Dişil Enerji Nedir Nasıl Yükseltilir? Hayatınızı Mükemmelleştirecek Bu Yazıyı Kaçırmayın!


Her ne kadar son yıllarda daha çok karşımıza çıkıyor olsa da dişil enerji, doğuştan var olan enerji türlerinden birisidir. Özellikle sosyal medya ile birlikte hayatımıza pek çok kavram ve anlayış girmiştir. Bilgiye bu kadar kısa ve kolay yoldan ulaşıyor olmak, hayatımız ile ilgili pek çok noktada bilgi sahibi olmamıza neden olmuştur. Evet internet çağı ile birlikte artan bilgi teknolojileri ve bilgiye kolayca ulaşıyor olmak, bazı kavramların geçmişte olmadığını yalnızca günümüz dünyasında mı ortaya çıktığını düşünüyorsunuz? Elbette hayır. Bu konuda yanıltan düşüncelerden birisi de dişil enerji kavramıdır. Dişil enerji, doğumdan itibaren vücuda yüklenen ve ölüme kadar içimizde taşıdığımız enerji türlerinden biridir. Her ne kadar bu enerji son dönemlerde daha çok göz önünde olsa da.

dişil enerji nedir nasıl yükseltilir

Peki dişil enerji nedir? Dişil enerji; hayata daha kolay uyum sağlayan, sezgi ve duyguların hakim olduğu bir enerji türüdür. Daha çok kadınlarda bulunan bu enerji, daha affedici ve hoşgörülüdür. Dişil enerji daha çok sağ beyni etkiler. Bu da insanlarda yaratıcı yönünün daha ağırlıklı olmasına neden olur ve bu anlamda yapılan çalışmalar ile başarı sağlanacağını gösterir. Özellikle sanatçılar. Sanat tarafı gelişmiş insanlarda daha çok sağ beyin ön taraftadır ve burada da dişil enerji varlığı gözlemlenir. Dişil enerjinin en önemli özelliği; hoşgörü, sevgi ve üretimdir.

Dişil Enerji Özellikleri Nelerdir?

Hayatı pek çok yönden etkileyen dişil enerji, eril enerjiye nazaran pek çok olumlu özelliği ile dikkat çeker. Şunu da unutmamak gerekir, insan vücudunda var olan ikinci bir enerji türü de eril enerjidir. Ve daha ziyade erkeklerde görülen bir enerjidir. Ancak yanlış düşüncelere neden olmamak için belirtmek gerekir ki, dişil enerji yalnızca kadınlarda değil erkeklerde de görülebilen bir enerji türüdür. Dişil enerji özellikleri;

 • Dişil enerjiye sahip olmak yaratıcı bir ruhu ortaya çıkarır,
 • Enerjik ve ilham dolu bir enerji türüdür,
 • Sınırlara hapsolmayı sevmez, özgür bir ruhu temsil eder,
 • Sanat, tutku ve estetik anlamında yaratıcılığı ön planda tutar,
 • Uyum konusunda en aktif olan enerji türüdür,
 • Görsel konularda algılaması ve hafızaya hapsetmesi daha kolaydır,
 • Oldukça duygusaldır,
 • Hayal gücü yoğun olarak gelişse de sentez ve analiz yeteneği fazlasıyla güçlüdür,
 • Sağ beyni temsil eder, vücudun sol yanını kontrol eder,
 • Bu enerji türü müziğe önem verir ve ritim bunlar için oldukça önemlidir,
 • Gözlem ve izleme yönü fazlaca gelişmiştir,
 • Sevgi duygusunun yoğun olduğu bu enerji türünde şefkat ön plandadır,
 • Yaşamı yönlendirmekten ziyade akışın getirdiği gibi yaşamayı sever,
 • Sezgi ve niyet bütünlemesi ile algı konusunu fazlasıyla besler.
dişil enerji için hangi adımlar önemlidir

Dişil Enerji Nasıl Yükseltilir?

