Sepette %25 Torriden indirimi Pazar 23.59'da bitiyor... Sepete ekle indirimi yakala.

Cildinizi Kışın Nemlendirmenin 3 Yolu: Yağlar, Serumlar ve Maskeler


Kış mevsiminde cilt daha fazla kurur. Soğuk havanın cilt üzerinde ne yazık ki olumsuz etkileri vardır. Bundan dolayı kış mevsiminde cilt bakımına fazlasıyla özen göstermek gerekir. Aksi takdirde soğuk havanın neden olduğu nem kaybı, ciltte hasar ve tahrişe neden olabilir. Cilt, her mevsim korunması ve bakımına dikkat edilmesi gereken bir bölgedir. Soğuk ve sıcak havalardan direkt etkilenerek zaman içinde tahriş, sarkma ve yaşlılık belirtileri yaşamaya başlayan cilt, bakımına dikkat edildiği takdirde sizi her zaman mutlu edecektir.

cilt bakımının önemi nedir

Peki kışın cilt bakımı neden önemlidir? Kış mevsiminde hakim olan soğuk hava cilt üzerinde pek çok olumsuz etki bırakır. Bunların başında kuruluk, pul pul dökülme, kaşıntı, kızarıklık ve bunlara bağlı olarak da çeşitli cilt sorunları ortaya çıkar. Yalnızca mevsime bağlı soğuk hava da değil. Kapalı mekanlarda çalıştırılan ısıtıcı ve sobalar da cildin kurumasına neden olmaktadır. Bu ısı değişikliği sonucunda cildin nem dengesi oldukça etkilenir. Bundan dolayı da kuruluk başlar. Bu kuruluğu ve kuruluğun getirdiği etkileri en aza indirmek hatta yok etmek için kışın cilt bakımına ekstra özen göstermek gerekir. Şunu kesinlikle unutmamak gerekir, cildin en önemli besini nemdir. Cildin nem kaybını önlemek ve her mevsim canlı kalmasını sağlamak için cilt bakımı dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur. 

Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Her mevsim yapılacak cilt bakımı farklılık gösterir ancak temel olarak aynı işlemler uygulanır. Bunların başında cilt temizliği gelir. Yeteri kadar temizlenmemiş bir ciltte yapılacak hiçbir işlem ya da kullanılacak hiçbir üründen iyi bir verim alınamayacaktır. Kışın da elbette durum yine aynıdır. Cilt bakımının ilk ayağını oluşturan cilt temizliği, sağlıklı bir cilt için en başta dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bunun yanında soğuk havalardan fazlasıyla etkilenen cilt için iyi bir nemlendirici kullanmak ve cildi her zaman nemli tutmak oldukça önemli bir konudur. Aksi takdirde cilt kuruluğuna bağlı olarak farklı cilt sorunları ortaya çıkmaya başlar. Bunun yanında su içmenin cilt nemi üzerindeki etkisi de yadsınamaz bir gerçek. Özellikle kış aylarında kullanılacak kozmetik ürünlerin yanında bol miktarda su içmek ve sebze tüketimine özen göstermek yine cildi nemlendirmeye yardımcı olacak maddeler arasında yer alır.

kış ayında cilt bakım adımları nelerdir

Son dönemlerde cilt bakımında sıklıkla kullanılmaya başlanan serumlar da cilt üzerinde oldukça önemli etkileri bulunan ürünler arasında yer alır. Her cilt tipine göre özel olarak hazırlanan serumlar ve yağlar içinde siz de kendi cildiniz için en uygun olan ürünü seçebilir ve kışın cilt bakımınızda devrim yaratabilirsiniz.

Kış Mevsiminde Cilt Nasıl Nemlendirilir?

Kış mevsiminde nemli cilde sahip olmak sanıldığı gibi zor mudur? Elbette hayır. Günümüzde adından sıkça söz edilen ve cilt bakımı adımlarında kendilerine oldukça ciddi yer edinen serumlar ve yağlar, kış aylarında özellikle kullanılması gereken nemlendirici ürünler arasında yer almaktadır.

Cilt bakımında yağların önemi; cilt bakım yağları bitki özlerinden elde edilen doğal ürünlerdir. Ve pek çok yağ özellikle cilt bakımı üzerinde önemli etkilere sahiptir. Doğal yağlar ile cildi nemlendirmek, geçmişten günümüze en sık başvurulan yöntemlerden biridir. günümüzde de hala büyük önem taşıyan cilt bakım yağları, cilt bakım rutininde devamlı elinizin altında olması gereken önemli nemlendiricilerdendir.

kış ayında cilt nasıl nemlendirilir

Bunun yanı sıra son yıllarda en sık tercih edilen bakım ürünlerinden olan serumları da unutmamak gerekir. Cilt serumları gerek pek çok soruna çözüm bulmaları gerekse kolay emilimi gerekse cilt altına nüfuz etmesinden dolayı oldukça sık tercih edilip kullanılan ürünlerdendir. Elbette cildi nemlendirmek için yağ ve serumlar ne kadar gerekliyse haftalık maske yapmak da cildin ana bakım işlemleri arasında yer almaktadır. Temizlenmiş cilde uygulanacak ihtiyaç duyulan maske, belirli cilt sorunlarını büyük ölçüde yok etmektedir.

Nemli Bir Cilt İçin Kullanılması Gereken Etkili Ürünler

Cilt kuruluğu yaşıyor ve bu sorun cildinizde önemli sorunlara neden oluyorsa, en uygun ürünler ile cildin nemini korumaya özen göstermeniz gerekiyor demektir. Bunun için Kore kozmetik markaları arasından derlediğimiz en etkili ürünlere göz atmaya ne dersiniz?

I'm From - Honey Serum; cilt bariyerini güçlü tutarak cilt elastikiyetini güçlendiren bu serum, kırışıklık bakımı yaparak cilde aydınlık bir görünüm kazandırır.

Kaine - Chaga Collagen Charging Serum - Vegan Kolajenli Peptitli Serum; cilt sıkılığını koruyan bu ürün, cilt sıkılığını korur ve parlak bir cilde sahip olmayı sağlar.

Ma:nyo - Rosehip Rose Oil; cilt tarafından tamamen emilen bu yağ, cildin yenilenmesini ve iyileşmesini sağlar.

I'm From - Honey Mask - Besleyici Elastikiyet Koruyucu %38 Organik Bal Maskesi; cildi besleyin nemlendiren bu maske, kırışıklık karşıtı bakım yaparak yaşlılık belirtilerini geciktirir.

Korendy Türkiye sayfasından rahatlıkla bulabileceğiniz bu ürünler ile cildinizi nemlendirmeye hemen bu ürünler ile başlayabilir ve kendinizi güzel bir cilt ile ödüllendirebilirsiniz 😊