Round Lab ve Torriden markalı ürünler Çarşamba akşamı stoklarda

En Etkili Uygun Fiyatlı Cilt Bakımı Ürünleri Önerileri İle Tanışın [2023 Güncel Rehber]


Cilt bakım ürünleri kullanmak neden önemlidir? Çeşitli bloglarda, yazılarda ya da sitelerde karşımıza çıkan ancak bu kadar geniş bir dünya içinde hangi ürünün kullanılması gerektiğine karar verilemeyen pek çok durum bulunur. Karar verilmesinin yanı sıra cilt bakımının ya da sağlığının korunması gerektiğine pek fazla hakim olmayıp, yalnızca nemlendirici kullanıp hayatına devam eden insanların varlığı da yadsınamayacak kadar çoktur. Bu konuda yeteri kadar bilinç oluşmaması, üşengeçlik, önemsememek ne yazık ki zaman içinde cildin yıpranıp yaşlanmasına neden olmaktadır.

uygun ve etkili cilt bakım ürünleri nelerdir

Cildi korumak bunun yanında sağlığına kavuşturmak için yapılması gereken pek çok uygulama, kullanılması gereken ürünler bulunmaktadır. Cilt sağlığı için bu kadar bilgiler ve haberler varken, önemi bu denli vurgulanırken onu korumamak yapılacak en büyük haksızlıklardan birisi olacaktır.

Cilt Bakımı Yapmanın Önemi Nedir?

Cilt bakımı yapmak önemlidir desek ne kadar yararlı olur sizce? Hiç olmaz öyle değil mi? Evet cildi iyi koruyalım, ona iyi bakalım diye pek çok uyarı ile karşılaşsak da tam olarak bu uygulamaların önemini bilmemek ne yazık ki cildimizi ihmal etmemize neden olmaktadır. Peki neden cilt bakımı yapılmalıdır dersiniz?

cilt bakımı neden önemlidir

Cilt, belirli bir yaşa devamlı olarak kendini yeniler. Ancak bir süre sonra yenilenmeyi durdurur bu zamandan sonra da ona bakmak, ihtiyaçlarını gidermek gerekir. Cilt bakımı yapmaya ne kadar erken yaşlarda başlanırsa gelecek için adeta sağlıklı bir yatırım yapmış olursunuz. Yalnız şunu özellikle belirtmek isteriz ki, cilt bakımı yapmak yalnızca nemlendirmek ya da yıkamak değildir. Vücut ve beden sağlığı gibi cilt sağlığı da belirli aşamalar ve önem ile yapılması gereken uygulamaları içerir. Cilt bakımı yalnızca güzelleşmek ya da güzel görünmek için yapılmaz. Sağlıklı bir cilt dolaylı olarak ruh sağlığına da iyi gelmektedir. Çünkü aynaya baktığınızda sizi karşılayan pürüzsüz ve parlak bir cilt, lekelerden arınmış gözenekler olmayan bir ten elbette mutluluk yaratacaktır. Gözenek sıkılaştırıcı ürünler için sayfamızı inceleyebilirsiniz. Bu durum kişinin kendine güven duymasını ve kendisini sevmesini sağlayacaktır. Ancak genel olarak cilt bakımının faydaları nedir diye sorulduğunda şu şekilde cevaplayabiliriz;

 • Neme doymuş ve sağlıklı bir cilt elde etmek,
 • Siyah nokta, sivilce, akne gibi sorunlardan kurtulmak,
 • Cilt lekelerini ortadan kaldırmak,
 • Yumuşak bir ten elde etmek,
 • İlerleyen yaşlarda oluşabilecek yaşlılık belirtilerini geciktirmek ve büyük oranda engellemek,
 • Cildin sarkmasını önlemek,
 • Cilt bariyerini güçlendirmek ve elastikiye kaybını önlemek,
 • Geniş gözenekleri küçültmek,
 • Parlak ve aydınlık bir cilt elde etmek,

Cilt bakımının faydalarına bakıldığında bunca olumlu etki ile karşılaşmaktayız. Belirli bir yaştan ne yazık ki yaşlanmaya karşı koyulamaz. Ancak belirtilerini geciktirebiliriz. “Yaşını hiç göstermiyorsun” cümlesi herkes için önemlidir. Bu cümle herkesi mutlu etmeye yeter. İşte yaş göstermemek, lekeler ile mücadele etmemek, yanaklarda ya da belirli çevrelerde sarkmaların olmaması ve daha fazlası için cilt bakımı yapmak ve buna erken yaşlarda başlamak gerekir.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

cilt bakımı nasıl yapılır

Pek çok kadın hatta her kadın cildinin iyi görünmesini ister. Bunun için çeşitli ürünler kullanımı ile cilt bakım uygulamaları yapar. Peki doğru bir cilt bakımı nasıl yapılır? Cilt bakımı yapmak evet önemlidir ancak doğru adımlar ve ürünler ile bu bakımın çok daha olumlu sonuçlar vermesini sağlamak pek tabi mümkündür. Cilt bakımının başlangıcı güneş kremi adımından geçmektedir. Bunun için uyulması gereken kurallar, adım adım izlenmesi gereken aşamalar vardır. En doğru cilt bakımı şu şekilde yapılır;

 • Cilde uygun bir ürün ile cildi temizlemek,
 • Uygun bir tonik ile kalan kiri gözeneklerden arındırmak,
 • Temiz cilde nemlendirici uygulamak,
 • Belirli aralıklarla peeling yapmak,
 • Haftada iki kere maske yapmak,
 • Mevsim farkı gözetmeksizin güneş kremi kullanmak,

Bunun için kullanılması gereken ürünler de cilt tipine göre seçilmelidir. Şunu hiçbir zaman unutmamak gerekir ki, temizlenmemiş bir cilde ne yapılacak maske ne de kullanılacak nemlendirici fayda sağlayacaktır.

En Etkili Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

Cilt için en uygun ve etkili bakım ürünlerini bulmak sanıldığı kadar zor değildir. Burada önemli olan nokta cilt tipinin iyi bilinmesidir. Tüm cilt tipleri ile uyumlu en etkili cilt bakım ürünlerini sizler için derledik;

Rovectin Temel Bakım Seti; cilt bariyerini güçlendiren ürünlerden nemlendiricilere kadar temel bakım ürünlerini içinde barındıran bu set, cildin ihtiyaç duyduğu bakımı kolayca sağlamaktadır.

Klairs Skincare Trial Kit K-Beauty Temel Cilt Bakımı Seti 4lü; sağlıklı ve canlı bir cilt için gerekli tüm ürünleri içinde barındıran bu set yaşlanma karşıtı ürünleri ile zamana meydan okumaktadır.

By Whistrend Bariyer Koruyucu 4 Katmanlı Essence; cilt bariyerini koruyan ve güçlendiren bu ürün ile cilt zamana meydan okuyacaktır.

Siz de cildinize uygun ve Korendy Türkiye adresinden rahatlıkla bulabileceğiniz bu ürünler ile cildinizi istediği sağlığa kavuşturabilirsiniz. Hemen şimdi, cildini ve kendini mutlu etmeye başlayabilirsin.