İşlem Görmüş Saçlara Yumuşacık Çözümler


Kadın olmak beraberinde bakımlı olmayı ve güzel görünmeyi gerektirir öyle değil? Özellikle bakımlı olmayı seven kadınlar, her anlamda hoş görünmek ister ve buna göre bakım adına ihtiyaç duyulan her şeyi yerine getirir. Ancak saçlar daha ekstra bir özen gerektirir. Bakımlı olunsun ya da olunmasın. Saçlar ilk etapta göze çarpan detaylardan olduğundan saç bakımı özenle dikkat edilmesi gereken konudur. 

Peki Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Birbirinden değişik ve farklı saç tipi vardır. Kıvırcık, düz, dalgalı, ince telli, kalın telli. Bunca farklı saç tipi olunca her biri için saç bakım önerileri değişiklik gösterir. İnce telli saçlara uygulanan bakım ile kalın telli saçlar için uygulanan bakım kesinlikle aynı değildir. Kimi saçının daha yoğun ve gür görünmesini ister, kimisi saçının kabarmasını önlemek ister. Hal böyle olunca önce saç tipinizi iyi bilmeniz ondan sonra saçınıza en uygun bakımı uygulamanız gerekir.

Evde uygulanan doğal saç bakımları ya da satılan pahalı kozmetik ürünleri çeşitlerinden birbirinden farklı ürünleri tercih etmeniz mümkün. Son yıllarda kimyasal kullanımında gözlemlenen artış birçok kadını doğal yollardan bakım yapmaya yöneltmiştir. Kimyasal ürünlerinin gereğinden fazla kullanımı zaman içinde gerek saça gerek cilde ciddi anlamda hasar verir. Bundan dolayı doğal içerikli ürün kullanımını tercih eden kadınlar, evde uyguladıkları bakımlar ile kendilerine iyi bakmaya çalışır. Korendy Türkiye saç bakım ürünleri de yine birçok kadının saç bakımı için başvurduğu ürünleri bulabildiği adrestir. Doğal içerikli ürünleri ile özellikle Kore kadınlarının güzellik sırlarını ayağınıza getiren Korendy Türkiye, şampuandan saç kremlerine kadar saçınızın ihtiyaç duyduğu tüm bakımı sağlıyor.

Evde saç bakımı

Saç bakımı ilk olarak saç temizliği ile başlar. Güzelce yıkanmış ve kirden arınmış saç daha canlı görünür. Özellikle saç kökü bakımı, saçın daha sağlıklı uzamasına ve saç derisinin de sağlıklı olmasına neden olur. Kepekten arınmış, yağdan temizlenmiş bir saç derisi, saça da aynı güzel etkiyi bırakacak ve saçın canlı bir şekilde parlamasına neden olacaktır. Ancak elbette yalnızca saç temizliği saç bakımı için yeterli değildir. Saçın daha yumuşak ve kolay taranması için şampuanlamadan sonra mutlaka saça uygun saç kremi kullanılması gerekmektedir. Şunu özellikle belirtmek gerekir, saç kremi yalnızca saç uçlarına ve boyuna uygulanır. Saç kökü zaten gerekli yağa sahiptir. Saçın en fazla kuruyan yeri saç uçlarıdır. Bundan dolayı saç kremini saç uçlarına doğru yedirerek uygulamak gerekir. Ne yazık ki birçok kadın saç kremini komple saçına uygulamaktadır. Bu yanlış uygulama saç derisinin kepeklenmesine yol açar. Bundan dolayı saça doğru bakımı uygulamak en etkili sonuç alınmasında en önemli faktör olacaktır.

Saç Bakım Maskeleri

Saç bakım maskeleri de, saç bakımı için olmazsa olmaz ürünleriniz olmalıdır. Saçın ihtiyaç duyduğu nem, yumuşaklık ve parlaklık haftada iki sefer uygulayacağınız saç maskeleri ile sağlanacaktır. “Neme doymuş bir saç” için gerekli olan tüm bakımları eksiksiz yerine getirdikten sonra, saçınızla daha barışık olacak ve daha çok seveceksiniz. Pek çok kadın kabarık olduğundan dolayı saçını genel olarak toplamak ister. Saç açık bırakıldığında kabaracağı ve günlük hayatı olumsuz etkileyeceği düşüncesi, saçın özgürlüğünün önüne geçilmesine neden olur. Oysaki doğru uygulanan bakımlar ile saçınıza istediğiniz gibi şekil vermeniz mümkün.

Saç Bakım Ürünleri Tavsiye

Kore kozmetik ve bakım ürünlerini ayağınıza getiren Korendy Türkiye, birbirinden doğal içerikli ve farklı saç bakım ürünleri ile sizleri mutlu etmeye devam ediyor. Herkes Koreli kadınlarının saçlarının ve ciltlerinin güzelliğinin farkındadır. Böylesi canlı görünen saçlara sahip olmak inanın artık çok kolay. Kore markalı pek çok ürünü rahatlıkla bulabileceğiniz ve satın alabileceğiniz Korendy Türkiye, saçın ihtiyaç duyduğu her türlü sağlıklı ürüne sahiptir. Saç tipinizi iyi tanıyın, saçın isteklerini iyi öngörün gerisini Korendy Türkiye ürünlerine bırakın.

Tüm saç tiplerine uygun ürünleri ile saç onarıcı serumlar, ısıdan koruyan balm, proteinli şampuanlar… Sizin ihtiyacınız hangi ürün? Eğer saçınız parlaklığını yitirmiş ve sönük kalmışsa, vitamin ve protein içerikli şampuanları tercih edebilir ve saçınıza yeniden hayat verebilirsiniz. Aynı zamanda eğer saçınız boya, fön gibi işlemlerden sonra fazlasıyla hasara uğramışsa ekstra bakımlar uygulamanız gerekir. Bunu da onarıcı şampuanlar, kremler, maskeler ve serumlar ile yapabilirsiniz. Seri olarak satın alabileceğiniz ürünler ile saçınıza tam anlamıyla bakım yapmış olacak ve saçınız işlemlerden sonra ne kadar işlem görmüş olursa olsun sağlığına kavuşmaya başlayacaktır. Aynı zamanda saçı çok kolay yağlanan ve saçını her gün yıkamaktan sıkılan kadınlar için de yine organik içerikli kuru şampuanlar günlük saç bakım ihtiyacınızı karşılayacak başlıca ürünler olacaktır.

Korendy Türkiye ürünleri için özellikle şunu da belirtmek isteriz; ürünlerin birçoğu vegan dostu ürünlerdir. Bu ürünlerin hazırlık ve yapım aşamasında hiçbir hayvan üzerinde test yapılmadığını ve ürünlerin hiçbir hayvanda uygulanmadığını bilmenizi isteriz. Vegan dostu Korendy Türkiye saçınızla da dost olacak.

Korendy Türkiye Kore saç bakım ürünlerine bu sayfadan hemen ulaşabilirsiniz.