C Vitamini Serumu Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır, Faydaları Nelerdir? Uzman Tavsiyelerini Şimdi İnceleyin


C vitamininin faydaları saymakla bitmez. Hem vücut hem de cilt sağlığı üzerinde oldukça fazla yararı bulunan c vitamini, kozmetik sektöründe de ürün içeriklerinde en fazla kullanılan öz haline gelmiştir. Özellikle kimyasaldan ziyade doğal içerikli kozmetik ürünler kullanma ihtiyacının artması ile birlikte daha da önemi artan c vitamini çeşitli nemlendiriciler, losyonlar, serumlar ile faydalarını insanlara sunmaktadır.

C vitamini serum, ürünün en geniş yelpazede kullanıldığı alanlardan biridir. Serumun direkt cildin alt tabakasına nüfus etmesi sonucu kısa süre içinde gözle görülür olumlu sonuçlar meydana getirmesi, c vitamini serumunun önemi nedir sorusunu en kısa yoldan cevaplar niteliktedir. C vitamini serumu, bir nevi gıda takviyesi olarak cilde uygulanan bir üründür. Alınan besinlerden yeteri kadar vitamin sağlanamadığı durumlarda serum olarak cilt için kullanılan bu ürün ile genleşmeye hazır olun. C vitamini ne işe yarar dendiği zaman akla gelecek ilk cevap yaşlanma karşıtı gerginleştirici ürün olması olacaktır.

İnce çizgi görünümünü azaltarak yaşlanmayı ciddi oranda geciktiren c vitamini sayesinde cildin elastikiye kaybı en aza inmektedir.  Anti-aging ürünleri de faydalanmamız gereken bir diğer cilt bakım ürünüdür. Anti-aging ile birlikte kullanılan c vitamini serumu kullanmanın önemi oldukça olumlu sonuçları ile dikkat çekmektedir.

C Vitamini Serumunun Faydaları Nelerdir?

C vitamini serumu faydaları nelerdir

Cilt bakım ürünleri arasından faydaları saymakla bitmeyecek bir ürün olan C vitamini, serum formunda kullanıldığında cilt üzerinde meydana getirdiği olumlu değişikler insanları fazlasıyla memnun etmektedir. Sıralamak gerekirse c vitamini serumunun faydaları;

 • İnce çizgi oluşumunu engeller ve var olan çizgilerin görünümünü azaltır,
 • Yaşlanma karşıtı bir üründür,
 • Cildin nem bariyerini korumasına yardımcı olur,
 • Cildin elastikiye kaybının önüne geçer,
 • Sivilce akne gibi cilt sorunlarına karşı mücadele ederek yeni oluşumları engeller,
 • Ciltteki çeşitli lekelerin görümünü azaltır,
 • Güneşin zararlı etkilerine karşı ciltte kalkan görevi görür,
 • Cildin aydınlık bir görünüme kavuşmasına sağlar,
 • Yüzdeki ve göz çevresindeki morluk aynı zamanda şişlik görünümünü azaltır,
 • Cilt tonu eşitsizliğini ortadan kaldırır,
 • ilde doğal yoldan tazelik ve doğal bir parlaklık kazandırır
 • Gibi maddeler ile sıralanabilir.
Cilt için etkileri yadsınamaz düzeyde olan c vitamini serumu, kozmetik ürünleri arasında herkesin mutlaka bakım rutinine eklemesi gereken ürünler arasında yer almaktadır. İçeriği temiz, cildinize uygun etkili maske ürünleri de C vitaminin etkisini artıracaktır. Ayrıca belirtmek gerekir ki, c vitamini serumu tüm cilt tipleri için uygundur.

C Vitamini Serumu Nasıl Kullanılır?

