Well-aging (İyi Yaşlanma) Nedir, Nasıl Sağlanır En Etkili Tüyoları Hemen Öğrenin!


Well aging tabirini son yıllarda sıkça duyuyor olduk. Pek çok insanın da kulağına çalınmıştır well aging yani iyi yaşlanma. Özellikle birkaç yıldır dünyada da isminden sıkça bahsettiren well aging, yaşlanmayı güzel kılacak daha doğrusu sağlıklı yaş alma olarak da değerlendirebilir. Ancak duymayanlar ya da bu terim ile henüz yeni karşılaşanlar için kısaca değinmek ve well aging nedir diye bakmak gerekirse; yaşlanırken sağlıktan, zindelikten, güzellikten ödün vermeden aynı zamanda ruhsal ve özellikle zihinsel açıdan yeni ve bir sonraki yaşı en iyi şekilde karşılamak ve bunu yaşamak anlamına gelmektedir. Tanıma bakıldığında zihinde oluşan ilk düşünce genç bir şekilde yaşlanma olarak da değerlendirilebilir.

well aging nelere dikkat edilmelidir

Yaşlanmak nedir? Yalnızca biyolojik olarak bir sonraki yaşa adım atmak mıdır dersiniz? Elbette ki hayır. Yaşlanmak insan beyin, vücut, hormon, güzellik, görünüş olarak A’dan Z’ye değişime uğramasıdır. Pek çok insan yaşlanmaktan korkmaktadır. Haksız da sayılmaz kimse. Ancak iyi yaş almak ile birlikte yaşlanmayı getiren pek çok faktör kişinin lehine çevrilmektedir. Yaş alınsa da pek çok kişisel özellikten ödün vermeden her yeni yaşı sağlık ve ruhsal güç ile karşılamak, son yıllarda yaşlanmanın getirdiği psikolojik düşünceleri alt etmektedir.

Well Aging Nasıl Sağlanır?

Yaşam tarzı, beslenme şekli, hayata bakış açısı, güzellik uygulamaları gibi pek çok özellik herkesin kendine has geliştirdiği ve alışkanlık haline getirdiği yaşama şeklidir. Ve herkesin yaşam tarzı da yaşlanmanın nasıl seyredeceğini gösteren önemli ipuçları içerir. Yaşlanmayı geciktirmek tabirine bakıldığında altında kişisel uygulamalara yönelik pek çok tüyo barındırır. Bunda güzellik ve yaşlanma karşıtı bakım ürünleri kullanmanın yanında yapılan spor, tercih edilen yiyecekler, ruhsal ve zihinsel düşünce şekli gibi pek çok madde yaş almanın olumsuz etkilerini pek çok yönden ortadan kaldırmaktadır.

Yaşlanmayı durdurmak mümkün müdür? Elbette ki hayır. Her ne kadar yeni bir yaş almanın önüne geçmek mümkün olmasa da onu geciktirmek pek tabii ki mümkündür. Tabiri caizse yaşlanmayı geciktirmek; yaşlanmanın beraberinde getirdiği görünüm farklarını geciktirmektedir. Bunu da açmak gerekirse; kırışıklık, ciltteki matlık, sarkma gibi durumlar ile karşılaşmak biraz daha ileriye atılabilir yaşlanmayı geciktirecek uygulamalar ile.

iyi yaşlanma için günlük hayatta neler yapılabilir

Well aging yani iyi yaş alma, günlük yaşam içinde kişinin beden, zihin, görünüm olarak yapacağı her türlü bilinçli seçim, yaş almayı iyileştirecektir. Yani bir nevi sağlıklı yaş alma konusunda atılacak önemli adımlar, alınacak ve uygulanacak her türlü yararlı karar ile doğru orantılıdır. Özellikle kadınlar erkeklere kıyasla yaşlanmaktan, yaşlanmanın getireceği olumsuz görünümlerden ve sonuçlardan daha fazla korkmaktadır. Bundan dolayı da kozmetik sektöründeki her geçen gün meydana gelen değişim ve gelişimler, özellikle güzel yaş alma konusunun da önemini göstermektedir. Kırışıklık giderici ürünler, cilt sarkmalarını engelleyen serumlar ve ampüller gibi pek çok ürün ile iyi yaş alma yani well aging serüvenine güzel bir adım atabilirsiniz.

Well Aging’i Kimler Yapabilir?

Well aging uygulamalarının yapılabilmesi için net bir şekilde belirli bir yaştan bahsetmek doğru olmayabilir. Çünkü insan hayatının her anında iyi yaşamayı bilmelidir. Ruhsal, zihinsel, bedensel açıdan sağlıklı olmak iyi yaş almayı da beraberinde getirecektir. Bunun yanı sıra dış görünüş olarak iyi yaş almak isteyenler özellikle 30’lu yaşlardan itibaren ciltlerine iyi bakmak zorundadır. Kozmetik ürünlerin yanı sıra güneş kremi özellikle her gün kullanılmalıdır. Güneş kremi cildi korurken diğer yandan leke, hassasiyet gibi olumsuz cilt sorunlarının önüne geçer. Ayrıca en etkili anti-aging ürünlerin başında güneş kremi gelmektedir. Cildin ihtiyaçlarını iyi bilmeli, kullanılacak ürünlere ve bakım rutinlerine dikkat etmeli ve cilt güzelliğe karşı küstürülmemelidir. Şunu unutmamak gerekir, yaşlanmayı geciktirmek ve her yeni yaşı daha güzel bir şekilde karşılamak için cildi hiçbir şekilde ihmal etmemek gerekir. Erken yaşlarda başlanacak doğru cilt bakım uygulamaları, yaşlanmayı geciktirmek için atılacak en önemli adımlar olacaktır.

well aging kimler yapabilir

Well Aging İçin Kullanılabilecek En Etkili Ürünler Nelerdir?

Kore kozmetik sektörü dendiği zaman akla cilt sağlığını gözeten ve koruyan ürünler gelmektedir. Pek çok kadının özellikle tercih ettiği Kore markalı cilt bakım ürünleri, her türlü ihtiyacı gideren özellik göstermektedir. Aşağıdaki ürünler de iyi yaş almada kullanılacak en etkili ürünler olarak sizleri memnun edecektir.

By Whistrend %0.03 Retinal Gece Kremi 30gr; retinal ve bitkisel retinol ile yoğun bir kırışıklık karşıtı bakım yapan bu krem, içindeki A vitamini sayesinde cildi sağlıklı ve parlak bir görüntüye kavuşturur.

Kaine Yaşlanma Karşıtı Mantar Kolajenli Vegan Serum; içindeki kolajen ve peptit ile cildi gözle görülür şekilde aydınlatan bu serum, yaşlanmaya karşı etkili fonksiyonel bakım ile cildin sıkılığını koruyarak gergin kalmasına yardımcı olur.

I’m From Kırışıklık Önleyici %20 Vegan Kolajenli Serum; özellikle cildi gergin ve dolgun tutma gibi bir özelliği bulunan bu serum, ince çizgi görünümü azaltarak cildi yaşlanma etkilerine karşı korur.

I’m From Elastikiyet Artırıcı %30 Vegan Kolajenli Krem; kolajen terapisi ile kırışıklık karşıtı bakım yapan bu krem, hidrasyon takviyesi ile cildi yoğun bir şekilde nemlendirir.

Yaşlanmaktan korkmaktan onu en güzel şekilde karşılamak için Korendy Türkiye adresinden bulabileceğiniz bu ürünler ile her yaşın tadını güzel bir şekilde çıkarabilirsiniz 😊