Uzmanların Önerdikleri Yüz Kremleri ve Şampuanlar Hangileri?


Yoğun yaşam temposunun cilde ve saçlara yansıması ile cilt bakımı daha önemli hale gelmektedir. Vücudu bir bütün halinde düşünüp tüm bakımları eksiksiz yapmak, kendimize yapacağımız en büyük yatırımdır. Gün içerisinde makyaj, toz ve kir gibi dış etkenlere maruz kalan cilt ve saç zaman içerisine yıpranmaya başlar. Saçları ve cildi etkilemesiyle birlikte mat ve soluk görünüme neden olur. Bu sebeple kişinin görünümü psikolojisini de dolaylı olarak etkiler. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise uzmanların söylediklerini önemsemek ve doğru adımlarla bakımları tamamlamak. Peki uzmanların önerdikleri yüz kremleri ve şampuanlar nelerdir?

cilde uygun krem ve şampuan nasıl seçilir

El, yüz ve boyun bölgesi gibi direk güneşe maruz kalan kısımlar yaşlanma belirtilerini daha çok görünür kılar. Önlem alınmayan cildimiz ise kendini kırışıklık, lekeli görünüm ve yaşlanma belirtileriyle gösterir. Fakat bu belirtileri ertelemek ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak elbette mümkün! Cildinize ve saç yapınıza en uygun kozmetik ürünleri ile pek çok sorunu ortadan kaldırabilir; Kore marka ürünleri ile seçimlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Doğru yüz nemlendirici krem nasıl seçilir?

Cilt bakımının son adımı olarak bilinen ve cildi dış etmenlere karşı hazırlayan nemlendirici krem seçimi oldukça önemlidir. Yüz kremleri olarak bilinen ve soruna odaklı olarak çeşitleri bulunan kremler her gün mutlaka kullanılmalıdır. En iyi yüz kremlerinden biri olan ve aynı zamanda yaşlanma karşıtı etkiler gösteren güneş kremini de unutmamak gerekir. Güneş kremi aynı anda pek çok etkiyi sağlar fakat gün sonunda ciltten arındırılmalıdır. Güneş kreminin ciltten doğru bir şekilde çıkarılmaması sonucu sivilce sorunları ortaya çıkabilir. Yağ bazlı temizleyiciler bu noktada yardım alabileceğiniz ürünler arasındadır. Sonrasında ise temizlenen cilde nemlendirici krem uygulamak cildi sebum dengesini koruyacaktır. Peki doğru nemlendirici nasıl seçilir?

Bunun birden fazla yanıtı olmakla birlikte önemli olan kişinin cildini tanımasıdır. Soruna odaklı olarak seçim yapılması gereken yüz nemlendirici krem, çeşitleri ve içerikleri bakımından değişkenlik gösterir. Cilt bariyerini korumak üzere her biri aktif olarak ciltte çalışsa bile kuru, yağlı ve karma ciltlere göre özel formlar bulunmaktadır. Jel yapıda bulunan nemlendirici kremleri hassas ciltler kullanması gerekirken diğer yandan kuru ciltlerin yağlı nemlendiricilere yönelmesi gerekir. Aynı şekilde yağlı bir cilde sahip kişi ise matlaştırıcı özellikli kremler arasından seçimini yapabilir.

doğru cilt bakımı adımları nelerdir

Doğru nemlendirici krem ürününü seçmeniz halinde cildiniz daha parlak, dolgun ve pürüzsüz olacaktır. Kolajenli krem seçenekleri ile cildin yenilenmesine yardımcı olabilir; cilt bariyerini güçlü tutabilirsiniz. Yaşlanma karşıtı krem seçimlerinde ise C vitamini içeriğinin olmasına ve anti aging bakımı sağlamasına dikkat etmelisiniz.

Yüz kremi kullanmanın faydaları nelerdir?

Yüz kremini kullanmanın cilde etkileri elbette pek çok. Tek bir kozmetik ürünü ile birden fazla olumlu etkiyi alabilir; düzenli kullanımda sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Uzmanların önerdikleri yüz kremlerinin cilde faydalarını sıralayacak olursak;

  • Cildi mat görünümden uzaklaştırır,
  • Cildin nem dengesini sağlar,
  • Dış etmenlere karşı kalkan görevi görür,
  • Egzama gibi cilt problemlerine karşı cildi sakinleştirir,
  • Yaşlanma karşıtı bakım sağlar,
  • Cilde parlaklık verir.

Saç bakımında şampuanın önemi nedir?

Saç sağlığı ile güneş, hava ve kullanılan ürünler doğru orantılıdır. Gün boyunca sürekli saça müdahalede bulunulması ve farklı hava şartlarına maruz kalması saçı ciddi anlamda etkileyecektir. Fakat şampuan, saç kremi ve yağlar ile bunun önüne geçmek mümkündür. Şampuan seçimi ile parlak ve sağlıklı saçlara ve saç uçlarına kavuşmak oldukça kolaydır. Şampuanlar saç üzerinde uzun süre kalmadıkları için iyi bir şampuan seçimi yapmalı; etkisiz ürünlerden uzak durulmalıdır. Aksi takdirde saçlarınız aynı cildiniz gibi hasar görecek ve nemsiz, kuru görünümlü bir hal alacaktır. 

cilde iyi gelen şampuan önerileri

Saç bakımında dikkat edilmesi gereken asıl nokta saçlarınızın neye ihtiyacının olduğunu bilmektir. Kuru, boyalı, kıvırcık ve kalın telli gibi pek çok etken saç bakımında önemli kriterlerdir. İnce telli saçlar, dolgunlaştırıcı etkili şampuan seçmesi gerekirken diğer yandan boyalı saçların onarıcı etkili şampuanlara yönelmesi gerekir. En iyi şampuan önerileri için saç derinizin ve saç tipinizin özelliklerini bilmeli; doğru bir seçim için saç analizi yaptırmalısınız.

En iyi nemlendirici krem ve şampuan önerileri nelerdir?

Cildinize ve saçlarınıza en iyi bakım ürünleri ile bakım yapmak herkesin ilk tercihidir. Fakat seçim yapmakta zorlanıyorsanız önereceğimiz yüz kremi ve şampuanlarını inceleyebilirsiniz. Sizler için listelediğimiz bakım ürünleri;

Moremo - Scalp Shampoo - Saç Derisi İçin Besleyici Mentollü Şampuan ; saç derisine ait pullanma, kepeklenme gibi tüm sorunların önüne geçer. Ferahlatıcı kokusu ile bakım yaparken saç derisini yıpratmaz.

Moremo - Repair Shampoo (Onarıcı Nemlendirici Sülfatsız Proteinli Saç Şampuanı) ; zengin içeriği ile derinlemesine temizlik sağlar. Sentetik ve zarar verici temizlik maddeleri içermez.

Kaine - Green Calm Aqua Cream; vegan sertifikalı formülü ile cildi nemli tutar. Jel dokusu ile tüm cilt tipleri ile anlaşabilecek yapıdadır.

Kaine - Vegan Collagen Youth Cream; kırışıklık önleyici kolajenli krem, cildi çok daha sıkı ve genç görünümüne kavuşturur.

Korendy Türkiye ile cilt bakımı ve saç bakımı sorun olmaktan çıkıyor. Onarıcı, yenileyici yüz kremleri ve şampuanlar ile kendinize iyi bakabilirsiniz.