C vitamini serumu nasıl kullanılır

C vitaminli bakım rutini oluşturmak günlük bakım aşamalarında mutlaka alışkanlık haline getirilmesi gereken bir konudur. C vitamini kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken konular içerisinde kesinlikle cildin temiz olmasına dikkat etmek gerekir. Temizlenmiş cilde damlatılarak kullanılan bu serumu parmak uçlarınız ile hafif daireler şeklinde yüze masaj yaparak uygulamak gerekir. Ürünün güneşli ve nemli ortamlarda etkisi azalmaya başlayacağından dolayı kuru ve karanlık ortamlarda ürünün muhafaza edilmesi gerekir. C vitamini serumu hakkında en çok merak edilenler arasında tonikten önce mi yoksa sonra mı kullanılması gerektiği gelir. Tonik cilt temizleme aşamalarında kullanılan bir ürün olduğundan dolayı C vitamini kesinlikle yıkanmış ve toniklenmiş bir cilde uygulanmalıdır.

C Vitamini Serumunu Kimler Kullanabilir?

C vitamini serumunu kimler kullanabilir

C vitamini serumu tüm ciltler için uygundur. Cilt yapısı ve türü ne olursa olsun her cilde faydası bulunan bu serumu gönül rahatlığı ile herkes kullanabilir. C vitamini serumu yağlı ciltlerde fazla parlamayı ve sebum üretimini kontrol altına almaktadır. Kuru ciltler için c vitamini ise cilde nem sağlayacak ve mat görünümünü ortadan kaldırarak cildin ışıldamasına yardımcı olacaktır. Özellikle hassas cilt için nemlendirici özelliğe sahip bu ürünü rahatlıkla kullanabilir. Çünkü hassas ciltlerdeki tahrişi ortadan kaldırarak ciltteki kızarıkları azaltacak, cildi rahatlatacaktır. Tüm cilt tipleri cilt bakım sıralaması adımlarını dikkatli bir şekilde uyguladığı sürece en iyi etkiyi alacaktır.

En İyi C Vitamini Serumları Nelerdir?

Kozmetik sektöründe fazlasıyla kullanılmaya başlanmasının bir getirisi olarak c vitamini serumunu pek çok markanın ürünlerinde görmek mümkündür. Ancak ürünlerinin içeriğini bilmeden ya da kalitesinden emin olmadan cilt için rastgele ürün seçimi yapmamanızı özellikle tavsiye ederiz. En iyi c vitamini serumları için Kore’nin güvenilir markalarına göz atmanızı öneririz. İşte o ürünlerden bazıları;

 • Jumiso - All day Vitamin SerumA, B, C, D, E ve K vitamin kompleksleri ile dolu %86.14 oranda vitamin ağacı özü içeren bu aydınlatıcı, dengeleyici serum ile aydınlık ve dengeli bir cilt tonuna kavuşun.
 • Klairs Parlatıcı Çoklu Vitamin Serumu; C vitaminlerine sahip olan bu set ile cilde kısa süre içinde oldukça aydınlık bir görüntü kazandırılacaktır. Canlı bir ışıltı sağlayarak mat görünümü ortadan kaldıran bu serumu herkes rahatlıkla kullanabilir.

 • Cosrx leke karşıtı c vitamini serumu; yaşlanma ve leke karşıtı bu ürün, kullanımından kısa süre içinde ciltteki lekelerin görünümünü ciddi oranda azaltmaya başlayacaktır. C vitamini sayesinde cildi gençleştirecek olan bu serum kolajen üretimini artırmaya da yardımcı olacaktır.

C vitamini neye iyi gelir

 • Jumiso leke giderici aydınlatıcı tonik; yoğun bir c vitamini içeren bu serum lekelere karşı açtığı savaş ile cilt tonu eşitliği sağlamaktadır. Aynı zamanda elastikiyetini kaybetmiş olan cildi toparlamaya yardımcı olacaktır.

c vitamini faydaları

Kozmetik sektöründeki yoğun c vitamini kullanımı, bakımına önem gösterenleri özellikle mutlu edici bir durumdur. Siz de cildinizi doğal sağlığına kavuşturmak için c vitamini serumu kullanmaya özen göstermeniz gerekir.