Kore Cilt Bakım Ürün Tavsiyeleri


Cildinizin ihtiyacı nedir? Cilt bakımında en önemli ve öncelikli soru kesinlikle budur. Cilt neye ihtiyaç duyarsa bakım da bu yönde olmalıdır. Bakım sürecinde en fazla yapılan yanlışlardan biri de, cilde uygun olmayan ürünler ile cilt bakımıyapılmaya çalışılmasıdır. Çalışılmasıdır diyoruz çünkü yanlış ürünlerle bakım yapılmaz, bakım yapıldığı düşünülür. Bu yüzden ihtiyacınız ne ise ona göre ürün seçiminde bulunmalı ve tabi öncesinde cildinizi çok iyi bir şekilde tanımalısınız.

Cildimi Nasıl Tanıyabilirim?

Cilt bakımına yeni başlayan cildini henüz çok iyi tanımıyor olabilir. Bunun için öncelikle cildi iyi tanımalı ve bakım adımlarını buna göre atmalısınız. 4 farklı cilt tipi vardır. Karma, yağlı, kuru ve normal ciltler. Karma ciltler; genellikle T bölgesi yani burun, alın ve çene kısmı yağlı olan ciltlerdir. Bu bölgelerde özellikle yaz aylarında ciddi anlamda parlama meydana gelir. Kuru ciltler; hiçbir şekilde sebum üretmeyen ve kışın pul pul dökülen cilt tipidir. Ciddi anlamda nemlenmeye ihtiyaç duyar. Yağlı ciltler; bölge ayırmaksızın çilden her tarafının yağlanması ve parlamasıdır. Elinizi yüzünüze değdirdiğinizde parmaklarınıza fazla cilt sebumu bulaşır. Normal ciltler ise; ne yağlı ne de kuru bir cilt tipidir. Bakımı da en kolay ve rahat olan cilttir aynı zamanda.

Sizin cildiniz yukarıda saydığımız cilt tiplerinden hangisine sahip? Bunu iyi bilmelisiniz. Aksi takdirde dünyanın en iyi kozmetik markasına ait ürünleri de kullansanız eğer cildiniz için uygun değilse yaptığınız bakımdan hiçbir sonuç almayacaksınız.

En İyi Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

Doğruyu söylemek gerekirse en iyi bakım ürünleri cilt tipine ve kullanıcısına göre değişir. Neden mi? Çünkü yağlı bir cildin kullanıp memnun kaldığı bir ürün kuru ciltte etkili olmayacağı için yağlı ciltlerin en beğendiği ürün ile diğer cilt tiplerine sahip insanların en beğendiği ürün haliyle farklılık gösterecektir. Ancak genel olarak baktığımızda, dünyanın pek çok ülkesi kozmetik ve cilt bakım ürünleri konusunda sektörde tek geçilen markalara sahiptir. Fransa, ABD, İtalya gibi örnekler mevcut. Ancak son yıllarda bu ülkeleri geride bırakarak adından sıkça söz ettiren ülke Kore’dir. Kore kozmetik markaları, pek çok kadının tercih ettiği ürünlere sahiptir. Ülkemizde de sıkça karşılaşılan Kore cilt bakım ürünleri, birbirinden çeşitli ürünleri ile dikkat çekmektedir. Yukarıda 4 farklı cilt tipinden bahsettik. Cildiniz hangi grupta yer alırsa alsın, Kore bakım ürünleri arasında cildinize en uygun ürünü bulmanız mümkün.

Bu ürünlerin bu kadar sevilmesi ve tercih edilmelerinin başında doğal bitki özlerinden elde edilmeleri gelmektedir. Aynı zamanda vegan olan Kore markaları, birçok insan tarafından da ekstra tercih edilme nedenidir. Cilde iyi gelen pek çok bitki mevcuttur. Ve her bir bitki de cilt üzerinde farklı bir etkiye sahiptir. Kimi tedavi edici olmasıyla bilinir kimisi de yoğun nemlendirme özelliği ile. İçeriklerine bakıldığı zaman bunca yararlı özden oluşan ürünlerin de tercih edilmesi elbette fazlasıyla mümkün.

Kore Cilt Bakım Ürün Tavsiyeleri Nelerdir?

Korendy Türkiye olarak, Kore’nin en sevilen kozmetik ve cilt bakım ürünlerini sizlere ulaştırmaya çalışıyoruz. Koreli kadınların güzellik sırlarından yola çıkarak hazırlanan bu ürünler, pek çok kadının da yeni güzellik sırlarını oluşturmaktadır. Sitemizde Kore’nin mucizevi 26 farklı markası mevcuttur. Hepsi hayvan dostu olan bu ürünlerin deneylerinde hiçbir hayvana zarar verilmemiş hatta hiçbir hayvan üzerinde deney yapılmamıştır.

Bitkisel içerikli ürünleri ile kimyasallardan uzak durmaya çalışan Kore kozmetiği, saç bakım ürünleri ile de dikkat çekmektedir. Bakım denilince akla gelen tüm uzuvları kapsayan geniş çaplı güzellik anlayışı gelmelidir. Çünkü cildiniz ne kadar iyi görünürse görünsün, saçlarınız sağlıksız ise o bakım yarım hatta eksik kalmış bir bakımdır. Bu durum elbette cilt için de geçerlidir. Eller, ayaklar, dişler için de. Kore kozmetik markaları, bakım ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz ederek hazırlamış olduğu ürünlerde sizlerin isteklerini en iyi şekilde cevap vermeyi hedeflemektedir. Korendy Türkiye’de yer verdiğimiz ürünlere bakıldığı zaman; Atopalm’dan Huxley çeşitlerine, Klairs’ten Zaodam’a kadar geniş bir marka yelpazesine rastlayabilirsiniz. Tüm bu ürünler Kore’nin en sık kullanılan bitkilerinden ve cilde iyi gelen asit özlerinden oluşmuştur. Cilt tedavi edici özellikleri de bulunan markalardan, nemlendiriciye ihtiyaç duyuyorsanız, ya da tonik ile cildinizi yatıştırmak istiyorsanız hepsi ve daha fazlasına ulaşmanız mümkün.

Şunu unutmamak gerekir ki, bakım ürünleri ve adımları ne kadar iyi olursa olsun eğer cildinizi tanımıyorsanız aylarca süren bakımlar da yapsanız cildiniz üzerinde bir değişiklik meydana gelmeyecektir. Korendy Türkiye’de yer alan birbirinden kaliteli Kore cilt bakım ürünlerinin içeriklerini okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Böylece cildiniz için en uygun ürünü bulabilecek ve güvenli bir şekilde sipariş oluşturabileceksiniz. Güneş koruma ürünlerinin de önemini unutmamak gerekir. Yaz kış demeden güneş koruyucuları devamlı kullanmalısınız. Meydana gelecek güneş lekelerine karşı ciddi bir kalkan görevi bu ürünler, cilt bakım ritüelinizin ilk adımını oluşturmalıdır.

Bakım yapmak emin olun çok basit işlemlerden meydana gelir. Temizleyin, nemlendirin, besleyin. Bu kadar basit. Siz de Kore cilt bakım ürünleri çeşitlerinin farkıyla sağlıklı bir cilde kolayca ulaşabilirsiniz. Üstelik Korendy Türkiye garantisiyle. En kısa sürede herkese sağlıklı ışıldayan şahane ciltlere kavuşmanızı dileriz. 😊