Göz Altı Morlukları Sebepleri Nelerdir Nasıl Geçer?


Yüz, vücutta en başta bakılan ilk dikkat edilen yerdir. Güzel ve hoş görünmek, yüz güzelliği ile mutlu olmak isteyen pek çok insan vardır. Bundan dolayı ciltte herhangi bir problem olduğunda hemen onu gidermek için ciddi bir savaşa girilir. Ve yine bundan dolayı pek çok cilt bakım ürünü, kozmetik markası, güzellik merkezleri günümüzde oldukça fazladır. Elbette kişi aynaya korkusuzca bakmak ister. Baktığında ise karşılaştığı manzara ile övünmek ve mutluluk duymak ister. Ancak yüzde rahatsızlık yaratan herhangi bir sorun olduğunda mutsuzluk baş gösterir. Bu dış görünüşüne verilen önem değil aynı zamanda psikolojik olarak iyi hissetmekten kaynaklanır.

göz altı morlukları neden olur

Göz altı morluğu, ne yazık ki pek çok insanın yaşadığı ve rahatsızlık duyduğu sorunlardan biridir. Yüzde en belirgin ve dikkat edilen yerlerden gözler, ne kadar sağlıklı ve ışık doluysa o kadar enerji verir. Göz altı morlukları başta olmak üzere, torbalanmalar, kararmalar kimsenin yaşamak istemeyeceği sorunların başında gelir. Göz altı morluklarının oluşum nedeni farklılık gösterir. Ve bu sorunu etkileyen pek çok etken vardır. Kimisi genetik faktörlerdir kimisi de içsel bir hastalığın tetikçisi. Ancak ciddi olmayan yalnızca bazı dikkatsizlikler sonucu oluşmuş göz altı morlukları da yine bu sorunun oluşum nedenleri arasında gösterilir. Genel olarak göz altı morluklarının sebepleri şunlardır;

  • Yeteri kadar alınmamış uyku yani uykusuzluk,
  • İlerleyen yaş faktörü,
  • Genetik faktörler,
  • Üst üste gelen yorgunluklar,
  • Alerjik reaksiyonlar,
  • Vücudun susuz kalması ve vücuttaki su miktarının düşmesi,
  • Aşırı derece güneş ışınlarına maruz kalma,
  • Fazla tüketilen sigara ve alkol.

Bu saydığımız nedenler gözle görülen ve bilincinde olunan durumlardır. Ancak bazı hastalıkların belirtisi olarak da morarmaya başlayan göz altları için kullanılan herhangi bir kozmetik ürün fayda sağlamıyorsa mutlaka uzman bir hekime başvurmakta yarar vardır.

Göz Altı Morluklarının Tedavisi Ya Da Çözümü Var Mıdır?

Elbette ki ciltte mevcut pek çok sorunun çözümü de vardır. Ve tedavisi de mümkündür. Ancak tekrar hatırlatmak gerekirse, kullanılan ürünlerin etki etmediği durumlar için doktora görünmeniz gerekir.

Göz altı morlukları ne yazık ki yaş ile doğrudan bağlantılıdır. Zamanı ve yaşı durdurmak imkansızdır ancak yavaşlatmak, meydana gelecek olası etkilerini azaltmak mümkündür. Yaş ilerledikçe savunmasını ve diriliğini yitiren cilt, göz altlarını da etkiler. Bu sebeple kolajen içeren kremler oldukça faydalı olacaktır.Torbalar, morluklar, kararmalar, halkalar yaşa bağlı olarak meydana gelen en belirgin cilt sorunlarından biridir. Göz altı morluklarının oluşum nedenleri dikkate alındığında uyulması gereken noktalar vardır. İyi beslenmek, sağlıklı bir uyku, dinlenmek gibi. Bunlarla birlikte kullanılacak kozmetik ürünler de göz altı morluklarının tedavisini hızlandıracaktır.

göz altı morlukları tedavisinde hangi ürün kullanılır

 

Göz Altı Morlukları Oluşmadan Önce Nasıl Önlem Alınır?

