Yazın Asitli Peeling Yerine, Kore Cilt Bakımında Hangi Aydınlatıcı Serumlar Kullanılabilir?


Aydınlatıcı Serumlar

Leke sorununuz varsa ya da yazın cildinizin lekelenmesini istemiyorsanız ilk adım düzenli ve yeteri miktarda güneş koruyucu kullanmak, ikinci adım da rutininize antioksidan görevi gören cildi aydınlatıcı serumlar eklemek olmalı.

Cilt tonunu eşitleyen bazı ürünler içeriğindeki soyucu asitlerle cildi güneşe karşı hassas hale getirebilir. Güneş ışınlarına karşı hassaslaşan cilt kızarmaya ve lekelenmeye daha müsait hale gelir. Bu yüzden düzenli güneş koruyucu sürmeyi ihmal ediyor ya da güneş koruyucu sürseniz dahi özellikle sabah saat 10:00 ile 16:00 arasında vaktinizin çoğunu güneş altında geçiriyorsanız cildi güneşe karşı hassas hale getiren başta AHA ve BHA’dan uzak durmanız gerekir. Bu asitler hakkındaki blog yazımızı okumak için buraya tıklayın.

Peki yazın lekeler için AHA ya da BHA kullanmayı tercih etmiyorsanız lekeler için etkili hangi içerikleri rutininize ekleyebilirsiniz?

Bu sorunun cevabı hem iyi bir antioksidan olan hem de cilt tonunu aydınlatmayı ve lekelerin görünümünü hafifletmeyi destekleyen iki etkili içerikte: C vitamini (Ascorbic Acid) ve B3 vitamini (Niacinamide).

C vitamini suda çözünen, cilt lekeleri üzerinde uzun vadede etkili olmasının yanı sıra ilk kullanım anında dahi cilde aydınlık görünüm veren bir önemli bir antioksidandır. UV ışınları ciltte serbest radikal oluşmasını sağlayarak cilt yaşlanmasını hızlandırır. Ciltte tahribat ortaya çıkmadan önce antioksidan içerikleri kullanmak cildin sağlığı için oldukça önemlidir.

Aydınlatıcı Serumlar Nasıl Kullanılır? 

Bir diğer önemli antioksidan görevi görme potansiyeli olan içerik de B3 vitamini yani niacinamide’dır. Niacinamide da tıpkı C vitamini gibi lekelerin görünümünün açılmasında etkilidir. C vitamininden farklı olarak cildin sebum dengesinin sağlanmasına ve gözeneklerin görünümünün normalleşmesine de katkı sağlar.

Yaz aylarında bu iki içerikten birine sahip serumları rutininize ekleyerek leke görünümü ile mücadele etmeye devam edebilirsiniz.

Korendy bünyesinde C vitamini ve Niacinamide içeren ayrıca diğer bir çok antioksidan içerikle zenginleştirilmiş güçlü serumları sizler için seçtik:

I’m From Bal Kompleksli Anti-Aging Serum

I'm From Bal Kompleksli  Anti-Aging Serum

%30 oranında bal kompleksi içeren bu serum cilt bariyerini güçlendirme, ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü hafifletme etkisinin yanı sıra içeriğindeki C vitamini (Ascorbic Acid) sayesinde cilde antioksidan takviyesi sağlar ve cilt tonunu aydınlatmayı destekler.

Jumiso Aydınlatıcı ve Dengeleyici Serum

Jumiso Aydınlatıcı ve  Dengeleyici Serum

Güçlü bir antioksidan deposu olan bu serum cilde A, B, C, D, E ve K vitaminlerini ulaştırır, cilt tonunu dengelemeye ve aydınlatmaya yardımcı olur. İçerisindeki Niacinamide ve C vitamini birlikte yer alarak aydınlatma etkisini yüksek seviyeye taşır. Ayrıca hyaluronik asit içeriği ile cilde yoğun nem verir.