Hassas Fiziksel Peeling Önerileri


Yaz Aylarına Uygun Hassas Fiziksel Peeling Önerileri
Peeling yapmak, her cildin ihtiyaç duyduğu bir bakımdır. Cilt türünüz ne olursa olsun, haftada bir ya da iki kez uygulayacağınız peeling, cildinizi ölü deriden arındıracak ve cildin rahat ferah bir nefes almasını sağlayacaktır. Temizlenmemiş bir ciltte kirler birikir. Özellikle gözeneklerin genişlemesine neden olan bu kirler, cildin yorgun ve solgun görünmesine neden olur. Bundan dolayı geceleri yatmadan önce cildi temizlemek çok önemlidir. Cilt temizliğinin önemi tam bu noktada devreye giriyor. Aslında şunu açıkça söylemek gerekir ki, gün içinde makyaj yapmamış olsanız dahi mutlaka cildinizi uygun bir ürünle temizlemeniz gerekmektedir. Cildinize uygun bir jel, tonik ve nemlendirici. Tüm yapmanız gereken bu. Haftada bir veya iki kez uygulayacağınız peeling ile de şahane bir cilt rutini oluşturmuş olacaksınız. Peki nasıl peelingler kullanılmalıdır? Hangi cilt tipleri hangi peelingleri uygulamalıdır? Tüm yanıtları yazımızda bulabilirsiniz.

Fiziksel Peeling Nedir?

Kısaca bahsetmek gerekirse fiziksel peeling; bilindik peelinglerin yanı sıra yüzü sert bir cilt fırçası ya da bileşen kullanılarak cildin ölü deriden arındırılması işlemedir. Cilt bakımına önem verenler özellikle son yıllarda dikkat etmiştir; cilt temizleme fırçaları ve aynı zamanda şarjlı cihazlar oldukça revaçta. Bu tarz ürünler aynı zamanda ciltteki kan dolaşımını hızlandırdığı ve cilde masaj yaptığı için fazlasıyla sevilmektedir. Bundan yola çıkılarak fiziksel peelingin de cilt üzerinde meydana getireceğini olumlu etkileri tahmin edebilirsiniz.

Kimyasal asit kullanımına ara verdiyseniz, ölü hücrelerden kurtulmak için fiziksel peeling tercih edebilirsiniz. Böylece cildin kendini yenileme sürecini hızlandırabilir ve daha pürüzsüz, parlak bir cilde kavuşabilirsiniz. Düzenli peeling yapmak yani cildi ölü hücrelerden arındırmak, cildin kendini yenileme sürecini hızlandırır aynı zamanda daha yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlar. Tercih edebileceğimiz iki çeşit peeling vardır; kimyasal peelingler ve fiziksel (mekanik) peelingler.

Kimyasal asit çeşitleri ve işlevleri nelerdir blog yazımıza ayrıca hemen ulaşabiirsiniz.
 

Korendy Türkiye’de bulabileceğiniz fiziksel peeling ürünleri:

Manyo - Active Refresh Herb Peel

İçeriğindeki pirinç tozu, buğday tohumu, adaçayı ve fesleğen ile cildinizi hızlı bir şekilde ölü derilerden arındırıp, pürüzsüz bir cilt ile tanışabilirsiniz. Tamamen doğal içeriklerden oluşan bu peeling sayesinde kısa sürede gözle görülür bir değişiklik gözlemleyeceksiniz cildinizde. Özellikle pirinç, Koreli kadınların güzellik sırlarının başında gelir biliyorsunuz. Bundan dolayı pirincin güvenle kullanıldığı Manyo’da, minik dokunuşlarla cildinizde büyük değişimler yaşayacaksınız.

 

Beauty of Joseon - Apricot Blossom Peeling Gel

Japon kayısı çiçeği, meyvesi ve elma enzimlerinin buluştuğu bu doğal peeling, cildinize ipeksi pürüzsüzlük, canlılık ve tazelik bahşedin. Bu cildinize yapacağınız en büyük katkı olacaktır. Gün boyu toza kire maruz kalan cildinizi şımartın ve zaman içindeki sizi mutlu edecek etkisini görün. Unutmayın ki güzellik bakımdan geçer. Siz cildinize ne kadar iyi bakarsanız, cildiniz de sizi bir o kadar mutlu edecektir.

Peeling yapmanın önemini yazımızın başında açıkladık. Korendy Türkiye’de rahatlıkla bulabileceğiniz saydığımız ürünler, kısa sürede sağlıklı bir cilde kavuşmanıza neden olacaktır. Bakım demek güzellik demektir. Güzellik demek de mutluluk. Kendinizi mutlu etmek için cildinize en uygun peeling için şimdi harekete geçme zamanı. Fiziksel peelingler ve aynı zamanda cildiniz için diğer pek çok ürünü Korendy Türkiye’de bulabilirsiniz.

Tüm seçkin peeling ürünlerini incelemek için hemen tıklayın-> 💁‍♀️