Cosrx, Jumiso, Round Lab, Torriden şimdi stoklarda!

En İyi Yüz Bakım Kremleri Nelerdir? Uzman Önerisi 6 Ürünle Tanışın!


Cildin aydınlık bir görünüme kavuşması için gerekli olan yüz bakım kremleri, sıklıkla unutulan ya da ihmal edilen bakım ürünleridir. Cildiniz kuru ya da yağlı olsun cilt bakım rutininizde muhakkak bakım kremlerinin bulunması gereklidir. Cildi neme doyuran bakım kremleri, bariyer güçlendirici olarak bilinirler. Peki yüz bakım kremleri neden bu kadar önemlidir?

Cildi zararlı ışınlardan korumak üzere kullanılan güneş kremleri, bakım rutininin ilk aşaması olmalıdır. Güneş kremi her ne kadar sadece koruma adımı olarak kullanılsa bile aslında iyi bir nemlendirici ürünüdür. Nemlendirirken anti-aging bakımı yapan güneş kremleri gün içerisinde tazelenmeli; gün sonunda cilt derinlemesine temizlenmelidir. Yağ bazlı temizleyiciler ile derinlemesine temizlenen cilt, neme ihtiyaç duyar. Tam bu noktada yüz bakım kremleri etkili olmaktadır. Cilt hem güneş kremi ile nemlenirken diğer yandan kremler sayesinde destek alır. Cildin alt katmanlarına nüfuz eden kremler ise; cildi daha aydınlık, doğal ve genç bir görünüme kavuşturur.

yüz bakım kremi nasıl seçilir

Yüz bakım kremi nasıl seçilir?

Yüz bakım kremlerinde seçim yapılırken öncelikle cildin yapısı, ihtiyacı göz önüne alınmalıdır. Kuru bir cildin ihtiyacı ile yağlı bir cildin ihtiyacı aynı olmayacaktır. Burada aslolan cildi nemli tutup savunma mekanizmasını yükseltmektir. Cilt, güneş ve hava değişimleri gibi pek çok dış etkenden etkilenir. Sonucu olarak nemsiz ve kuru bir hal alır. Özel üretilen güneş kremlerini seçebilirsiniz. Diğer yandan bu sebeple özel üretilen yüz bakım kremleri vardır. Bunlar amacına bağlı olarak; nemlendirici, aydınlatıcı, onarıcı, besleyici ve yaşlanma karşıtı olarak önümüze çıkmaktadır. Peki yüz bakım kremi nasıl seçilir?

Yağlı ciltler için yüz bakım kremi; yağlı bir cilde sahibim diyerek nemlendirme adımının atlanması cildin bariyerine zarar vereceği gibi daha fazla yağlanmasına sebep olacaktır. Yağlı olan cilt, temizlenip ardından nemlendirilmesi gerekir. Diğer türlü cildin bariyer yapısı bozulur ve cilt yağ bezlerini daha da aktif hale getirir. Bu da cilt üzerinde aktif şekilde sivilce ve komedon çıkmasına neden olur. Yağlı cilde özel uygun formda olan jel yapıda yüz bakım kremleri tercih edilmeli; hafif yapıda yüz bakım kremleri ile cilt aydınlık bir görünüme kavuşturulmalıdır.

yüz bakım kremi çeşitleri nelerdir

Hassas ciltler için yüz bakım kremi; yapısı itibariyle oldukça olumsuz durumla karşı karşıya kalan hassas cilt bariyer güçlendirici içeriklere yönelmelidir. Batma, yanma ve tahriş hissi onarıcı bakım kremleri ile minimum seviyeye inecektir. Bu sebeple hassas ciltlerin yüz bakım kreminin muhakkak içeriği nazik, tahriş önleyici ve bariyer güçlendirici etkiye sahip olmalıdır.

Kuru ciltler için yüz bakım kremi; nemlendirici uygulasa bile kuruluk hisseden bu cilt yapısı yoğun kremler tercih etmelidir. Özellikle pul pul dökülme ve tahriş olma hissi rahatsız edici olabilmektedir. Fakat içeriği zengin, yoğun yapılı ve etkisi uzun süreli bakım kremleri ile sorunlar ortadan kalkacaktır. Kuru ciltler diğer ciltlere göre nemlendirici kullanımına özen göstermeli; yenileme işlemini sıklıkla yapmalıdır.

Yüz bakım kremlerinin cilde faydaları nelerdir?

Yüz bakım kremlerinin cilde faydası amaca yöneliktir. Kuru bir cilt, yoğun nemlendirme isterken diğer yandan kırışıklıklara müsait bir cilt ise onarıcı ve yaşlanma karşıtı bakım ister. İçeriğinde vitamin ve kolajen takviyeleri yapılmış kremler oldukça etkili bakım ürünleridir. Cilt tam anlamda neme doyunca aydınlık bir görünüme kavuşur ve artı olarak bariyeri güçlü olur. Güçlü bir cilt ise her zaman bir adım önde olmaktır! Kore cilt bakım ürünleri ile kendinizi keşfe çıkabilir; cildinizin en iyi halini cilt bakım ürünleri ile yakalayabilirsiniz.

 yüz bakımı nasıl yapılır

Yüz bakım kremleri nasıl kullanılır?

Nemlendirici kremlerin etkisinin uzun süreli olması için hangi aşamada kullanılacağı önemlidir. Yüz bakım kremleri, cilt bakım rutininin son aşamasında olmalıdır. Ciltte uzun süre kalan ve cildin alt katmanlarına inen bakım kremleri düzenli kullanıldığı takdirde etkisini gösterecektir. Bariyer güçlendirici olarak son aşamada kullanılan bakım kremleri su kaybını önler. Bu sayede cilt bakım kremleri ile savunma sistemini güçlendirebilir; cildinizin en iyi haline kavuşabilirsiniz.

En etkili yüz bakım krem ürünleri nelerdir?

Cildiniz için en etkili Kore cilt bakımı olan ve aydınlık bir cilde ulaşmanızı sağlayacak nemlendirici yüz bakım kremlerini sizler için listeledik. İşte sizler için derlediğimiz uzman önerisi yüz bakım kremleri;

Klairs Rahatlatıcı Leke Karşıtı Krem; ciltte oluşan leke gibi olumsuz etkileri en sakin şekilde gideren leke karşıtı krem sizlerle. Centella özü ile cilt bariyerini korurken diğer yandan yoğun formülü ile etkili bakım sunmaya yardımcı olur.

I'm From Bal Kompleksli Anti-Aging Krem; %30 oranında yoğun bal ve 7 aktif içeriği ile cildinize etkili nem sunar. Diğer yandan besler ve aynı zamanda pürüzsüzlük hissi sunar.

Kaine Kırışıklık Önleyici Kolajenli Vegan Krem; mantar içeriği ile vegan sertifikası bulunan krem ürünü su-yağ dengesini sağlar. 8 farklı moleküler ağırlığa sahip Hyaluronik Asit içermesi ile cildi yumuşak ve rahat hissettirir.

By Wishtrend %0.03 Retinal Gece Kremi; ilk kullanımdan itibaren geniş gözenek sorununu çözümleyen, A vitamini ile gece boyu aktif olarak çalışan gece kremi parlak bir cilt görünümü sunar.

Gece ve gündüz olmak üzere cilt bakım adımlarının tamamında etkili ürünler sunan Korendy Türkiye ile pürüzsüz ve aydınlık bir cilde sahip olabilirsiniz. Vegan sertifikalı ve bitkisel özlü cilt bakım ürünleri ile yenilenmeye ne dersiniz?