Round Lab ve Torriden markalı ürünler Çarşamba akşamı stoklarda

Yüz Temizleme Jeli ve Köpüğü Nasıl Kullanılır? Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?


Yüz temizleme jeli, cilt temizliği kullanılan bir üründür. Günlük bakım rutininde mutlaka bulunması gereken bu ürünler cilt tipine uygun içerik ve özelliklere sahip olanlardan seçilmelidir. Cilt gün içinde toza ve kire fazlasıyla maruz kalır. Ciltte biriken bu kalıntıların cildi ve özellikle gözenekleri tıkaması sonucu istenmeyen cilt kusurları baş göstermeye başlar. Sivilce ve siyah nokta bunların başında gelir. Bu gibi istenmeyen durumları engellemek için kullanılması gereken en önemli ürünlerden olan yüz yıkama jeli, ciltte birikmiş toz ve kire karşı ciddi bir savaş vermektedir.

Her cildin ihtiyaç duyduğu yüz temizleme köpüğü farklıdır. Siz de kendi cilt tipinize uygun jeli seçebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Yüz temizleme jellerinin kullanımı oldukça basittir. Küçük bir damlası ile hemen köpürmeye başlayan bu ürünleri uygularken makyaj temizliğinde kullanılan fırça ya da süngerleri kullanabilirsiniz. Bunun yanında elinizde köpürttüğünüz jeli parmak uçlarınızla yüze masaj yaparak da uygulayabilirsiniz. Sabah ve akşam bakım rutininde mutlaka bulunması gereken yüz yıkama jeli sayesinde ciltte herhangi bir makyaj kalıntısı, toz, fazla yağ birikmeyecektir. Sonrasında cildinize en uygun nemlendirici krem ile cilt bakımınızı sonlandırabilirsiniz.

Yüz Yıkama Jeli Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

kuru ciltler için temizleme jeli

Cilt için kullanılan ürünler mutlaka cilt ile uyumlu ürünler olması gerekir. Bunun için de cilt tipini bilmek bu noktada en önemli husustur. Eğer cildinizi tanımıyorsanız seçeceğiniz yanlış ürünler cilt üzerinde herhangi bir fayda sağlamayacaktır. Bu durum yüz temizleme jeli için de geçerlidir. Cilde uygun yüz temizleme seçimi yapılırken ürünün özelliklerini dikkatlice okumak gerekir. Yağlı ciltler için temizleme jeli ya da kuru ciltler için cilt temizleme jeli özellikleri birbirinden farklıdır. Ve elbette en fazla sorun yaşayan cilt tipi olan hassas ciltlerin de yüz temizleme jeli seçiminde dikkatli olması gerekir.

Yağlı ve karma ciltlerin kullanacağı yüz temizleme jeli kesinlikle yağ içermemelidir. Bu cilt tipleri kuru cilde nazaran gün içinde fazla sebum üretmektedir. Bu da cildi yağlı gösterir ve yüzün parlamasına neden olur. Bundan dolayı seçilecek temizleme jeli yağlı içeriklere sahip olmamalı parlama karşıtı ürünlerden oluşmalıdır. Kuru ciltlerin kullanacağı yüz temizleme jeli ise cilde nem sağlayacak ve yüzün doğal nem bariyerini kullanacak özelliklere sahip olmalıdır.

Yüz Temizleme Jeli Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

yüz temizleme jeli faydaları

Yüz temizleme jeli faydaları arasında en belirgin olanı kesinlikle sunmuş olduğu temizlik özelliğidir. Günlük cilt temizliği rutini içinde mutlaka bulunması gereken ve sabah akşam kullanılması uygun olan bu ürün sayesinde cildi tıkayan yağı ve kiri ortadan kaldırmış olacaksınız. Peki yüz temizleme jeli kullanmanın sağladığı yararlar nelerdir dersiniz?

-        Cildin üst tabakasında biriken kiri ve yağı temizler,

-        Gözeneklerde birikmiş kiri temizler ve gözenekler hava alır,

-        Siyah nokta ve sivilce oluşumunu engeller,

-        Mevcut siyah noktaların görünümünü azaltır,

-        Cilde sağlıklı bir ışıltı ve parlaklık kazandırır,

-        Cildin tazelenmesine yardımcı olur.,

-        Özellikleri ile fazla yağı kontrol altına alır,

-        Kuru ciltleri nemlendirir.

Yüz temizleme jeli özelliklerine bakıldığında bu ürünün günlük kullanımda mutlaka elinizin altında bulunması gereken bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Yüz temizlemeden sonra gözenek sıkılaştırıcı tonik ise tamamlayıcı bir adım olacaktır.

Yüz Temizleme Jeli Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

yüz temizleme jeli alırken nelere dikkat etmeliyiz

Yüz temizleme jeli alırken en başta dikkat edilmesi gereken konu cildinizle uyumlu bir ürün olup olmadığıdır. Cildinizin ihtiyacını ve sorununu bilip buna uygun ürünler alırsanız cildiniz kısa süre içinde istenilen sonuçları size gösterecektir. Temizleme jellerini satın alırken;

-        Kaliteli içerikler,

-        Cilt ile uyumu,

-        Ürünün içinde bulunan madde ve özellikler,

-        Kullanma tarihi,

Gibi özelliklere dikkat etmek gerekir.

Yüz Temizleme Jeli Önerileri

Yüz temizleme jelleri konusunda diğer cilt bakım ürünleri ile dünyaya örnek olan Kore ürünleri, yine tercih edilecek marka ve ürünler ile dikkat çekmektedir. Doğal içerikli ve cilde yararlı yüz temizleme jelleri hangileridir?

  • Cosrx çay ağacı özlü nazik temizleme jeli; çay ağacı özü sayesinde ciltteki fazla yağlanmayı engelleyen bu jel gözenekleri de küçültme özelliği göstermektedir. Cildin ph değerini koruyarak yumuşak bir temizlik sağlar.

en iyi yüz temizleme jeli

  • Beauty Of Joseon arındırıcı erikli temizleme jeli; erik suyu, pirinç özü ve maş fasülyesi özlerinin harmanlandığı bu ürün doğal içeriği sayesinde cilde nazikçe bakım yapar. Fazla yağı kontrol altına alarak doğal nem sağlayan bu jel cilde tazelik hissi vermektedir.
canlandırıcı temizleme jeli
Cilt temizliğinin cilt sağlığı üzerinde ne kadar önemli olduğu bilinen bir gerçek. Siz de cildiniz ile dost olacak ürünler ile cildinizi temiz ve sağlıklı tutmaya özen göstermeye ne dersiniz?