Yaz Aylarına Uygun Hassas Fiziksel Peeling Önerileri


Yaz Aylarına Uygun Hassas Fiziksel Peeling Önerileri

Yazın kimyasal asit kullanıma ara verdiyseniz, ölü hücrelerden kurtulmak için fiziksel peeling tercih edebilirsiniz. Böylece cildin kendini yenileme sürecini hızlandırabilir ve daha pürüzsüz, parlak bir cilde kavuşabilirsiniz.

Düzenli peeling yapmak yani cildi ölü hücrelerden arındırmak cildin kendini yenileme sürecini hızlandırır, cildin daha yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlar. Tercih edebileceğimiz iki çeşit peeling vardır; kimyasal peelingler ve fiziksel (mekanik) peelingler. Kimyasal peelingler hakkında detaylı blog yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazın AHA ve BHA içeren kimyasal asitleri kullanmak ciltte güneş hassasiyeti yaratır. Yani, cilt güneş ışınlarından olumsuz yönde etkilenmeye daha açık hale gelir. Bu da ciltte kızarıklık ve ödem oluşmasına neden olabilir. Ayrıca lekelere müsait bir ciltte güneş lekeleri de meydana gelebilir.

Eğer yaz aylarında AHA ve BHA içeren ürünler kullanıyorsanız güneş gözlüğü, şapka ve diğer koruyucu önlemlerin yanı sıra güneş koruyucu kullanmayı asla atlamamanız gerekir. Ayrıca UV ışınlarının yoğun olduğu saatlerde güneş koruyucu bile kullansanız direkt güneş ışığından kaçınmanız en doğrusu olacaktır.

Eğer güneş ışınlarına karşı bu derece dikkatli olabileceğinize inanmıyorsanız, işi garantiye alıp soyucu asit kullanımına ara vermeyi tercih edebilirsiniz. Bu durumda, ölü hücrelerden kurtulmak için cilde nazik davranan fiziksel peelingleri ve enzim içeriklerini tercih edebilirsiniz.

Yaz aylarında kullanıma uygun Korendy’de bulabileceğiniz fiziksel peeling ürünleri:

Rootree Yumuşak Fiziksel Peeling

Selüloz içeriği ile cilt bariyerine zarar vermeden, ölü hücrelerden nazik bir şekilde kurtulmanızı sağlar. İçeriğindeki doğal nemlendirme faktörü olan Arginin aynı zamanda cildin iyileşmesini hızlandırıcı etkiye sahiptir. Allantoin maddesi ise cilt irritasyonu engeller ve cildi nemlendirir. Hassas ciltler dahil her cilt tipi için uygundur.

Rootree Yumuşak Fiziksel Peeling

Manyo Pürüzsüzleştirici Enzimli Peeling

Hem hassas hem de gözenekli ciltlerin tercih edebileceği bu enzim peelingi fermente içeriği sayesinde gözenek görünümünü azaltmaya yardımcı olurken, cilt bariyerini kuvvetlendirmeyi destekler. Hidrolize hyaluronik asit ise ürün durulandıktan sonra bile cildin nemli kalmasını sağlar.

Manyo Pürüzsüzleştirici Enzimli Peeling

Klairs Aydınlatıcı Şeker Maskesi

Çok amaçlı bu ürün ciltte maske gibi bekletildikten bir süre sonra durulama aşamasında ölü hücrelerden de kurtulmanızı sağlar. İçerisinde peeling etkisi olan şekerin yanı sıra cildi aydınlık görünüme kavuşturmayı destekleyen greyfurt özü içerir. Shea yağı ile cilde nem verir.

Klairs Aydınlatıcı Şeker Maskesi

Bu üç çeşit fiziksel peeling de cilde nazik davranır, cildi güneşe karşı hassaslaştırmadan etkili bir şekilde cildi ölü hücrelerden arındırır.