Round Lab ve Torriden markalı ürünler Çarşamba akşamı stoklarda

Cilt Bakımında Antioksidanın Önemi


Antioksidanın cilt için faydaları saymakla bitmez. Gözenekleri küçültme, cilt yenileme, cilt lekelerini iyileştirme gibi belli başlı faydalarının yanı sıra antioksidanın en önemli özelliği yaşlanmayı geciktirmesidir. Antioksidan denilince ilk önce akla cilt yenileme özelliği gelmelidir. Güzellik ve bakımına özen gösteren herkesin en fazla tercih ettiği kozmetik ürünlerine baktığımız zaman birçoğunun içeriğinde antioksidanı görmekteyiz. İhtiyaçlara göre içerikler oluşturan kozmetik sektörü, özellikle cilt yenileme özelliğine sahip maddeler ile dikkat çekmektedir. Bu anlamda özellikle Kore kozmetiği son kullanıcıya ulaştırdığı ürünler ile dikkat çekmektedir.

cilt_antioksidan

Antioksidan ve Cilt Bakımı

Sizin cilt bakımından beklentiniz nedir diye sorsak eminiz ki pek çok kadın aynı cevapları verecektir. Işıldamak, sıkı bir cilt, canlı bir ten, lekelerden arınmış sağlıklı bir cilt ve daha fazlası. Bunun için pek çok ürün tercih edilir ve bakım rutinine dahil edilir. Peki bakım rutini denildiğinde kullanılan ürünlerin içeriğinde olmazsa olmaz madde nedir, elbette antioksidan olacaktır. Çünkü yukarıda sayılan özellikler ve çok daha fazlasını içeriğinde taşıyan antioksidan, kozmetik sektörünün vazgeçilmez bileşenidir.

Önemi bu kadar bilinen ve bakım rutinine eklenmek istenen antioksidan nasıl kullanılır? Şunu özellikle eklemeliyiz ki, antioksidan cilt sorunlarını ortadan kaldırmak için savaşan bir maddedir. Bir çeşit sihirli bileşen diyebiliriz. Akla gelebilecek tüm cilt sorunları için ilk tercih edilecek madde olan antioksidan, son yıllarda kozmetik sektörünün vazgeçilmez maddesidir. Cilt serumları, nemlendiriciler ve daha pek çok ürünün içeriğinde aktioksidana rastlamak mümkün. Aynı zamanda takviye olarak da bu ürünü bakım rutininizde kullanabilirsiniz. Kullanmaya başladığınız andan itibaren farkı gözlemleyeceksiniz.

Cilt sorununa neden olan pek çok etken vardır. Sigara kullanımı, hava kirliliği, yeteri kadar temizlenmemiş bir cilt, yanlış ürün kullanımı, güneş ışınları ciltte pek çok sağlıksız görüntü meydana getirir. Elbette yaşın da bazı cilt sorunlarını oluşturmaktaki rolünü unutmamak gerekir. Bunun içindir ki yaşlanma karşıtı ürünler kadınların en fazla tercih ettikleri ürünler arasında yer almaktadır. Cilt bakımına ne kadar erken başlanır ve ne kadar doğru ürün tercih edilirse cilt bir o kadar sağlıklı bir görüntüye kavuşacaktır. C vitamini içeren pek çok yiyecekte antioksidana rastlamak mümkündür. Limon ve portakal gibi özellikle asit içerikli ürünlerde daha fazla bulunmaktadır.

cilt için hangi antioksidan

Cilt İçin Antioksidan Kaynakları Nelerdir?

Ekstra gıda takviyeleri ile cildin ihtiyaç duyduğu antioksidanı kazanmak mümkün. Ancak öncelikle bu ürünü içeriğinde barındıran kozmetik ürünlerine şans vermeyi unutmamak gerekir. Bu ürünlerin başında da Kore’nin en fazla tercih edilen ve sevilen ürünlerinden Klairs gelmektedir. Özellikle cilt bakım serumları ile dikkat çeken madde, Kore’de ne kadar tercih ediliyorsa bakımına önem veren pek çok kadının rutininde kendine yer almış durumdadır. Ülkemizde de Korendy Türkiye ile türk kadınlarına ulaşan bu ürün, cildinizin ihtiyaç duyduğu sağlığı içeriğiyle sağlamaktadır.

Klairs, özellikle doğal bileşenler ile hazırlanan içeriği ile tamamen doğal bir üründür. Kozmetik sektörü son yıllarda kimyasallardan çok doğal içeriklere yönelmiş durumdadır. Bu konuda Kore kozmetik sektörü dünyaya örnek teşkil etmektedir. Cilde iyi geldiği bilinen pek çok bitkinin özlerinden elde edilen ürünler başta Klairs olmak üzere dikkat çekmektedir. Özellikle cildi yatıştırmayı sağlayan serumlar ile pek çok kadının dolabında yer alan bu ürün, cilt yenileme özelliği ile de dikkat çekmektedir. Klairs cilt yatıştırıcı serumlar ile cilt yaşlanmasına karşı savaş açabilirsiniz. Şunu çok iyi bilmek gerekir ki, hiçbir ürün tek başına yeterli değildir. Gerek takviyeler gerek beslenme şekli ile de cildi beslemek gerekir. Antioksidan içeriklere sahip bir ürün olan Klairs ve bunun yanında pek çok ürünü kullanırken mutlaka cilt temizliğine de dikkat etmeli, gerekli besinler ile cildin ihtiyaç duyduğu nemi takviye olarak da sağlamak gerekir.

By Whistrend yine Kore Kozmetiği ve antioksidan açısından zengin bir marka denilince akla gelen markalardandır. Markanın özellikle dikkat çeken ürünleri cilt bariyerini güçlendiren vitamin içerikli nemlendiriciler, losyonlar, bakım kremleri, serumlar gibi ürünlerdir. Bu da tam anlamıyla bir cildin ihtiyaç duyduğu tüm bakımın tek bir üründe var olması anlamına gelmektedir. Antioksidan bakımından ne kadar zengin ürünler tercih edilirse, cilt kendini o kadar yenileyecek ve sağlıkla ışıldayacaktır.

Antioksidanın Yararları

  • Cilt yenileme
  • Cilt renk tonunu eşitleme
  • Kırışıklıkları önleme
  • Cilt sıkılığı
  • Güneş yanıklarını iyileştirme
  • Gözenekleri sıkılaştırma

gibi özellikler ilk akla gelenlerdir.

Güzellik tek başına yeterli değildir. Bakım yapmadan ve doğru ürünü kullanmadan güzelliği elde etmek zordur. Cilt güzelliği daha doğrusu sağlıklı bir cilt için erken yaşta bakıma başlamak oldukça önemlidir. Elbette cildi tanıyıp tercih edeceğiniz ürünler de buna göre olmalıdır. Antioksidan içerikli ürünlerin yaşlanma karşıtı özellik taşıdığını biliyoruz. Bunun yanında cildinizin ihtiyaç duyduğu bakım hangisi ise buna göre ürünler tercih etmeli ve güzelliğinize değer katmalısınız. Unutmayın, güzel ve sağlıklı bir cilt doğru ürün kullanımı ile mümkündür. 👑