Çay Ağacı Yağı İçeren 4 Faydalı Mucize Cilt Bakım Ürünüyle Tanışın!


Cilt için faydalı pek çok doğal yağ bulunur. Bunlardan birisi de çay ağacı yağıdır. İsmini sıkça duyduğumuz ancak ne olduğunu tam olarak bilmediğimiz çay ağacı yağı, sayısız faydası ile cilt güzelliğinde en sık kullanılan doğal yağlardan biridir. Çay ağacı yağı; Avustralya’da yetişen bir bitkinin yapraklarından elde edilen bir yağdır. Bitkinin yapraklarının çay yapımında kullanılması bu yağın çay ağacı yağı ismini almasına neden olmuştur. Geçmiş zamanlarda da pek çok cilt bakım ürünü içinde bulunan çay ağacı yağı, günümüzde de faydalı özellikleri nedeniyle kullanılmaya devam etmektedir.

çay ağacı yağının faydaları nedir

Kozmetik ürünlere her geçen gün bir yenisi daha eklenmeye devam etmektedir. Aynı zamanda cilt bakım ve güzelliği için de artan ürün çeşitliliği neticesinde hangi ürünün kullanılacağı insanlar için tam bir merak konusudur. Ancak şunu söyleyebiliriz ki son yıllarda doğal içerikli cilt bakım ürünleri kullanımının artış göstermesi, markaları da hazırladıkları ürünlerde doğal içeriklerin daha fazla kullanmak istemelerine neden olmuştur. Doğal bitkilerin, esansların, yağların kimyasal kullanımından ziyade daha yararlı olması sonucunda çay ağacı yağı başta olmak üzere pek çok kozmetik üründe doğal yağlardan faydalanılmaya başlanmıştır.

Çay Ağacı Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Son zamanlarda ismini sıkça duyduğumuz ve gerek güzellik ürünleri satan mağazalarda gerek online üzerinde karşımıza çıkan çay ağacı yağı, cilt üzerinde oldukça fazla olumlu etki bırakmaktadır. Peki nedir çay ağacının faydaları dersiniz?

  • Ciltteki fazla yağı kontrol altına alır,
  • Akne ve sivilce gibi cilt sorunlarının oluşmasına engel olur,
  • Ciltte meydana gelmiş tahriş ve tahribatının onarılmasına yardımcı olur,
  • Cildin yumuşamasında büyük rol oynar,
  • Doğal nem kaynağı olduğu için cildi neme doyurur,
  • Akne ve sivilce lekelerinin tedavisinde kullanılır,
  • Yüzde meydana gelen şişlikleri yok eder,
  • Geniş gözenekleri sıkılaştırır,
  • Siyah nokta oluşumunun önüne geçer ve siyah noktaları tedavi eder,
  • Ciltteki yaraları kısa sürede tedavi eder.
çay ağacı yağı cilt bakımı üzerinde etkisi nedir

Bunca özelliği sayesinde kozmetik sektöründe kendine oldukça ciddi bir yer edinmiş olan çay ağacı yağı kullanmanın sonucunda, ciltte meydana gelecek olumlu değişikleri gözlemleyecek ve zaman içinde yağın etkilerini daha fazla hissetmeye başlayacaksınız. Cildinize uygun temizleme jelleri ile rutini başlatmanız ve temiz cilde çay ağacı yağını sürmeniz etkisini artıracaktır.  Elbette pek çok üründe olduğu gibi çay ağacı yağı içeren ürünler de devamlı kullanılmayı gerektirir. Tek seferlik kullanımda mucize beklemek imkansızı beklemek ile aynıdır.

Çay Ağacı Yağı Yüze Direkt Sürülebilir Mi?

En fazla merak edilen soruların başında, çay ağacının yüze direkt sürülebilmesi sorusudur. Çay ağacı yağı, oldukça yoğun bir ürün olduğu için cilde direkt kullanmak istenmeyen bazı cilt reaksiyonlarına neden olmaktadır. Bunun için bu ürünü farklı doğal ürünler ile seyreltip uygulamak ya da çay ağacı içeren cilt bakım ürünleri kullanmak gerekir. Ancak eğer cildinizde aktif bir sivilce ya da sivilce lekesi varsa, kulak pamuğunun ucu ile minik bir damla şeklinde sorunun üzerine sürülebilir. Bunun dışında bu yağı cilde doğrudan uygulamamak gerekir.

Çay Ağacı Yağı İçeren Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

çay ağacı yağı içeren ürünler nelerdir

Çay ağacı yağının cilde doğrudan uygulanmaması nedeniyle bu yağın aktif olarak kullanıldığı pek çok cilt bakım ürünü bulunmaktadır. Mucizevi bir ürün olan ve son yıllarda cilt bakım ürünlerinde sıkça karşımıza çıkan çay ağacı yağı içeren ürünler her ne kadar fazla olsa da hepsinin aynı kalitede ve doğal içeriklere sahip olduğu konusu ne yazık ki şüphelidir. Cilt oldukça hassas bir bölge olduğu için kullanılacak ürünlerin kaliteli olmasına özellikle dikkat etmek gerekir. Doğal içerikli aloe vera jel ürünleri de çay ağacı yağı gibi çokça tercih edilmektedir. Bu anlamda Kore, doğal içerikli ürün yapımında dünyaya örnek olan ülkelerden biridir. Kore kozmetik markaları, önemi bilinen doğal esansların kullanımına ağırlık verdiği cilt bakım ürünleri ile dikkat çekmektedir. İçiniz rahat bir şekilde kullanabileceğiniz doğal bileşenli ve çay ağacı içeren cilt bakım ürünlerini sizler için derledik, işte onlardan bazıları.

Dr. Ceuracle Hassas ve Akneli Ciltlerde Leke Giderici ve Sivilce Önleyici Çay Ağacı Özü; çay ağacı yağı ve yeşil çay içeren bu ürün, cildi sakinleştirmektedir. Cilt lekelerinin tedavisinde etkin rol oynayan bu çay ağacı özü gözenekleri sıkılaştırmada da etkin rol oynar.

Cosrx Kurutmayan Temizleyici Jel; bu temizleme jeli ile gözenekler ve cilt derinlemesine temizlenerek ölü deriden arındırılır. Gözenekleri küçülterek cildi yumuşatan bu jel, cildin doğal ph değerini korur.

Manyo Bitkisel Kompleks Yağ; cilt yorgunluğunu ortadan kaldırarak cilde parlaklık kazandıran bu yağ, cildi nemlendirmede büyük yarar sağlar.

Dr. Ceuracle Sivilce Önleyici, Bariyer Güçlendirici, Nemlendirici Çay Ağacı Kremi; cildi nemlendirme ve sivilceleri önleme özelliği bulunan bu krem, cilt bariyerini ciddi anlamda güçlendirmektedir.

Siz de cildinizde doğal yağ kullanımına ağırlık vermek istiyor ve ilerleyen yaşlarda genç görünümlü bir cilde sahip olmak istiyorsanız, Korendy Türkiye adresinden temin edebileceğiniz bu ürünleri kullanmaya başlayabilirsiniz.