Hassas Cilt Bariyeri Nasıl Güçlendirilir? Hem de Nem ve pH Dengesini Koruyarak...


Kuruluk, cilt hassasiyeti, donukluk, zarar görmüş cilt bariyeri ve sivilceler... Hayatımız boyunca sürekli çeşitli cilt sorunları ile uğraşıyoruz. Bir cilt sorununu azalttığımızı hissettiğimizde bir diğeri çıkıyor veya biri peşimizi uzun süre hiç bırakmıyor. Hem cilt sorunlarının kendisi hem de onları geçirmeye çalışırken yaptığımız uygulamalar adeta domino taşları gibi yeni cilt sorunlarını tetikliyor. Durum böyle olunca da hep o hayal ettiğimiz sağlıklı ve pürüzsüz cildi elde etmek zor gibi gözükebiliyor.

Aslında hayatımızda basit ama etkili bir yöntemi benimseyerek cildimizle barışmak mümkün. Sağlıklı bir cildin sırrı olan bu yöntem, ciltte ve cilt bakımında dengeyi sağlamaktan başkası değil! Cildimizdeki çoğu sorun ciltteki veya cilt bakım rutinindeki dengesizlikten kaynaklanıyor. Örneğin, cilt bariyerindeki bir dengesizlik cilt hassasiyeti, sivilcelenme ve donukluk gibi çeşitli cilt sorunlarına yol açabiliyor.

zayıf cilt bariyeri güçlendirme

Cilde bozulan dengeyi geri getirmek için oldukça minimal ve sorun odaklı bir cilt bakım rutini oluşturmak çok önemli. Bu konuda doğal içerikli ve farklı cilt sorunlarını gidermede etkili olan ürünler cildimizin kurtarıcısı oluyor. Çoğu cilt sorununun temeli olan cilt hassasiyeti ve bozulan cilt bariyerine karşı bakım yapan ByWishtrend Cera-barrier Soothing Ampoule, cilde ihtiyacı olan dengeyi kolayca sağlıyor.

Sağlıklı bir cilt için göz önünde bulundurmamız gereken iki cilt sorunu, cilt hassasiyeti ve zarar görmüş cilt bariyerini yakından inceleyelim.

Cilt Hassasiyeti Nedir, Nasıl Anlaşılır?

Ciltte kendini kızarıklık, tahriş ve pul pul dökülme olarak gösteren cilt hassasiyeti, cilt bakımında veya hayatımızda bozulan bir dengenin sonucu olarak ortaya çıkabiliyor. Cilt hassasiyeti genelde cilt bakım rutinine yeni eklenen bir üründen ya da zarar görmüş cilt bariyeri gibi başka bir cilt sorunundan kaynaklanıyor olabilir. Bazı cilt bakım yöntemleri ise çok sık uygulandığında cilde yararından çok zararı dokunuyor, özellikle cildi aşırı eksfoliye etmek cilt hassasiyetine yol açabiliyor. Ayrıca, çevremizin ve yaşam biçimimizin de cildimize ne denli etki ettiğini unutmamak gerek. Çoğu zaman cilt hassasiyeti çevresel etmenlerin ve hayatımızdaki değişikliklerin cildimizdeki yansıması olabiliyor. Çevre kirliliği, stres faktörleri ve duygu durumundaki değişimlerin de cilt sağlığındaki rolü büyük.

cilt ph dengesi nasıl düzenlenir

 

Hassaslaşan Cilt Nasıl Yatıştırılır?

Cilt hassasiyetini gidermenin yolu aslında çok kolay – cilt bakım rutinini mümkün olduğunca sade tutmak. Rutini sadeleştirmenin en iyi yolu ise birden çok cilt sorununa çözüm olan cilt bakım ürünleri ve etkili içerikleri kullanmak diyebiliriz. K-Beauty dünyasında sıkça adından söz ettiren Centella Asiatica hassaslaşan cildi hızlıca yatıştırma ve koruma altına alma özelliği ile en etkili içeriklerden biri. İçeriğindeki %69 oranındaki Centella Asiatica ile ByWishtrend Cera-barrier Soothing Ampoule sade ama etkili bir cilt bakım rutininin vazgeçilmezi olacak. Cera-barrier Soothing Ampoule cilt hassasiyetinin nedenlerinden biri olan zarar görmüş cilt bariyerini formülündeki Seramid NP yardımıyla güçlendiriyor. Böylece hem cildi anında yatıştıran hem de cilt hassasiyetine karşı ileriye dönük bakım yapan Cera-barrier Soothing Ampoule tek başına yardımımıza koşuyor. 

Zarar Görmüş Cilt Bariyeri Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Sağlıklı ve güzel bir cilde giden yol güçlü bir cilt bariyerinden geçiyor. Cilt bariyeri cildimizi UV ışınları gibi dış etmenlerden koruduğu, nemi ciltte tutarak cildin iç dengesini de sağladığı için sağlıklı bir cildin anahtarı denilebilir. Adeta cildimizin dış dünyaya karşı koruyucu katmanı olan cilt bariyerinin zarar görmesi durumunda ise birçok cilt sorunu ise baş gösteriyor. Zarar görmüş cilt bariyeri yüzünden cilt hassaslaşmaya başlıyor, bu durum ise kızarıklığa, sivilcelenmeye, erken kırışıklıklara ve donuk görünüme sebep olabiliyor. Cilt bariyerinin zarar görmesinin başında cildi fazla eksfoliye etmek, çevresel koşullar ve güneşe fazla maruz kalmak gibi etmenler geliyor. Burada cilt bakım rutinine hassas cilt için nemlendirici ürünleri dahil edilmelidir. 

Cilt nem dengesi nasıl korunur

 

Zarar Görmüş Cilt Bariyeri Nasıl Onarılarak Güçlendirilir?

Cilt bariyerini güçlendirmek için doğru cilt bakım ürünlerinden destek almak çok önemli. Özellikle yoğun Seramid içeren ürünler zarar görmüş cilt bariyerine karşı bir numaralı bakımı yapıyor. Piyasadaki birçok Seramid içeren ürün arasından seçim yapmak eminiz ki hiç de kolay değildir. Fakat ByWishtrend Cera-barrier Soothing Ampoule diğer tüm seçenekleri gölgede bırakıyor. Cera-barrier Soothing Ampoule içeriğindeki yoğun Seramid NP ile cilt bariyerinin hasar görmesini önlüyor ve aynı zamanda zarar görmüş cilt bariyerinin ciltte bıraktığı etkileri azaltmaya yardımcı oluyor. Centella Asiatica ile hassaslaşan cildi anında yatıştıran Cera-barrier Soothing Ampoule cilt kızarıklıklarını gidermede de etkili. Ayrıca, güçsüz cilt bariyerinin yol açtığı donuk cilt görünümüne karşı 7 çeşit peptit ile canlandırıcı bakım yapıyor. Cera-barrier Soothing Ampoule 7 farklı peptitten destek alarak daha sıkı ve içten parlayan sağlıklı bir cilt sunuyor. Etkili bir cilt bariyeri güçlendirici bakım rutini Cera-barrier Soothing Ampoule ile hiç de hayal değil!