Duyurular


Şubat 2023 Sosyal Paylaşımlar Hakkında 

Şubat ayında art arda yaşanan şiddetli sarsıntılar ile tüm deprem bölgemizde büyük kayıplar verildi, acılar yaşandı. Sağ kalan yurttaşlarımızın acısı ve sıkıntıları hâlen devam etmekte. Bu süreçte maalesef Korendy ekibimizin yakınlarından enkaz altında yaralanan ve hayatını kaybedenler olmuştur.

Korendy olarak bu acıyı sarmaya katkıda bulunmak için ilgili kurumlara yardımlarımız yapıldı (bağış sayfası) ve uzun vadede ne yapabilirizin üzerinde fikirlerimizi ilgili kurumlara sunduk, oluşum için irtibat halindeyiz.

Diğer taraftan maalesef 7 Şubat tarihinde sosyal medya hesaplarımızda bir video içeriği paylaşımı yapılmış ve farkına varınca hemen kaldırılmıştır. Bu acılı süreçte böyle bir sosyal paylaşımın kasten yapılması kesinlikle düşünülemez. Çünkü biz de sizin gibi bu ülkenin evlatlarıyız, bunun yanında Ağustos 1999 Gölcük deprem acısını ve sıkıntısını ailecek yaşamış olduğumuz için depremzedelerin acılarını en derin empati ile duymaktayız.

7 Şubat'ta kasıtsız yapılan paylaşımların sebebine gelince; 

Korendy olarak sosyal medyadan sorumlu personelimiz içerikleri aşağıdaki ekran görüntüsü olan platformda haftalık olarak planlar ve yükler. İlgili paylaşım platformunda içerikler belirlenen saat ve günlerde aynı anda tüm sosyal mecralarda otomatik olarak yayınlanır.

Sosyal medya personelimiz deprem sürecinde yurt dışında olduğu için zamanında depremden haberdar olamamış; dolayısıyla zaman ayarlı otomatik paylaşımları için hemen aksiyon alamamıştır. Paylaşılan içerik ekibimiz tarafından fark edilince içeriğin silinmesi için hızlıca aksiyon alınmıştır.

Bu yanlış anlaşılma nedeniyle maalesef ekibimize ve şirketimize sosyal medya hesaplarında ve sosyal mecralarda nefret içeren haksız yorumlar yazılmıştır.

Yanlış anlaşılma için üzgün olduğumuzu ve gelecekte benzer durumların yaşanmaması için daha ivedilikle aksiyon alacağımızı belirtmek isteriz.

Anlayışınız ve desteğiniz için çok teşekkürler.
Korendy Ekibi