Fungal Akne Problemine Özel Kore Cilt Bakımı


fungal akneFungal Akne problemi, birçok kişide cilt bakımında hangi ürünleri kullanacağına dair kafa karışıklığı yaratıyor. Çünkü bilindiği üzere akneli ciltler her ürünü kullanamaz. Örneğin peeling yapamaz, cilt maskesi uygularken de oldukça seçici ve dikkatli davranmak gerekir. Fungal akne kısaca şöyle açıklanabilir; özellikle yüzün T bölgesinde meydana gelen büyüklü küçüklü pütürlü sivilcelerdir. Görüntü olarak hoş olmadıkları gibi bu sorunu yaşayan kişilerde psikolojik sıkıntı da oluşturabilmektedir. Özellikle cilt bakımına özen gösteren kadınların korkulu rüyası olan akne ve özellikle Fungal akne, kullanılacak doğru ürünler ile kontrol altına alınabilmektedir.

Fungal akne sorunu yaşayanların ürün kullanımı ve seçiminde dikkatli olması gerektiğine değindik. Peki nasıl ürünler kullanılabilir hep birlikte bu ürünleri inceleyeceğiz ancak özellikle belirtmek isteriz ki, akneye eğilimli ciltte gözeneklerin yağ ve ölü hücrelerle tıkanması durumu vardır. İşin içine bir de bakteri girerse sivilcelerin farklı türleri ortaya çıkar. Malassezia Folliculitis yani fungal akneye eğilim gösteren ciltlerde ölü hücre, sebum ve bakterilerin yanı sıra cilt florasında bulunan mantarların, floranın dengesinin bozması sonucu, çoğalması söz konusudur. Kore cilt bakım markaları, bu anlamda pek çok kadının yaşadığı akne sorununa çare olan önemli markalardır. Korendy Türkiye'de, Koreli kadınların güzellik sırlarını bilip, buna göre hazırlanan bakım ürünleri ile akne sorununuzu kısa sürede çözecek. Nasıl mı? Gelin hep birlikte ürünlerimizi inceleyelim.

Fungal akneye ne sebep olur?

Bu cilt kusurunu tetikleyen faktörlerin başında nemli hava gelir. Çünkü mantarlar nemli ortamda çok rahat şekilde çoğalır. Maske kullanımı da nemli bir ortam yarattığından dolayı fungal akne ister istemez kendine üreme ve yetişme ortamı bulmuş oluyor. Ancak tek neden hava koşulları değil elbette. İlaç kullanımı ve bazı kozmetik ürünlerin (içeriğinde yağ bulunan) durumu tetiklemesidir. Özellikle bilinçsizce kullanılan kozmetik ve bakım ürünleri akne sorununu çoğaltan en önemli faktörlerdendir. Bu sorunu yaşayan cilt görüntüsü akneye eğilimli cildi andırsa da bu cilt tipi ile aralarında belirgin farklar vardır. Örneğin fungal akneye eğilim gösteren ciltte pürüzler tek tiptir ve genelde kaşıntı hissine neden olur. Cildin özellikle sebum üreten yerlerinde gözükürler. Yani çoğunlukla T bölgesinde.

Fungal akneden kurtulmak için ne yapmak gerekir?

Şunu hiçbir zaman unutmamak gerekir ki, yaşanılan her cilt sorununda kozmetik ürün kullanmadan önce mutlaka bir dermatoloğa görünmek gerekir. Mantarlar cildin doğal yağı olan sebum ile ya da cildimize sürdüğümüz ürünlerin içerisinde bulunan bazı yağlar ile beslenirler. Bu nedenle kullanılan ürünlerin bu pürüzleri tetikleyen yağları içermemesi, bunun yerine formülde anti-fungal ve yatıştırıcı içeriklerin bulunması önem taşır.

Bu yazıda sizler için fungal akneye eğilim gösteren cilde uygun Kore cilt bakım ürünleri detaylarına yer verdik. Bu cilt tiplerine uygun olacak Korendy Türkiye bünyesindeki tüm ürünlerini görebilirsiniz.

Bu yazıda sizler için fungal akneye eğilim gösteren cilde uygun Kore cilt bakım ürünlerine yer verdik. Bu cilt tiplerine uygun olacak Korendy Türkiye bünyesindeki tüm ürünleri görmek için tıklayınız->

Korendy Türkiye, herkesçe bilinen Kore kozmetik ürünlerinden esinlenen bir marka olup, Koreli kadınların güzelliklerini borçlu oldukları Kore cilt bakım ürünlerini içeriğine taşımaktadır. Tüm cilt tipleri için uygun olan Korendy Türkiye ürünlerini gelip hep birlikte inceleyelim.

Korendy Türkiye ayrıcalığıyla satın alabileceğiniz Fungal akneye eğimli ciltler için ürün tavsiyeleri:

I'm From - Mugwort Essence

I’m From Mugwort Essence, içeriğindeki Misk otu ile tahriş olmuş cildi yatıştırır. Bu ürünün en önemli özelliği, akne sorunu yaşayan kişilerin de rahat bir şekilde kullanabilmesidir. Her cilt tipine uygundur. Ancak özellikle hassas olan akneli ciltleri yatıştırdığından dolayı, görünen sivilce kızarıklarında gözle görülür azalma meydana getirir.

By Wishtrend - Polyphenol in Propolis 15% Ampoule

By Wishtrend Polyphenol in Propolis 15% Ampoule, propolisli sivilce serumudur. %15 oranında doğal propolis içeriğiyle cilt kusurlarını gidermeye desteklerken aynı zamanda pigment lekelerini hafifletmeye yardımcı olur. Cilt tonunu eşitler, cilt rengini düzenler.

Korendy Türkiye ürünleri, doğal içerikleri ile cilt yapısı ne olursa olsun herkesçe rahat bir şekilde kullanılabilir. Cilt nemlendirici ürünleri ve bakım ürünleri ile Kore cilt bakımı ürünleri kullananlar kendini hemen belli edecektir. Çünkü güzellik denilince akla gelen Kore ürünleri, Korendy Türkiye markamızla birlikte emin ellerde. 💁‍♀️

Kaynakhttps://www.mdacne.com/article/fungal-acne-causes-and-treatments-according-to-dermatologists