Her ne kadar insan vücudunda doğuştun var olsa da pek çok insan içinde bulunduğu enerji türlerinin farkında değildir. Peki dişil enerjiyi yönlendirmek ya da dişil enerjiyi yükseltmek mümkün müdür? Kesinlikle evet, dişil enerji yükseltilebilen bir enerji türüdür.  Dişil enerjiyi yükseltmek için yapılması gereken en temel konu, içsel bir yolculuğa çıkmaktadır. Evet yanlış duymadınız, hayatın yoğunluğu ve stresi içinde pek çok insan kendi iç dünyasını keşfetmeye vakit bulamaz. Düşünülen konular, yapılan işler daha ön plandadır. Oysa ki hayatı olumlu yönde etkileyecek olan dişil enerjiyi yükseltmek, beraberinde insanı bir mutluluk ve yaşam sevinci de getirecektir.

dişi enerji için neler yapılmalı

Dişil ya da eril enerji insan bünyesinde vardır. Ancak bu enerjileri nasıl ortaya çıkaracağımızı bilemeyiz ve büyük çoğunlukta bu enerjilerin varlığından bir haberiz. Bunları ortaya çıkarmak için büyük oranda zevk alacağınız şeyler yapmalısınız. Örneğin doğa yürüyüşü. Doğanın içinde de kendi içinde bulunan bir enerji mevcuttur. Bundan dolayı doğa yürüyüşü, ormanlık alanda yürümek, dinlenmek insanı mutlu eder. Bu mutluluğun nedeni sakinlik ve huzur olduğu kadar doğada var olan bütünleşik enerji durumudur. Bu enerjisinin sizin enerjiniz ile birleşmesine izin vermeniz gerekir.

Bunun yanında terapi yapmak ve meditasyon uygulamak da oldukça etkili yöntemlerden arasında yer alır. Dişil enerjiyi yükseltecek terapi yöntemleri, günümüzde pek çok merkezde yapılabilmektedir. İçsel yolculuk yapmak için uzak doğudan dünya ülkelerine yayılan meditasyon yöntemleri de, ülkemizde dişil enerjiyi yükseltme amacıyla yapılacak en etkili uygulamalar arasında yer alır. Yapmaktan zevk aldığınız özellikle hobiler varsa bunlara ağırlık vermeniz oldukça önemlidir. Resim, heykel, belki de el işi gibi uğraşlar dişil enerjiyi yine açığa çıkaracak ve onu yükseltecek etkinliklerdendir. Diğer yandan güne güneş kremi uygulayarak başlamak zararlı ışınlardan cildi korurken iyi hissetmenize sebep olacaktır.

dişil enerji terapi yöntemleri nedir

Öz Bakım ile Dişil Enerji

Dişil enerjinizi aşağıya çeken pek çok etken bulunsa da öz bakım ile çözümü elbet bulunmaktadır. Kişinin yaşamış olduğu kaygılar, travmalar ve endişeler olumsuzlukların başında gelmektedir. Bulunduğu zamana odaklanamayan kişi ise zamanla kendinden ve bedeninden uzaklaşmaktadır. Dolayısıyla dişil enerji seviyesi her geçen gün azalmaya devam eder. Öz bakım ile dişil enerjinin geri gelmesi elbet mümkündür. Öz bakım ile dişil enerji deyince ilk akla gelen aromatik yağlar, eşsiz esanslar ve cilt bakım ürünleridir.

Saç bakım ve cilt bakım ürünleri, kendinizle ilgilenmenizi sağlarken beden farkındalığınızı da yükseltir. Aynada gördüğünüz solgun görünümü canlandıran serumlar, kırışıklık giderici kremler ve lekelerinize fayda sağlayacak ürünler ile bedensel çalışmalar yapabilirsiniz. Cildinize, bedeninize bu denli olumlu yaklaşmanız öz saygınızı artıracak ve bedeninize odaklanmanızı sağlayacaktır. Sağlıklı ve aydınlık bir cilt ile sevgi duygularınızı tetikleyebilir; kendinize ait bir cilt bakımı ritüeli oluşturabilirsiniz.

Ne yazık ki pek çoğumuz hayat koşuşturması içinde kendimize vakit ayırmayı unutmaktayız. Monoton bir şekilde hayatı yaşamayı, nefes almayı başarıyor ve gerisini kendi isteğimiz ile yönlendiremiyoruz. Hayattan zevk almak ve mutlu olmak için yapılacak uygulamalardan birisi olan dişil enerji yükseltimi, pek çok anlamda size iyi gelecektir. Mutlu olmaktan korkmayın ve en önemlisi hayatınız boyunca mutluluğu ertelemeyin.

öz bakım ile dişil enerji ilişkisi nedir

Dişil Enerji Nasıl Davranır?

