Round Lab ve Torriden markalı ürünler Çarşamba akşamı stoklarda

Cilt Sarkması Neden Olur, Ne İyi Gelir? Etkili Çözüm Önerilerini Hemen İnceleyin!


Cilt sarkması, cinsiyet ayrımı olmaksızın pek çok insanın korkulu rüyasıdır. Çünkü bu durum yaşlılık belirtileri arasında yer almakla birlikte her ne kadar yaş alınmamış olsa da yaşlı gösteren durumlardan biridir. Bazı insanlarla yaşın ilerlemesi ile birlikte baş göstermeye başlayan pek çok cilt problemi, yaşa bakmaksızın gençlerde de karşılaşılan sıkıntılı görüntüler oluşturur. Bunun arkasında yatan en önemli sebep bakımsız bir cilttir. Bakımsız cilt ne yazık ki erken yaşlanmaya, bazı cilt sorunları ile mücadele etmeye mahkumdur.

cilt sarkmasına ne iyi gelir

35 ila 40’lı yaşlardan sonra ciltte çeşitli değişimler meydana gelmeye başlar. Bunlar genel olarak yaşlılık belirtileri arasında gösterilir. Ancak bazı ciltler yapı gereği daha erken yaşlanır. Bunun için alınacak önemler ve yapılacak bakımlar, yaşın getirdiği olumsuzlukları ileriye atabilir. Cildin alt tabakasında meydana gelen yağ ve kolajen azalması cildin elastikiye kaybı yaşamasına neden olur. Cilde iyi gelen kolajen ürünlerini inceleyip etkili sonuçlar alabilirsiniz. Bu durum da cilt ya da yanak sarkması olarak karşımıza çıkar. Bunun altında yatan pek çok neden vardır. Sadece yaşlılık olarak değil genel olarak incelendiğinde cilt sarkmasına neden olan pek çok etken karşımıza çıkar.

Cilt Sarkmasına Neden Olan Faktörler

Cilt için en istenmeyen durumlardan birisi olan cilt sarkması için belirli bir nedenden bahsetmek doğru değildir. Cilt incelemesi yapıldığında bu duruma neden olan pek çok etken cilt sarkmasını tetikleyen faktörler arasında yer alır. Asıl neden yaşlılık gibi gözükse de erken yaşlarda da karşılaşılan bir problem olan cilt sarkmasının arkasında yatan pek çok neden bulunur. İşte onlardan bazıları;

 • Yaşlılık,
 • Cildin nem kaybetmesi,
 • Sık kilo alıp verme,
 • Aşırı sigara ve alkol tüketimi,
 • Yeteri kadar su tüketmemek,
 • Devamlı maruz kalınan uykusuzluk,
 • Genetik faktörler,
 • Cildin yeteri kadar temizlenmemesi,
 • Cildin ihtiyaç duyduğu bakımın yapılmaması,
 • Vitamin ve özellikle mineral eksikliği,
 • Yoğun yaşam temposuna dayalı yorgunluk,
 • Yetersiz, düzensiz ve yanlış beslenme alışkanlıkları,
 • Zararlı güneş ışınlarına çok fazla maruz kalmak

Gibi nedenler cilt sarkmasını tetikleyen ve hızlandıran etkenler arasında yer almaktadır.

Cilt Sarkmasını Engellemek İçin Yapılması Gerekenler

Elbette pek çok cilt sorununda olduğu gibi cilt sarkmaları için de uygulanacak etkili yöntemler ile bu sorun meydana gelmeden önlenebilir ya da oluşumu geciktirilebilir. Ne yazık ki yaşın ilerlemesine engel olunamaz. Ancak meydana getireceği sorunlar büyük ölçüde geciktirilebilir. İşte cilt ya da yanak sarkması diye adlandırılan cildin elastikiye kaybı da alınacak ciddi önlemler ile engellenebilir.

cilt sarkması nasıl önlenir

Bunun için yapılması gerekenler ise oldukça basit ve etkili yöntemlerdir. Yalnızca elastikiye kaybını önleyip cilt sarkmasına engel olmak için değil genel olarak sağlıklı bir cilt için yapılması gereken hatta şart olan bazı uygulamalar ile cildinizin sizi mutlu etmesini sağlayabilirsiniz. Gözenek sıkılaştırıcı krem çeşitleri ile cildinize iyi bakmaya başlayabilirsiniz. Cilt sarkmasını engellemek için en başta yapılması ve uyulması gereken kurallar;

 • Gün içinde bol bol su tüketmek,
 • Düzenli uyku,
 • Sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmek,
 • Cilde uygun yapılacak ve erken yaşlarda başlanacak düzenli cilt bakımı,
 • Cildi düzenli olarak nemlendirmek,
 • Yüz masajı ya da yogası yapma alışkanlığı edinmek,
 • Her mevsim güneş koruyucu krem kullanmak,
 • Sigara kullanımını azaltmak.

Tüm bu önlemlerin yanında cilt sarkması için uygulanabilecek medikal çözümler de günümüzde oldukça etkili sonuçlar oluşturmaktadır. Çeşitli estetik uygulamalar ile ameliyatlı ya da ameliyatsız bir şekilde yanak sarkması sorunu ortadan kaldırılabilir. Ancak bu tarz medikal ve estetik işlemlerin kalıcı olmadığını belirtmek gerekir. Cildi her anlamda destekleyecek ve koruyacak doğru ürün kullanımı aynı zamanda düzenli cilt bakımı ile pek çok sorunu daha oluşmadan önlemeniz mümkün.

cilt sarkmasını engelleyen unsurlar nelerdir

Cilt Sarkmasını Engellemek İçin Kullanılabilecek En Etkili Ürünler

Kozmetik sektörü, her geçen gün pek çok ürün ile cilt sorunları ve problemleri ile savaşmaktadır. Cildine önem veren pek çok insanın bu anlamda rahatça kullanabileceği ürünlere ulaşmak da oldukça kolaydır. Ancak cilt için doğru ürün seçimi şansa bırakılmamalıdır. Cilt sarkması için kullanılacak Kore markalı kozmetik ürünler ile sorun oluşmadan engel olabilir ya da var olan sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Klairs Anti-aging Gece Serumu; güçlendirilmiş peptit formülü ile kırışıklık karşıtı bakım yapan bu serum, anti aging özelliği sayesinde cilt elastikiyetini koruyarak cilt sarkmalarının önüne geçer.

By Whistrend %0.03 Retinal Gece Kremi 30gr; içerdiği yoğun A vitamini sayesinde cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlayan bu gece kremi, gece boyunca yaptığı bakım ile kırışıklık ve ince çizgi görünümüne karşı da ciddi bir savaş açar.

Kaine Yaşlanma Karşıtı Mantar Kolajenli Vegan Serum; Chaga mantarı ve kolajen içeren bu serum, yaşlanma karşıtı genel bakım yaparak cildin gergin, dolgun ve aynı zamanda parlak görünmesini sağlar.

Korendy Türkiye sayfasından rahatlıkla temin edebileceğiniz bu ürünler ile siz de yaşlanmaya dur diyebilir, cildinizi yaşın ilerisinde bir güzelliğe taşıyabilirsiniz.