Cildime Uygun Bakım Ürününü Nasıl Seçebilirim?


Birçok insan için belki de en zor seçimlerden biridir cilt ürünleri seçimi. Çünkü kozmetik sektörüne bakıldığı zaman birbirinden farklı ve pek çok ürünü görmek mümkün. Her bütçeye uygun, içerik olarak farklılık gösteren bunca kozmetik ürün arasında seçim yapmakta zorlanmak elbette olası bir durum. Ancak Korendy Türkiye sizi bu zorlu seçimden kurtararak, işinizi kolaylaştıracak bakım önerileri ile yardımınıza koşuyor.

Cilde Uygun Bakım Ürünü Seçmek

Cilde uygun ürünler seçmek sanıldığı kadar zor değil esasında. Yalnızca ürün çeşitliliği tercih etmekte zorluk yaratıyor. Bir de eğer görselliğe önem veren insanlar sırf ambalajı güzel diye de yanlış ürün seçiminde bulunabiliyor. Cilde uygun ürün seçimini sağlıklı bir şekilde yapabilmek için ilk önce cildi yakından tanımak gerekir. Nasıl bir cilt tipine sahipsiniz? Karma mı? Yağlı mı? Kuru mu? Cildinizi ne kadar iyi tanırsanız seçeneğiniz ürünler arasında boğulmadan tam da cildinizin ihtiyaç duyduğunu ürünü rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Cildi iyi tanımamak tercih edilecek ürünlerin de yanlış olmasına neden oluyor ne yazık ki. Yağlı bir cilde kuru ciltler için uygun kozmetik ürünü kullanırsanız, doğru sonucu alamayacak ve bu durumda ürünü eleştireceksiniz. Evet ne yazık ki günümüzde pek çok ürün de sağlığını yitirmekte, fahiş fiyatlar ile bakım yaptığını iddia eden birçok ürünün etkisi olmadığı ispatlanmıştır. Bundan dolayı da güvenmediğiniz hiçbir marka ve yerden alışveriş yapmamanızı öneriyoruz. Şunu da unutmamak gerekir ki en çok yapılan yanlışlardan birisidir; bir ürün pahalı ise cilde oldukça sağlıklı ve kaliteli bir üründür. Hayır değildir! Lütfen bu yanılgıya düşmeyin. Etkisi kanıtlanmış ürünlerin bazıları bütçeyi aşıyor olabilir ancak her etkili ürün pahalı değildir ve her pahalı ürün de kaliteli değildir. Bunu lütfen aklınızdan çıkarmayın.

Cilt tipine göre bakım ürünü seçimi

Bir Ürünün Cildime Uygun Olduğunu Nasıl Anlayabilirim?

Cildinizi tanıyor ve ihtiyacınızın ne olduğunu iyi bir şekilde analiz edebiliyorsanız, ürün seçiminizi hiç zorlanmadan yapabilirsiniz demektir. Bu anlamda Kore cilt bakım ürünleri son yılların tartışmasız en fazla tercih edilen ürünleri arasında yer almaktadır. Güzellikleri ile tüm kadınların dikkatini çeken Koreli kadınların ciltlerinin bebeksi görünmesinin arkasında Kore cilt bakım markaları yer almaktadır. Organik ürünlerin coğrafi koşullar gereği Uzak Doğu’da fazlasıyla hakim olması durumu, kozmetik firmalarının ürünlerinde bu doğal içeriklere baş vurmasına neden olmuştur. Esanslar, doğal yağlar ile zenginleştirilmiş içerikleri ile Kore cilt bakım ürünleri, son yılların pek çok kadın için tercih edilebilir bir duruma gelmiştir. Ülkemiz kadınlarının da ilgi odağı haline gelen Kore kozmetik markalarını Korendy Türkiye ile ayağınıza getiriyoruz.

Cilt Şikayetine Göre Cilt Bakım Ürünü

Cilt şikayetiniz sonucu kullanılan üründen beklenilen etki ya da tedavi alınmış ise o ürün kesinlikle cildinize uygun demektir. Eğer cildiniz aşırı kuru ve pul pul dökülüyorsa, cilt nemlendiricinizi Korendy Türkiye ürünleri arasında ihtiyacınıza yönelik olandan tercih edebilirsiniz. Cildinizi neme doyuracak ve kaybettiği parlaklığı kazandıracak pek marka arasında seçim yaparken zorlanmayacağınıza emin olabilirsiniz. Korendy Türkiye tam anlamıyla, Kore kozmetik markalarını bünyesinde barındıran ve size ulaştıran bir site olduğundan dolayı, kalitesiz ya da etkisinden şüphe edilecek ürünlere yer vermeden tamamiyle kalite ön planda sizlere hizmet vermektedir.

Eğer cildinizdeki aşırı yağdan şikayetçiyseniz ve mat bir görünüm kazanmak istiyorsanız, sebum dengeleyici ürün tercih edebilirsiniz. Düzenli kullanımdan sonra eğer cildinizdeki parlamada gözle görülür bir şekilde azalma meydana geldiyse kullandığınız üründen istediğiniz sonucu alıyorsunuz ve bu ürün cildinize uygun bir ürün demektir. Kullanılan ürünün iyi sonuç verebilmesi için cilt sorununu doğru bir şekilde analiz etmek gerekir. Eğer cildinizde sivilcelenme varsa, t bölgesi parlaması ya da tam aksi pul pul dökülme söz konusu ise bu tarz problemleri iyi bilmeli, kullanacağınız ürün içeriklerini iyi öğrenip buna göre seçim yapmalısınız. Bilinçli bir şekilde tercih edilen aynı zamanda kaliteli ürünlerin cilde iyi gelmemesi gibi bir durum söz konusu olamaz.

Doğal içerikli kore cilt bakım ürünleri

Doğal İçerikli Kore Cilt Bakım Ürünleri

Ancak şunu da unutmamak gerekir ki, her marka her cilt için uygun değildir. Bunun için yukarıda da belirttiğimiz gibi kullanacağınız ürünlerin içeriklerini de iyi bilmeniz gerekir. Burada içerikten basit kimyasal isimler, asitlerden ziyade tercih edilen organik yağların cilt için hangi soruna iyi geldiğidir. Korendy Türkiye satışını yaptığı tüm ürünlerin tamamen doğal içeriklerden oluşmasına dikkat eden bir adrestir. Kore cilt bakım ürünleri de genel olarak doğal içeriklerden meydana geldiği için bu konuda içinizin rahat etmesini isteriz. Vegan dostu ürünler ile, ürün içeriklerinde kullanılan yağları incelemenizi ve cilt sorununuza iyi geleceğinden emin olmanızı özellikle önerebiliriz. Aloe vera, aynısefa, yeşil çay gibi pek organik içeriğe sahip ürünler cildinizin ihtiyaç duyduğu her şeyi en kısa sürede size sunacaktır.

Size kısaca önerimiz; merdiven altı diye tabir edilen ürünlerden kaçınmanız ve kalitesini kanıtlamış markaları tercih etmenizdir. Cilt en önemli yerimiz olduğu için ona iyi bakmak da fazlasıyla önemlidir. Korendy Türkiye ürünlerini içiniz rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz üstelik bütçenize de uygun bir şekilde. Tabi öncelikli cilt ihtiyacınızı iyi belirlemelisiniz.

Cildinizle barışık bakımlar dileriz. 😊