi yoktur – YANLIŞ

Görüldüğü üzere bilinen doğruların büyük bir kısmı yanlıştır. Ve bu yanlışlar devam edildiğinde sivilce iyileşmek yerine daha da yayılmakta ve önüne geçilmeyecek boyutta aknelere dönüşmektedir.

Ne yazık ki cilt sorunları hakkında kulaktan dolma bilgiler ışığında hareket edilmekte, dermatoloğa görünmek akla gelen son çare olmaktadır. Sivilce deyip geçmemek gerek. Her ne kadar cilt sorunu olsalar da çeşitli durumlarda bazı hastalıkların da habercisi olmaktadırlar.

en etkili sivilce kremleri

Sivilce Neden Oluşur?

Yukarıda sivilceler hakkında doğru bilinen yanlışlardan bahsettik. Bu sorunun oluşumu konusunda da yine pek çok yanlış bilgi mevcuttur. Cilt sorunlarının nedenini bilmek tedavi yolunda atılacak adımların daha sağlıklı ve güvenli olması anlamına gelmektedir. Bundan dolayı sivilcelerin neden oluştuğunu iyice bilmek ve buna göre ürün kullanmak ya da uzman bir doktora görünmek gerekir.

Sivilcelerin oluşma nedenine baktığımızda karşımıza çıkan ilk nokta cildin yeteri kadar temizlenmemesi durumudur. Sivilcelerin kıl kökleri ve yağ bezlerinin tıkanması sonucu meydana geldiğini biliyoruz. Bu bölgelerde biriken bir toz, kir ve yağ durumundan dolayı tıkanma yaşanır ve sivilceler meydana gelir. Bu hususu hiçbir zaman unutmamak ve hep dikkat etmek gerekir. Genel olarak sivilceye ne iyi gelir dediğimizde karşımıza çıkan maddeler şu şekildedir;

 • Cildin fazla yağ üretmesi,
 • Zararlı beslenme alışkanlıkları,
 • Tıkanmış gözenekler,
 • Fazla tüketilen sigara,
 • Güneş ışınlarına fazla maruz kalmak,
 • Hormonal etkiler.

Sivilcelere İyi Gelen Etkili Ürünler İle Tanışın!

Sivilcelerle savaşmak birçok kişinin uğraş verdiği durumlardan biridir. Sivilce en yaygın cilt sorunlarından biri olduğu için hazırlanan cilt bakım ürünlerinin de pek çoğunda sivilce karşıtı ibaresi yer almaktadır. Sivilcelerin tedavisi mümkündür. İlk önce bunu bilmek gerekir. Reçetesiz satılan sivilce karşıtı ürünler ile cildinize iyi bakmaya başlayabilir, sivilcelerinizle vedalaşmak için gün sayabilirsiniz.

Jumiso Onarıcı ve Nemlendirici Krem; içeriğindeki salyangoz sıvısı ile cilde bakım yapmaya yarayan bu krem aynı zamanda mevcut sivilcelerin bakımını yaparak kısa sürede tedavi edilmelerini sağlar. Aynı zamanda sivilce lekelerini de ciddi oranda azaltan bu ürün tahriş olmuş cildi yatıştırma özelliği de gösterir.

Dr. Ceuracle Hassas ve Akneli Ciltlerde Leke Giderici ve Sivilce Önleyici Çay Ağacı Özü; çay ağacı ve yeşil çay özleri sayesinde cildin ihtiyaç duyduğu bakımı kısa sürede yerine getiren bu ürün sebum dengesini ayarlayarak sivilce oluşumunun önüne geçer. Aynı zamanda mevcut sivilceleri de kurutarak iz bırakmadan tedavi ederek geniş gözenekleri küçülme özelliği gösterir.

Cosrx Nazik Temizleyici Jel; içindeki salisilik asit ile sivilce lekelerine savaş açan bu jel cildi tahriş etmeden temizler ve cildin pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda ölü hücreleri temizleyerek sivilceye neden olan bakterileri ortadan kaldırır.

Jumiso Akne Bandı; şeffaf bir bant olduğu için makyajın altına da rahatlıkla kullanılabilen bu ürün iltihaplı sivilceleri kurutarak leke bırakmadan tedavi olmalarını sağlar. Sivilce ve akne tedavisi için kullanılan en pratik ürünlerden biridir.

Diğer etkili sivilce ürünlerini hemen buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Sivilceleri ortadan kaldırmak oldukça kolayken onları sıkmak ya da kulaktan dolma bilgiler ile cildi tahriş etmenize hiç gerek yok. Pürüzsüz bir cilde sahip olurken sivilcelere de savaş açacak bu etkili ürünler için Korendy Türkiye her zaman yanınızda olacak. 😊