Mugwort (Misk otu) - Cildinize şifa getiren Kore güzellik sırrı


Mugwort (Misk otu) cildinizi iyileştiren ve tedavi eden gücüyle, Kore güzellik sırlarının en başında gelen mucizevi içeriklerden biri.

Diğer bir adıyla Artemisia Vulgaris olarak bilinen Mugwort, yüzyıllar boyu farklı antik kültürlerin kullandığı köklü, çok yıllık bir bitkidir.

I'm From Mugwort (Misk otu)

I'm From - Mugwort Maske %2.1 oranında Mugwort bitkisi yanında bir çok şifalı bitki özü içerir. 

I'm From - Mugwort Essence %100 oranında Mugwort bitkisi özü içerir. 

Kulağınıza efsanevi geliyorsa dikkatinizi çekmek isterim; bu çok yıllık bitkinin ismi Yunan mitolojisinde avın koruyucusu, ayın ve doğurganlığın simgesi olan Yunan tanrıçası Artemis’ten geliyor.

Anglo-Sakson kabileleri tarafından kutsal, şifalı bir bitki olarak görülen Mugwort’un 5.yüzyıla kadar uzanan zengin bir tarihi var. Daha sonra Romalılar tarafından gezginlerin yorgun ayaklarını dinlendirmeleri için kırsal alanlara dikilen Mugwort, bugüne dek varlığını ve şifalı gücünü kaybetmeden korumuştur

Günümüzde gittikçe artan bir biçimde cilt bakım ürünlerinde, özellikle Kore güzellik kültüründe kendine yer bulan Mugwort, barındırdığı zengin ve parlaklık veren içeriklerle etkililiğini kanıtlıyor.

Mugwort Nasıl Kullanılır?

Mugwort (Misk otu) öyle bir bitki ki, bitkinin her kısmı çiçeklerinden yapraklarına, yapraklarından köklerine kadar kullanılabiliyor. (Besleyici kremlerden pudralara, çaylardan maskelere dek uzanan geniş bir yelpazede kullanılıyor.)

Yüksek seviyede antioksidan içeren bu mucizevi bitki, sağlık açısından birçok faydaya sahip olduğundan ağrıyan eklemlerden sindirim sorunlarına kadar pek çok sorunu iyileştirebilir. Biz, Mugwort’un inanılmaz cilt bakım faydalarına odaklanacağız.

Cilde Faydaları Nedir?

Eğer cilt sorunlarınızı ortadan kaldıracak çok yönlü bir içerik arayışındaysanız Mugwort bakacağınız ilk içerik olmalı!

Antibakteriyel özellikleri sayesinde bir dizi cilt sorunu tedavisinde kullanılabilir. Döküntüler? Yerleşmiş, geçmek bilmeyen sivilceler? Bir Mugwort dokunuşu cilt sorunlarınızla savaşmakta en büyük silahınız olacak.

Sert hava koşulları, özellikle kışın cildimizde kuruluğa ve tahrişe yol açarak hasara neden olabilir. Kurumaya yatkın cildiniz için, bu içerik adeta bir kurtarıcı olacaktır.

Barındırdığı E vitamini özleri ile nemi hapseden ve cilt bariyerini güçlendiren Mugwort cildinizi özlediği sağlığına yeniden kavuşturacak!

Ayrıca egzama ya da sedef hastalığı gibi cilt sorunlarıyla boğuşuyorsanız, etkili anti-enflamatuar gücüyle kızarıklığı yatıştırmada mucizevi olabilir.

Mugwort’u cilt bakım rutinime nasıl dahil edebilirim?

Artık Mugwort’un cildin süper gücü olduğunu biliyoruz. Cilt bakım rutininizi onunla zenginleştirmeye ne dersiniz?

Cildinizi I’m From Mugwort Essence ile yatıştırabilir, neme doyurabilir ve tedavi edebilirsiniz.

Ne mutlu ki I’m From markasının çıkarmış olduğu Mugwort maskesinin detoks özelliği ile Pazar günü bakımlarının vazgeçilmezi yapabilirsiniz!

Çeviri: instagram.com/skincareamour
Kaynakglamourmagazine.co.uk/article/what-is-mugwort-skincare