Skin Cycling Nedir ve Cilde Faydaları Nelerdir?


Cilt bakım uzmanları her zaman yenilenmeye odaklı oldukları için farklı yöntemlere başvurmaktadır. Özellikle her cilde uyumlu bakım önerileri ve bununla birlikte geliştirilen ürünler çoğunlukla gözde olmakta. Peki yeni geliştirilen içerikler ürünlere nasıl entegre edilir? Bununla birlikte cilt bakımı en etkili nasıl yapılır ve skin cycling nedir? Tüm bu soruların cevaplarını bulmak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için hemen skin cycling yöntemini inceleyelim.

skin cycling yöntemi nedir

Skin cycling yönteminde ana hedef, cilt bakımında peeling ve retinolün en etkili şekilde kullanılmasını amaçlamaktadır. Peeling yapmak ve retinol kullanmak, aktif soyucu yöntemler olduğu için sonucun hızlı alınması gözlemlenir. Tam pürüzsüz ve aydınlık için cildin alt tabakalarını harekete geçirecek yöntemler denenmelidir. Skin cycling ise yeni bakım trendi arasına katılmış ve sadece akşamları uygulanan bir yöntem olduğu için oldukça konforlu görülmüştür.

Skin Cycling Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Skin cycling yöntemi nasıl uygulanır sorusunu kendinize sormadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli şey cildinizi tanımaktır. Cildiniz hassas mı ve eksfoliasyona uygun mu dikkat etmelisiniz. Üst üste cilde sürülen soyucu ürünler cildin alt tabakalarına nüfuz edeceğinden her cilt için uygun olmayabilir. Peki cildinizi gözlemledikten sonra skin cycling yöntemi nasıl uygulanır?

skin cycling cilde etkileri nelerdir

Retinoid veya retinol içeren ürünler ile peeling ürünleri döngü halinde kullanılması skin cycling yönteminde önceliklidir. Kullanmadan önce cildinizin küçük bir bölümünde ürünleri deneyip hassasiyet oluşup oluşmadığına bakabilirsiniz. Skin cycling yönteminde döngü şu şekildedir;

  • Birinci gün cildin peeling ile temizlenmesi hedeflenmektedir. Cilt yüz yıkama jeli ile temizlendikten sonra nazik peeling ürünü kullanılmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken şey peeling ürünlerinin çok sert yapıda ve kalın tanecikli olmamasıdır. Tanecikli ve sert ürünler cildi çizebilmekte ve kalıcı hasar oluşturabilmektedir. Bu sebeple daha narin peeling ürünleri tercih edilmeli ve ardından nemlendirici ile günü bitirmelisiniz.
  • İkinci gün ise yüz temizleme adımınızdan sonra peeling yerine retinol ya da retinoid uygulaması yapmalısınız. Retinol kullanmanın hedefi ise ciltte oluşan kırışıklık, leke, gözenek sorunlarını çözerken diğer yandan anti-aging bakımı yapmaktır.
  • Üçüncü gün ve dördüncü gün ise yoğunlaştırılmış retinol ve peeling kullanan cildi dinlendirmektir. Cildi onarmak ve tahriş gibi olumsuz durumlardan uzaklaştırmak için etkili nemlendirici krem ürünlerini kullanmak gereklidir. Ek olarak serum, tonik ürünleri de kullanılabilir. 2 gün eksfoliasyon ardından yeniden peeling ya da retinol ürünlerinin kullanılması skin cycling yönteminde önerilmez.
  • Beşinci gün ise tekrar rutinde başa dönülür.
skin cycling hangi ciltlere uygundur

Skin Cyling Hangi Ciltler İçin Uygundur?

Skin cyling yönteminde retinoid veya retinol içeren ürünler kullanılacağı için öncesinde dikkat edilmesi gereken ilk adım güneş kremi kullanılmasıdır. Güneş kremi, cildinize anti-aging bakımı yaparken diğer yandan koruyucu etkisiyle lekelere karşı savaşır. Her gün muhakkak iki parmak kuralı ile güneş kremi kullanmalı ve gün içerisinde yenileme işlemi yapmalısınız. Stick formda güneş kremleri ise yenilemek için oldukça pratik ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Skin Cycling Cilde Faydaları Nelerdir?

Herkes cildini pürüzsüz ve arınmış olarak görmek ister. Bunun için cilde uygulanan yöntemler oldukça önemlidir. Skin cycling yönteminin faydaları nelerdir diyecek olursak cildi neme doyururken diğer yandan soyucu etkisiyle ölü derilerden arınmak diyebiliriz. Skin cycling yönteminin cilde etkileri ve faydaları şu şekildedir;

  • Retinol ve retinoid sayesinde ciltte oluşmuş kırışıklıkların görünümünü azalır.
  • Cilde yapılan eksfoliasyon yöntemi ile derinlemesine temizlik sağlanır.
  • Soyucu etkili ürünler ile cilt yenilenir ve aydınlık bir görünüm elde edilir.
  • Nemlendirici adımı ile cilt neme doyar ve tahriş, kızarıklık gibi hassasiyetlerin önüne geçilir.
  • Uzan vadede skin cycling yöntemi ile cildin yaşlanması gecikir ve doğal bir güzellik elde edilir.

 skin cycling cilde faydaları nelerdir

En Etkili Skin Cycling Ürünleri Nelerdir?

Cildinize bakmak ve aydınlık bir görünüm elde etmek artık Korendy Türkiye ile oldukça kolay. Pratik ve etkili ürünler ile cildin yaşlanmasının önüne geçilirken, skin cycling ile ciltte oluşan hasarların azaltılması sağlanır. Peki skin cycling yönteminde kullanılması gereken ürünler nelerdir?

By Wishtrend Kimyasal Peeling; asit ürünü olarak başlangıç seviyesinde bir kimyasal peeling toniğidir. İçerisinde bulunan asit oranları ile cildi tahriş etmeden aydınlatır ve gözenek görünümünü azaltır.

By Wishtrend Retinal Gece Kremi; yaşlanma karşıtı gece kremi ile kırışıklık bakımı yapabilirsiniz. Retinal, Bakuchiol ve Niacinamide bileşenleri ile etkili ürünler arasındadır.

Klairs Onarıcı Centella Kremi; yoğun formülü ile cildi derinlemesine nemlendirir. Bu sayede hassas cildi onarırken diğer yandan leke karşıtı bakım vadeder. Cildin bariyerini korumaya yardımcı olan onarıcı krem, skin cycling yöntemi için oldukça etkili bir kozmetik ürünüdür.

Klairs Ultra Nemlendirici Krem; tüm mevsimlerde kullanılmasına uygun nemlendirici krem, cildin nem bariyerini güçlendirirken uzun süreli bakım sunar. Bu sayede soyucu etkili ürünler kullanan cildi kısa sürede toparlar.

Siz de en etkili soyucu etkili ürünler ile aydınlık bir cilde kavuşabilir; Korendy Türkiye adresinden skin cycling yöntemi için cildinize en uygun ürünleri satın alabilirsiniz.