Orijinal Kore Kozmetik 🌏 Ücretsiz testerlar ✌️ 1~4 iş gününde teslimat 📦

Daha Eşit Cilt Tonu için Her Cildin Kullanabileceği Hassas Kimyasal Peeling


By Wishtrend - Mandelic Acid 5% Skin Prep Water 30ml/120ml

Kimyasal asitler cildin ölü hücrelerden oluşan en üst tabakasını soyarak daha aydınlık, pürüzsüz ve yumuşak bir cilde sahip olmamıza yardımcı olurlar. 

Beta Hidroksi Asit (BHA) ve Alfa Hidroksi Asit (AHA) olarak iki gruba ayrılan kimyasal asitleri daha yakından tanımak için hazırladığımız detaylı blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yazıda sizlere bir AHA olan mandelik asitten ve cilde faydalarından bahsedeceğiz. 

Bademden elde edilen mandelik asit moleküler boyutu en büyük AHA’dır. Bu büyük boyut ona her cilt ile uyumlu olabilme özelliği kazandırır. Cildin derinlerine nüfuz etmez ve cilt yüzeyinde yavaş çalışır, bu şekilde hassasiyet yaratmadan etkili bir şekilde cildi ölü hücrelerden arındırır. Ayrıca antibakteriyel özelliği de bulunur.

By Wishtrend Mandelic Acid 5%Skin Prep Water formülünde, yukarıda saydığımız özellikleriyle çok yönlü olan Mandelik Asit içerir. Günlük kullanıma uygun olan bu hassas kimyasal peeling, Mandelik Asidin yanı sıra cilde nem veren Hyaluronik Asit, cildi yatıştıran ve iltihap sorununa iyi gelen Beta-Glukan ve Panthenol ayrıca cilt yenilenmesine ve sakinleşmesine yardımcı olan Centella Asiatica özü içerir.

Formülde bir araya gelerek sinerjik etki yaratan tüm bu güçlü içerikler ile her cilt tipine uyumlu olmasının yanı sıra akneli ciltlerin de özellikle tercih edebileceği nazik ve etkili bir kimyasal peeling ürünüdür.

Her cilt tipi için farklı kullanım yöntemlerini Wishtrend videosundan sizler için derledik.

Akşam rutininde cildinizi temizledikten sonra:

Normal cilt
Kullanım sıklığı: Haftada 3-5 kez
Kullanım miktarı: 1 adet pamuk pede 3 damla

Yağlı cilt
Kullanım sıklığı: Haftada 5-7 kez
Kullanım miktarı: 1 adet pamuk pede 5 damla

Hassas cilt
Kullanım sıklığı: Haftada 2-3 kez
Kullanım miktarı: 1 adet pamuk pede 3 damla
*Cilde pamuk pedi sürtmeden sadece bölgesel baskı uygulayarak kullanın.

Kuru cilt
Kullanım sıklığı: Haftada 3-5 kez
Kullanım miktarı: 1 adet pamuk pede 5 damla

Bu ürünü kullandığınız süre boyunca ve sonrasındaki 1 hafta süresince güneş koruyucu kullanmayı ve her 2-3 saatte bir yenilemeyi ihmal etmeyin.