En İyi 30 ve 40 Yaş Yüz Sıkılaştırıcı Kremler Hangileridir? [2023 Güncel Ürünler]


yüz sıkılaştırıcı krem önerileri

Kore kozmetiğinde cildin parlak ve gözeneklerin sıkı görünmesi her yaş için geçerli bir istek ve buna her yaş için bir çözümleri bulunuyor. Sarkık bir yüz için gerekli ürünleri doğal içerikli olarak bulmak mümkün.

Belli bir yaş sonrası ciltteki değişimler daha çok gözle görünür oluyor. Fakat 30 yaş öncesi kaşını çok çattığı için kırışıklığı olan da var 30 40 yaş üzeri olup cildi aydınlık ve gergin olan da. Bu yazımızda her yaş ve cilde uygun vegan içerikli kremler ve daha fazlasına ulaşmak mümkün. Cilt bakımında belli rutinleri yapmadığımız takdirde belli bir yaşa gelmeden cildimizde değişiklikler görürüz. Kırışıklıklar oluşur, siyah noktalar ve beyaz noktalar halinde gözenek genişlemesi yaşanır. Gözenek sıkılaştırıcı ürünleri her yaşta kullanmak mümkün. Cildimizin ihtiyacına göre hareket etmemiz gerekir.

Yaptığımız bazı yanlışlar şu şekildedir: Makyaj yaptığımızda cildimizi temizlemeden uyumak yani düzenli olarak cilt temizliğimizi yapmamak, güneş koruyucu kullanmamak gibi bazı hareketlerimiz sonucu gözle görülür bir şekilde cilt lekelenmesi olur ve geniş gözenek dokusu meydana gelir. Nemlendirici kullanılmadığı takdirde kırışıklıklar meydana gelir. Bunun onarımı kolay olmamakla birlikte birkaç adımda çözümü mümkündür.

Düzenli bir şekilde cilt bakımı yaparak yüz sıkılaştırıcı krem ve birkaç rutin ile bunu en aza indirgeyebiliriz ve eski görünümüne kavuşmasını sağlayabiliriz. Gözenek genişlemesi ve gözenek içlerinin dolmasıyla birlikte meydana gelmektedir. Geniş gözenekler genellikle yağlı cilt veya karma cilt yapısına sahip kişilerde oluşur. Cilt düzenli olarak temizlenmediği takdirde içi yağla dolar ve zamanla genişler. Cilt ne kadar sıkı ise o kadar sağlıklı olduğuna işarettir. Bu sağlıklı cilde kavuşmak hiç zor değil. Gözenek sıkılaştırıcı ürünler için içeriğimizi ve ürünlerimizi inceleyerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kadın ve erkeklerde yanlış cilt bakımı sonucunda sıklıkla gözenek genişlemesi meydana gelir. Cilt bakım rutini sağlıklı bir şekilde oluşturulduğu takdirde kesin bir sonuca ulaşmak veya cilt tipinize uygun olarak sağlıklı bir görüntüye kavuşmak mümkün. Nasıl mı? Hemen birkaç adımda rutinleri anlatalım. 😊

  • Öncelikle ciltteki ölü deriden kurtulmak için tonik, peeling ürünleri kullanmak gerekir. Cildimizi bir güzel temizledik makyaj ve kirden arındırdık. Temiz cildimize peeling uygulayarak ölü deriden arındırıyoruz.
  • Gözeneklerimiz açıldı iyi bir tonik uygulayarak sıkılaşmasını sağlıyoruz. Böylelikle hemen yağlanma olmayacaktır.
  • Maske uyguluyoruz fakat bunu haftada bir veya iki kere yapmamız yeterlidir fazlası cildi tahriş edebilir.
  • Yüz sıkılaştırıcı krem uygulamak cildinize oldukça iyi gelecektir. Gözenekleriniz gözle görülür derecede küçülecektir.

En iyi 30 yaş yüz sıkılaştırıcı kremler

Evde Doğal Yollarla Cilt Sıkılaşması Mümkün Mü?

Hiçbir işlem tek başına yeterli değildir veya uzun zaman alır. Onları tamamlayıcı cilt bakım malzemeleri kullanmak gerekir fakat evde maske yaparak veya birkaç yöntem kullanarak sıkı cilde adım atmak mümkün. Hemen inceleyelim. Gözeneklerimiz, cildimiz doğal yollarla nasıl sıkılaşır bununla ilgili birkaç yöntem paylaşalım.

Evde yüz sıkılaştırıcı maske yapımı ve evde yüz sıkılaştırıcı yöntemler şu şekildedir;

  • Buzlukta bununla ilgili daima buz bulundurup temiz cilde her gün düzenli olarak buz uygulayabilirsiniz.
  • Gül suyu uygulamak. Gül suyunu ister yüzünüze sürebilirsiniz isterseniz de aynı şekilde buz kabında dondurarak cildinize şok etkisi yaratarak gözenek sıkılaştırabilirsiniz. Fakat burada belirtmek gerekiyor ki gözenek içleri temiz olmadığı takdirde bu bilgiler hiçbir şeye yaramayacaktır öncelikle derinlemesine temizlemek gerekiyor.

Gözenek ve yüz sıkılaştırıcı maske önerilerimiz;

Yüz sıkılaştırıcı maske yapımı

Salatalık ve yoğurt maskesi malzemeleri; Yarım salatalık ve iki kaşık yoğurt

Salatalığı rendeleyerek iki kaşık yoğurt ile karıştırın. Temiz cildinize uygulayarak on dakika bekleyin. 10 dakika sonra yıkayarak daha sağlıklı ve sıkı bir cilde ilk adımı atmış olun.

Sirke maskesi malzemeleri; İki kaşık elma sirkesi, iki kaşık su

Daha sıkı bir cilt için bu iki malzemeyi küçük bir püskürtücü şişeye koyarak her sabah cildinize püskürterek pamuk yardımıyla cilde yedirerek uygulayabilirsiniz.

Gül suyu maskesi malzemeleri;

2 kaşık un

2 kaşık yoğurt

Gül suyu

Üç malzemeyi karıştırıp yüzde duracak kıvama getirerek uyguluyoruz. 20 dakika cildimizde bekletiyoruz. Her gün uygulanabilen, cildi tahriş etmeyen doğal maskeyi yüz sıkılığı için istediğimiz zaman uygulayabiliriz.

Tüm bu bakım sonrası kuruyan cilde krem kullanarak nemini geri kazandırmak gerekir. En iyi nemlendirici krem önerileri hangileri hemen inceleyelim.

 

Geniş Gözenekli Ciltler İçin Gözenek Sıkılaştırıcı Kremler

Some By Mi - AHA BHA PHA 30 Days Miracle Cream: Çay ağacı, AHA, BHA, PHA içeriklerine sahip bu krem cildi onarır ve bariyerleri güçlendirir. Ayrıca lekeleri hafifletir, kırıklık önler yani tüm cilt tiplerine ve özelliklerine uygundur. Vegan dostu üründür.

Rovectin - Aqua Concentrate Cream- Yoğun Hidrasyon Kremi: Gözenek görünümünü azaltan temiz ve doğal içerikler bulunduran ürün antioksidan deposu içeriklerle vegan dostu üründür. Dolgun bir görünüm vererek cildi yatıştırır, kızarıklık giderir ve cildi eşitler.

En iyi 30 ve 40 yaş arası kullanılması gereken doğal içerikli krem önerilerimiz ve daha fazlası için takipte kalın. Cildine iyi bak, bunu hak ediyor. 😊