Sepette %25 Torriden indirimi Pazar 23.59'da bitiyor... Sepete ekle indirimi yakala.

Yüz Peelingi ile Pürüzsüz Cilt Nasıl Olur? En Etkili Uzman Önerileri


 

 

yüz peelingi ile pürüzsüz cilt

Pürüzsüz cilt, her cilt tipinin ihtiyaç duyduğu parlak ve sağlıklı bir bakım adımıdır. Elbet cildi pürüzsüz yapabilmenin cilt bakımında birçok adımı vardır. Fakat dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır ki oda cilt tipinizin ne olduğunu bilmenizdir. Bu sayede cildinize özel bir rutin oluşturur ve doğru adımlar ile hızlı sonuçlar elde edersiniz. Diğer yandan cilt sorunlarına da muhakkak dikkat edilmelidir. İşte bu yazımızda sizlere pürüzsüz bir cilt için hangi ürünler tercih edilir ve sonuca nasıl hızlı ulaşılır bunun sırrını vereceğiz!

Pürüzsüz Bir Cilde Nasıl Sahip Olunur?

Sağlıklı beslenerek ve bol su içerek cildimizde oluşacak pürüzleri (sivilce, siyah nokta gibi) önlemiş oluruz. İçeriden dışarıya ciltte daha parlak ve daha sağlıklı bir sonuç elde ederiz. Her gün cilt temizliğinizi yapıp, sonrasında haftada bir ya da iki kere cilt maskesini uyguladıktan sonra yüzünüzü nemlendirmeyi unutmayın. Nemlendirici veya nemlendiricili güneş kremi kullanarak cilt bakımınızı tamamlayabilirsiniz. Cilt temizliği için doğal içerikli tonik veya su bazlı yüz temizleme jeli ürünlerimize de ayrıca göz atabilirsiniz. 

Cilt sorunlarının pek çok nedeni olabilir. Kozmetik ürünler ile geçebilen cilt sorunlarının yanı sıra tamamen genetik ve hastalık bazlı yansımalar da olabilir. Bu adımda muhakkak bir uzman tavsiyesi alınmalıdır. Kullanılan ilaçlar, alerjik rahatsızlıklar gibi pek çok durum ciltte tahriş, leke ve akne yapabilir. Bu gibi durumlar içten çözülmeli ve gereken durumlarda tahliller ile sonuçlar desteklenmelidir. Fakat bu gibi durumlar söz konusu değilse kişi cilt bakım rutinlerini doğru bir şekilde oluşturabilir ve bu sayede kısa zaman içerisinde  güzel sonuçlar elde edebilir.

pürüzsüz cilt için bakım önerileri

Pürüzsüz bir cilt bakımı isteniyorsa ilk adım çift aşamalı temizlik adımıdır. Bu adımda cilt üzerinde bulunan makyaj kalıntısı, güneş kremi ve diğer tüm kir, toz gibi dış etkenler ciltten uzaklaştırılır. Cildin en alt tabakasına nüfuz eden iki adımlı yıkama jelleri ciltte kalıntı bırakmazlar. Bu sebeple ciltte tıkanan tüm gözenekler açılır ve pürüzsüz bir cilt görünümü yakalanır. Diğer yandan temizlenen gözenekler krem, ampül, tonik gibi ürünlerle sıkılaştırıcı etki sağlanır. Sıkılaştırıcı etki sunan kozmetik ürünleri, gözenekleri doğru ürünlerle beslediğinden dolayı leke, kızarıklık izleri gibi cilt problemlerini de önlemeye yardımcı olur.

Pürüzsüz bir cilt bakımında ürünlerin nasıl kullanıldığı da oldukça önemlidir. Sert hareketler, sürekli peeling yapılması, asitli ürünlerin bilinçsizce kullanılması gibi pek çok detay dikkat edilmelidir. Cilt hassas bir yapıya sahiptir ve özellikle göz kenarlarında sert hareketlerden uzak durulmalıdır. Peeling etkili ürünler biliçli kullanmak ve cildin yüzeyini çizmemek önemli bir adımdır. Diğer yandan asit ürünlerinin güneş kremiyle desteklenmemesi leke oluşumunu tetikler. Cildin güneşe asit kullanımı sırasında maruz kalması kahverengi lekelere, tahriş gibi hassasiyetlere neden olabilir. Bu sebeple yıkama aşamasından nemlendirici adımına kadar tüm cilt adımları dikkatli planlanmalı ve en uygun ürün seçilmelidir.

cilt bakım önerileri

Cilt bakımınızı destekleyen kolajen içeren kremler tercih etmeniz sizi yaşlanma etkilerinden koruyacaktır. Glikolik asit gibi aktif içerikler de cilt yenilenmesin de oldukça başarılıdır. Hassas ciltler ise ürün seçiminde daha detaycı olmalıdır. Asitli ürünler, parfüm ve alkol içeren bazı ciltlerde hassasiyet, kızarıklık oluşturabilir. Ürün alımından sonra cildinizin ufak bir bölgesinde kullanıp olumsuz bir durum olıp olmadığını kontrol etmelisiniz. En güvenilir bir cilt rutini oluşturmak için doktorunuza da danışabilirsiniz.

Pürüzsüz cilt, sürekli bakım yapmayı gerektiren fakat sonunda en güzel etkiyi alabileceğiniz bir bakım rutinidir. Güne başlarken güneş kremi kullanımı, çift aşamalı yıkama ve soruna odaklı serum, tonik kullanımı ile cilt bakımı sonlandırılabilir. Nazik ve doğal içerikli ürünler ile pürüzsüz bir cilde kavuşmanız mümkündür. Destekleyici ürünler için Korendy Türkiye sitesini inceleyebilir; blog yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

pürüzsüz cilt için bakım önerileri

 

 

By Wishtrend - Mandelic Acid 5% Skin Prep Water (Badem Özlü Doğal Pürüzsüzleştirici Kimyasal Peeling Toniği): Her cilt tipine uygun peeling toniği cildi tahriş etmeden ve yapay renklendirici, yapay koku içermeyen özelliğiyle cildi nazikçe temizler.

Güzel cilt bakım tarifleri ve tüm bu maskelere destek olarak doğal içerikli ve net sonuçlar veren Kore cilt bakımı ürünlerine internet sitemizden ulaşabilirsiniz. Cilt tipinize uygun bakım ürünleri ve cilt temizleyici ürünler için, ayrıca gözenek sıkılaştırıcı tonik önerileri ve daha fazlası için internet sitemize mutlaka göz atmalısınız!