Daha Eşit Cilt Tonu için Her Cildin Kullanabileceği Hassas Kimyasal Peeling


By Wishtrend - Mandelic Acid 5% Skin Prep Water 30ml/120ml

Kimyasal asitler cildin ölü hücrelerden oluşan en üst tabakasını soyarak daha aydınlık, pürüzsüz ve yumuşak bir cilde sahip olmamıza yardımcı olurlar. 

Beta Hidroksi Asit (BHA) ve Alfa Hidroksi Asit (AHA) olarak iki gruba ayrılan kimyasal asitleri daha yakından tanımak için hazırladığımız detaylı blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Daha eşit cilt tonu için her cildin kullanabileceği hassas kimyasal peelingler bulunmaktadır. En fazla karşılaşılan cilt sorunlarının başında cilt tonu eşitsizliği gelmektedir. Pek çok faktörün etkili olduğu bu sorunun en önemli nedeni fazla güneş ışınına maruz kalmaktır. Herhangi bir koruyucu kullanmadan uzun süre güneşte kalmak, zamanla cilt renk tonunun bozulmasına ve güneş lekelerinin oluşmasına neden olacaktır. Ancak ne yazık ki bu konuda pek çok doğru bilinen yanlış mevcut. Öncelikle kış mevsiminde güneş kremi kullanılmamasına dair yanlış bir inanç mevcuttur. Bu durum kesinlikle kabul görmeyen, tamamıyla yanlış bir bilgidir. Cilde uygun güneş koruyucu kremleri, dışarıya çıkmadan ve yaz kış demeden kullanmak, cildi korumak gerekir. Aksi takdirde güneş lekelerine, cilt kuruluğuna ve kırışık oluşumuna maruz kalacaksınızdır.

Diğer bir önemli konu ise cilt bakımıdır. Cilde ne kadar iyi bakılırsa cilt de mükafatını sizlere verecektir; emin olun! Yapılan bakımlar ve nemlendirici işlemlerinden sonra anında bir mucize eklemek yanlış bir düşünce şeklidir. Yapılan doğru bakımlar ve kullanılan doğru ürünler, zaman içinde ciltte meydana getireceği değişimler ile sizi şaşırtacak ve mutlu edecektir. Yeter ki, cilt yapınızı tanıyın ve cildinize uygun ürünleri kullanın. Mesela asitler. Kimyasal asitler, cildin ölü hücrelerden oluşan en üst tabakasını soyarak daha aydınlık, pürüzsüz ve yumuşak bir cilde sahip olunmasına yardımcı olur. Beta Hidroksi Asit (BHA) ve Alfa Hidroksi Asit (AHA) olarak iki gruba ayrılan kimyasal asitler, cildi nem olarak zenginleştirdiği gibi elastikiyet kaybı yaşanmasının önüne geçmektedir. Bundan dolayı “asitler” dendiği zaman kafanızda soru işareti oluşmasın. Çünkü bu ürünler ile cildinize zengin bir bakım yapmanız mümkün.

Bademden elde edilen mandelik asit, moleküler boyutu en büyük AHA’dır. Bu büyük boyut ona her cilt ile uyumlu olabilme özelliği kazandırır. Cildin derinlerine nüfus etmez ve cilt yüzeyinde yavaş çalışır, bu şekilde hassasiyet yaratmadan etkili bir şekilde cildi ölü hücrelerden arındırır. Ayrıca antibakteriyel özelliği de bulunur. Tüm bu özellikler sayesinde, cildin ihtiyaç duyduğu neme doyma zaman içinde gerçekleşir ve gözle görülür sonuçlar almaya başlarsınız.

By Wishtrend Mandelic Acid 5%Skin Prep Water formülü de, yukarıda saydığımız özellikleriyle çok yönlü olan Mandelik Asit içerir. Günlük kullanıma uygun olan bu hassas kimyasal peeling, Mandelik Asidin yanı sıra cilde nem veren Hyaluronik Asit, cildi yatıştıran ve iltihap sorununa iyi gelen Beta-Glukan ve Panthenol ayrıca cilt yenilenmesine ve sakinleşmesine yardımcı olan Centella Asiatica özü içerir. 

Kore marka cilt bakım ürünleri arasında en çok tercih edilenlerden biri olan ürün, içeriklerindeki formülle bir araya gelerek sinerjik ve çok yönlü bir etki yaratan tüm bu güçlü içerikler, her cilt tipine uyumlu olmasının yanı sıra akneli ciltlerin de özellikle tercih edebileceği nazik ve etkili bir kimyasal peeling ürünüdür. Akne sorunu yaşayan ciltlerde kullanılacak her ürüne tereddütle yaklaşılır. Korku ve telaşla kullanılmaya başlanan ürünler, kişi üzerinde de psikolojik bir baskı uygulamaktadır. Genel olarak akneli ciltlerin peeling uygulaması önerilmez ve tercih edilmez. Ancak mandelik asit içeren ürünleri gönül rahatlığıyla tercih edebilir ve aknelere savaş açabilirsiniz.

Aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz, cilt yapınıza uygun bakım önerilerini bulabilirsiniz.

Akşam rutininde cildinizi temizledikten sonra:

Normal cilt
Kullanım sıklığı: Haftada 3-5 kez
Kullanım miktarı: 1 adet pamuk pede 3 damla

Yağlı cilt
Kullanım sıklığı: Haftada 5-7 kez
Kullanım miktarı: 1 adet pamuk pede 5 damla

Hassas cilt
Kullanım sıklığı: Haftada 2-3 kez
Kullanım miktarı: 1 adet pamuk pede 3 damla
*Cilde pamuk pedi sürtmeden sadece bölgesel baskı uygulayarak kullanın.

Kuru cilt
Kullanım sıklığı: Haftada 3-5 kez
Kullanım miktarı: 1 adet pamuk pede 5 damla

Bu ürünü kullandığınız süre boyunca ve sonrasındaki 1 hafta süresince güneş koruyucu kullanmayı ve her 2-3 saatte bir yenilemeyi lütfen ihmal etmeyin.