Hassas Ciltler İçin Yüz Yıkama ve Temizleme Jeli Önerileri [2023]


Hassas cildin yediğimiz sağlıksız yemekten az uyumaya, strese kadar birçok sebebi var. Kalıtımsal olabilir, mevsim değişimlerinden olabilir sigara ve alkol yüzünden olabilir. Cilt tabakası bir sebepten incelir, zayıflar. Fazla strese maruz kalmak, fazla abur cubur tüketmek cilde oldukça zarar verir ve hassasiyet oluşturur. Cildi güneşten korumak hassas ciltler için ilk adımdır. Güneş kremi burada cildinizi korurken hassasiyetin önüne geçmeye yardımcı olur.

Hassas cilde uygun ürünler seçerken doğal içerikli olmasına dikkat etmek gerekir. Hassas ciltleri sıklıkla kimyasala maruz bırakmak kötü sonuçlar doğurabilir. Tam da bu sebepten güzel içerikleri olan nazik cilt temizleyici yüz yıkama köpüğü ve yüz temizleme jeli araştırmalarınızı iyi yapmanız gerekir. Cildinizi ılık su ile ıslatarak nazikçe ürünü uygulayarak güne güzel bir başlangıç yapabilirsiniz veya akşam günün ağırlığını, kirini ve yorgunluğunu atmak için aynı şekilde doğal ve nazik temizleyicilerde çözümü bulabilirsiniz. 

hassas ciltler için yüz yıkama jeli

Ayrıca evde bulunan malzemelerle haftada birkaç kere uygulanacak şekilde nazik maskeler yaparak nem dengesini koruyabilirsiniz. Ciltteki ölü deriden arınmak için evde nazik peeling ve maske uygulayarak hassas cilt sorununuza güzel yatıştırıcılarla çözümler bulabilirsiniz. Birkaç peeling önerisi vermek gerekirse;

Yulaf ve yoğurt karışımını temiz cilde uygulayıp 10 dakika bekleterek doğal bir cilt bakımı yapmış olursunuz. Sonrasında nemlendirici kullanarak cildi dengeleyebilirsiniz.

Muz, bal ve salatalık karışımını bir kâsede karıştırarak cildinize uyguladığınızda salatalık ve bal cilt nemini dengeleyerek parlak ve daha sağlıklı dolgun bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

Ayrıca yüze avokado peelingi yaparak nem dengesini koruyarak sağlıklı bir görünüm elde edersiniz asidik bir malzeme değmediği için cilt bariyerlerinde incelme veya aşınma olmadan cilt bakımınızı yapmış olursunuz. Bizce rutininize mutlaka gözenek sıkılaştırıcı maske tarihi eklemelisiniz. 😊

Evde yapılacak peeling ürünlerinin detayı için internet sitemizdeki içeriklerden bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yüz Yıkama Köpüğü ve Temizleme Jeli Ne İşe Yarar?

 yüz temizleme jeli önerileri

Yüz yıkama ve temizleme ürünleri cildinizi gün içerisindeki mikroptan kirden ve yorgunluktan arındırır. Yağlanmış cildin dengesini sağlayarak derinlemesine temizlik ve bakım yapar. Cilt tabakasına zarar vermeyecek kadar nazik hassas yüz temizleme jeli ürünleri kullanmak gerekir. Cildi temizlerken aynı zamanda nem dengesini koruyan ürünler tercih etmek gerekir.

Hassas Ciltler için yüz yıkama ve temizleme jeli önerilerine gelecek olursak hassas ciltler için önemli olan cildin yağ oranını dengelemesi, cildi tahriş etmemesi, nazik olması gerekir. Gözenekleri derinlemesine temizleyen ve her cilt tipi için uygun olan ürünler, özellikle hassas ciltlere dahi iyi geliyorsa bu işin içinde bir veganlık ve yılların tecrübesi yani Kore cilt bakımı ürünleri var demektir. Kore cilt bakım ürünleri, doğal içerikli ve hassas ciltlere en uygun temizleme jelleri hangileri şimdi tek tek inceleyelim.

Hassas Ciltler İçin Etkili Yüz Yıkama Jeli Önerileri

Beauty of Joseon - Erikli Jel Temizleyici: Ölü derileri yok ederken diğer yandan cildi nazik bir şekilde temizler. Besleyici bitki özleri ile hipoalerjeniktir. 

Cosrx - Low Ph Good Morning Gel Cleanser - Çay Ağacı Özlü Nazik Temizleyici Jel: Cildi fazla yağdan arındırarak eşitsizlikleri dengeler. Gün boyu nemli bir cilde sahip olmak için kurutmayan temizleyici jel olan bu ürünümüzle tanışabilirsiniz. Diğer ürünlerimiz gibi vegan dostu ve nazik temizlik jeli olma özellikleri başta olmak üzere çay ağacı yağı ile geniş gözenekleri küçültür ve yumuşacık taze bir cilt sunar.

Jumiso - All Day Vitamin Cleanser - Nazik Vitaminli Temizleyici: İçerisinde bulunan A, B, C, D, E ve K vitaminli kompleks temizleyici sağlıklı bir cilt için birebir. Cildi temizlerken yayılan o hoş kokusuyla beraber parlak cilt tonu oluşumunu sağlar ve dengeli bir cilt meydana gelir. Ciltte hiçbir şekilde kuru bir his bırakmadan nazikçe temizler. Yabani iğde özü ile gözenekleri temizler. Greyfurt kabuğu yağı nemlendirici etkisiyle birlikte cildi yumuşacık yaparak ciltteki bariyerleri güçlendirir.

 

Tüm cilt tiplerine uygun ve cildi derinlemesine hassas bir şekilde temizlik yapan yüz jeli ve temizleme köpüğü önerileri ve daha fazlası için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Korendy Türkiye internet sitemizden hassas ciltler için yüz yıkama jeli önerileri ve daha fazlası için bekleriz. Sağlıklı, dengeli bir cilt mümkün. Cildine nazik bak! 😊