Dişil enerji nedir ve bu enerjiye sahip kişiler nasıl davranır gibi konuları inceledikten sonra akla takılan bir diğer soru ise; “dişil enerjiye sahip olanlar nasıl davranır?” konusudur. Özelliklerine bakıldığında özellikle hayal dünyasının pek gelişmiş olduğu devamlı vurgulanan konulardan biridir. Peki hayal dünyasının gelişmiş olması dişil enerjiye sahip olan kişilerin hayal dünyasına yaşadığı anlamına mı gelir? Elbette ki hayır. Bu iki konu kesinlikle birbirleriyle karıştırılmaması gereken konulardandır. Hayal dünyasının gelişmiş olması ile hayal dünyasında yaşamak arasında oldukça büyük farklar vardır.

Dişil enerjiye sahip insanların genel olarak davranış şekilleri nedir diye bakıldığı zaman karşımıza ilk olarak, sezgi ve duygularını dışarıya karşı oldukça yansıtıcı bir özellik gösterdiklerini görmekteyiz. Burada hakim olan hoşgörü duygusu, dişil enerjiye sahip kişilerde fazlasıyla yüksek olduğu için davranışlarında da genel olarak herkese karşı sevecen ve hoşgörülü bir davranış uygulandığı görülmektedir. Genç ve olgun çağını en güzel şekilde yaşayan kişi C vitamini serum gibi kozmetik ürünleriyle kendine iyi bakarken çevresine de olumlu yaşantısını yansıtır.

Dışa dönüktür dişil enerjiye sahip olanlar. Bundan dolayı herkesle kolay ve rahat bir şekilde anlaşırlar. Her ne kadar bazen anlaşılamama gibi bir durumla karşılaştıklarında ufak da olsa hayal kırıklığı yaşıyor olsalar da içlerindeki pozitif düşünce ve hoşgörü, tekrarlardan onları toparlayarak var olan tüm hayal kırıklıklarını ortadan kaldırır. İşte tüm bu özelliklerden dolayı dişil enerjinin önemi devamlı vurgulanmakta ve bu enerjiyi yükseltmek için gerekli adımlarla insanlar bilinçlenmektedir.

Dişil Enerji Meditasyonu Nedir, Nasıl Yapılır?

Dişil enerjiye ait tüm bu özelliklerin yanı sıra, dişil ve eril enerji dengesizliği pek çok kişide mevcuttur. Ve günümüz hayat şartlarında bu dengesizlik çok daha fazla gözlemlenmektedir. Mutlu ve her anlamda tatminkar bir hayat sürmek için bu iki enerjinin dengede tutulması oldukça önemlidir. Özellikle dişil enerji farkındalığını artırmak ve buna göre davranabilmek için dişil enerji meditasyonu yapmak hayatın bir parçası haline gelmelidir.

dişil enerji meditasyonu nedir nasıl yapılır

Dişil enerji meditasyonu genel olarak; mevcut bazı olumlamalar doğrultusunda bu enerjiye olan farkındalığı artırmak, korkulardan arınmak, pozitif düşünceye yönelmek ve dişil enerjiyi canlandırıp yükseltmek için yapılan belirli uygulamaları içerir. Dişil enerji meditasyonu nasıl yapılır diye inceleyecek olursak;

 • Meditasyon yapmak için öncelikle kendinize rahat bir ortam seçin,
 • Ruhunuza iyi gelecek birkaç ritüel gerçekleştirin, örneğin; mum yakmak, hafif bir müzik açmak gibi.
 • Yere sırtınız dik bir pozisyonda oturun ve ellerinizi göbek deliğinin altında birleştirin,
 • Kendinizi olumlu düşünmeye zorlamadan hayatınızdaki olumsuz her şeyin de film şeridi gibi hayaliniz ve gözleriniz önünden geçmesine izin verin,
 • Kendinizde beğenmediğiniz fiziksel bir özelliğe takılmayın, kendinizde kusur ve sorun aramayın, kendinizi suçlamayın yalnızca derin nefesler alıp verin,
 • İç dünyanıza dalarak kendinizin ne kadar değerli olduğunu kendinize hatırlatın,
 • Kendinizi severek ve saygı duyarak bedeninizin ne kadar önemli olduğunun farkına varın.

Bu meditasyonu hayat şekli haline getirdiğinizde etrafınızda oluşacak olumlu değişimlere tanık olmaya başlayacaksınız. Bunun getireceği mutluluk ile dişil enerjinizin yükseldiğine ve özellikle de kendinize olan saygı ve sevginizin arttığına birebir şahit olacaksınız.