Hangi Kil Maskesini Satın Almalısınız, Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz Uzman Tavsiyelerini İnceleyin


Cilt bakımı ve sağlığı üzerine hazırlanan ürünlerin sayısı her geçen artmaktadır. Geçmişten günümüze kadar gelmiş belli başlı ürünler olduğu kadar günümüz teknoloji ve araştırmalarının sonucunda cilt üzerinde faydası saymakla bitmeyecek ürünlerin varlığı da fazlasıyla artış göstermiştir. Cilt güzelliği ve bakımı denilince sizin aklınıza ilk gelen ürünler hangileri? Temizleme jelleri, tonikler, nemlendiriciler, peelingler, maskeler ve daha fazlasıyla bakım rutininde kullanılacak ürünler içerikleri açısından farklılık göstermektedir. Bunlardan en önemlileri de hiç kuşkusuz maskelerdir.

Cilt güzelliği anlamında hazırlanan birbirinden farklı maskeler bulunmaktadır. Her cilt tipinin ihtiyacı farklıdır ve kullanılacak maskeler de bu anlamda farklılık gösterir. Kuru cilde sahip insanların kullanması gereken maske ile yağlı ciltlerin kullanması gerekenler farklıdır. Bu farkı bilmek yapılacak cilt bakımı üzerinde oldukça etkilidir. Aksi takdirde kullanılacak ürünler ve maskeler herhangi bir fayda sağlamayacağı gibi ciltte istenmeyen sonuçlar da doğurabilir.

hangi kil maskesi tercih edilmeli

Cilt Bakım Rutininde Maske Yapmanın Önemi Nedir?

Yüz maskeleri, en başta cilt temizliği olmak üzere cilt bakımı adına da kullanılması gereken ürünlerin başında gelir. Cilt bakım rutininiz var mı? Varsa bu rutin içinde maske kullanımının ne denli önemli olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Cilt temizliğinin en önemli adımlarından olan maske uygulaması, haftada 1 ya da 2 kez yapılması gereken işlemlerden biridir. Maske evet cilt üzerinden sayısız fayda sağlamaktadır. Ancak oldukça günlü etkileri olduğundan dolayı fazla kullanımı halinde cilt derisini inceltmekte aynı zamanda elastikiye kaybı meydana getirmektedir.

Maske kullanmanın cilde sağladığı faydalar arasında;

 • Cilde derinlemesine bir temizlik sağlamak,
 • Gözenek bakımı yapmak,
 • Yaşlılık belirtilerini engellemek ve ince çizgi görünümünü azaltmak,
 • Cilt lekelerine savaş açmak,
 • Cilt tonunu eşitlemek,
 • Cildi nemlendirmek,
 • Fazla yağı kontrol altına almak,
 • Sivilce ve siyah nokta gibi sorunları önlemek ve tedavi etmek,
 • Işıltılı ve aydınlık bir cilt görünümü elde etmek,

Gibi önemli etkiler bulunmaktadır. Buradan da anlaşılacağı üzere maske kullanmak yalnızca cildi temizlemek için değil genel bir cilt bakımı yapmak adına da önemli uygulamalardan biridir. Sonrasında tonik ürünleri ile cilt bakımınızı tamamlayabilirsiniz. 

Kil Maskesi Nedir?

Kil esasında çamur halinde bir maddedir. Volkanik küllerden elde edilen bu madde, antik çağlardan günümüze kadar gelmiş en bilindik ve en fazla kullanılan cilt sağlığı ve güzellik ürünlerinin başında gelir. Çeşitli kozmetik ürünlerde görmeye aşina olduğumuz kil, tek başına maske halinde de satılmakta, güzellik ve bakım rutinlerinde vazgeçilmez haline gelmektedir.

kil maskesinin cilt üzerinde etkisi nedir

Kil maskesi, maskeler arasında en dikkat çeken ürünlerden biridir. Burada kilin cilt üzerinde sağlamış olduğu faydaların büyük etkisi bulunmaktadır. Önemi ve faydası bu kadar bilinen kil maskesi, içeriği bilinmeyen kil adı altında satılan pek çok ürüne de ne yazık ki malzeme olmuştur. Kalitesi bilinmeyen hiçbir ürünü kullanmamanızı tavsiye ederiz ve kil maskesi alırken, en bilindik kaliteli ürünleri tercih etmenizi öneririz. Kil maskeleri peeling etkisine sahip olduğuna sahip olduğu için sonrasında en iyi güneş kremi ürünlerinden kullanmanızı tavsiye ederiz.

Kil maskesinin cilde sağladığı faydalar ise;

 • Cildin yağ dengesini korur ve fazla yağı kontrol altına alır,
 • Geniş gözenekleri küçülterek genel olarak gözenek bakımı sağlar,
 • Cilt tonu eşitliği oluşturur,
 • Güneş lekesi başta olmak üzere sivilce gibi bazı lekelerin görünümünü azaltır,
 • Yaşlanma karşıtı etkiye sahiptir ve yaşlılık izlerini azaltır,
 • Sivilceleri tedavi eder ve yeni oluşumların önüne geçer,
 • Ciltteki ölü deriyi temizler,
 • Cildi sıkılaştırarak cildin elastikiye kaybını önlemeye yardımcı olur,
 • Cilde parlaklık ve aydınlık bir görüntü sağlar,
 • İnce kırışık oluşumunu engeller, yeni oluşumların önüne geçer,
 • Cildin yenilenmesini sağlar.

gibi etkiler ilk göze çarpanlar ve bilinenlerdir.

Faydaları bu kadar önemli olan bir ürünün güzellik ve cilt sağlığı rutininde olmaması cilt için büyük kayıp yaratacaktır desek yanılmış olmayız.

En İyi ve Doğal Kil Maskeleri Nelerdir?

doğal ve en iyi kil maskeleri nelerdir

Doğal ürünler son zamanlarda güzellik aşamalarında kullanılan ürünler içeriğinde en fazla dikkat edilen konulardan biridir. Kilin faydaları ve tamamen doğal bir madde olması da bu kadar sevilmesindeki en önemli nedenlerden biridir. Peki cildi şımartmak için kullanılacak olan kil maskeleri arasında en iyileri hangileri dersiniz?

Dr. Ceuracle Geniş Gözenekli Yağlı Ciltlere Yeşil Çaylı Arındırıcı Kil Maskesi; içeriğindeki kil ve yeşil çay ile cilde derinlemesine bir bakım sağlayan bu ürün, ölü deriyi yok ederek cilde canlılık sağlar.

I’m From Gözenek Arındırıcı Organik Pancarlı ve Killi Maske; gözenek bakımı sağlayan bu maske, birikmiş kiri ve yağı temizleyerek cildin nefes almasını sağlar.

Heimish Amazon Beyaz Killi Gözenek Sıkılaştırıcı Temizleyici Köpük; fazla sebum üretimini kontrol altına alarak cilde canlılık kazandıran bu ürün cilde nemlilik sağlar.

Kil maskesi kullanarak siz de kendinize ve cildinize güzel bir iyilik yapabilirsiniz. Rutininize bu mucizevi ürünü ekleyerek en doğal yollardan cildinizi şımartın. En iyi kil maskeleri için en güvenilir adresiniz olan Korendy Türkiye’yi ziyaret edebilirsiniz.