Göz altı morlukları belirgin bir hale gelmeden önce önlem almak cildimiz için faydalı olacaktır. Genetik faktörlerden dolayı göz altı morluklarımız varsa engel olmak zor olacaktır. Fakat dış etmenlere dikkat etmemiz cildimizde olumlu sonuçlar doğuracaktır. Özellikle teknolojik çağ ile birlikte maruz kaldığımız ekran süresi oldukça fazla olmaya başlamıştır. Gün içerisinde farkında olmadan telefon, televizyon ve bilgisayar gibi ekranlara fazlaca bakmak durumunda kalıyoruz. Bu da zamanla gözleri yormakta ve hatta uykunun tam alınmamasına sebep olmaktadır. Tam dinlenemeyen vücut zaman içerisinde ciltte solgunluk, göz altında morluk olarak bize geri dönmektedir.

göz altı morluklarına nasıl önlem alınır

Diğer yandan stres, kaygı ve endişe gibi birçok olumsuz duygu ve düşünceler kişiyi etkilemektedir. Maruz kalınan stresli yaşam sonrası göz çevresinde halka görüntüsü ve şişlik yaygın olarak görülmektedir. Kişi, yaşamının zorluğuna bağlı olarak alkol ve sigara kullanımına yönelebilir ve bu durumda kısır bir döngü içerisinde cilt hasar almaya devam eder. Burada uzman bir doktora gitmek oldukça faydalı olacaktır.

Koyu görüntünün sebeplerinden bir tanesi de damarların genişlemesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Damarların genişlemesi ekrana uzun süre bakmaktan dolayı olmaktadır. Bu sebeple zamanla damarlar zarar görür ve cilt yüzeyinde koyu halkalar olarak karşımıza çıkar. Bahsettiğimiz uzun ekran süreleri ile birlikte sağlıksız ve hareketsiz yaşam tarzı da birbiriyle ilişkilidir. Sağlıklı ve parlak bir cilt için tüm hayatımızı gözden geçirmeli ve cilt bakım ürünleriyle desteklemeliyiz. Bu şekilde göz altı morlukları oluşmadan önce büyük ölçüde önlem almayı başarmış olabiliriz. Gün sonunda göz altı morlukları içeren krem ürününü cilt bakım rutininize dahil etmeniz faydalı olacaktır.

göz altı morlukları için en etkili ürünler

 

Göz Altı Morlukları İçin Kullanılabilecek En İyi Ürünler

Göz altı morlukları için dikkat edilmesi gereken konuların yanında profesyonel olarak destek alınabilecek kozmetik ürünler de bulunmaktadır. Ancak göz çevresi derisi hassas olduğu için her ürünü kullanmamak ve ürünleri kullanırken dikkatli olmak gerekir. Temiz ve nazik içerikli yüz temizleme jelini de cilt bakım rutininize eklemek burada ilk adımdır. Bu çevre için hazırlanmış olan pek çok doğal içerikli ürün bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri de Kore’ye ait ürünlerdir. Kore marka cilt bakım ürünleri, verdikleri sağlık açısından fazlasıyla tercih edilmekte ve tüm dünyada kullanılmaktadır.

Manyo Probiyotikli Göz Kremi; içinde 8 çeşit peptit bulunan bu ürün, yaşlılık belirtilerini engellediği gibi göz altı morluklarına karşı ciddi bir savaş veren içeriklere sahiptir.

Dr. Ceuracle Sıkılaştırıcı Aydınlatıcı Arı Sütlü Göz Kremi; donuk cildi aydınlatarak göz çevresine ışıltı veren bu ürün, sağladığı nem ile de göz çevresine bakım uygulamaktadır.

Siz de göz çevrenizin daha ışıltılı ve sağlıklı görünmesini istemez misiniz? Korendy Türkiye adresinden temin edeceğiniz yukarıdaki ürünler ile aydınlık bir göz çevresi sizi karşılasın, üstelik sağlıkla.