Sepette %25 Torriden indirimi Pazar 23.59'da bitiyor... Sepete ekle indirimi yakala.

Akneye Eğilimli Ciltler İçin En Etkili Bakım


Glikolik asitten daha nazik bir yapıya sahip olan By Wishtrend - Mandelic Acid ürünü, akneye eğilimli ciltler için en etkili eksfoliyatördür.

Nemlendirici kullandıktan sonra dahi cildinizi kuru ve pul pul hissetmeye devam ediyorsanız ya cildinizin nem seviyesi yeterli değildir ya da cildinizin keratin tabakası (nam-ı diğer ölü deri hücreleri) eksfoliasyona ihtiyaç duyuyordur

Fakat birçok kişi cildi tahriş edip etmeyeceği ya da daha hassas hale getirip getirmeyeceği endişesini taşıdığından, eksfoliasyon yapmaktan çekinmektedir.

Hiçbir şey çok miktarda uygulandığında cilt için iyi sonuç doğurmaz ancak uygun miktarda uygulanacak eksfoliasyon ile cilt çok daha iyi bir görünüme kavuşur.

Akneye eğilimli bir cilde sahipseniz, eksfoliasyon özellikle önem teşkil eder. Bununla birlikte, eksfoliasyon yaparken uygun rutini ve içerikleri bilmek önemlidir. Akneye eğilimli ciltler kullanılacak bir eksfoliasyon ürününün hangi temel özelliklere sahip olması gerektiğini görelim! 

By Wishtrend - Mandelic Acid 5% Skin Prep Water 120ml

 

Akneye Eğilimli Ciltler İçin Mükemmel Bir Eksfoliasyon Nasıl Olmalıdır?

Akneye eğilimli bir cildiniz varsa, cildinizi tahriş etmeyecek bir eksfoliyatör seçerken dikkate almanız gereken bazı faktörler vardır. Cildiniz için doğru olan ürünü kullanıp kullanmadığınızı görelim!

1) Günlük, Nazik Eksfoliasyon

Özellikle akneye eğilimli ciltlerde, cilt için nazik günlük bir eksfoliyatör kullanmak zaman zaman kullanılacak kuvvetli bir eksfoliyatörden çok daha iyi sonuç vermektedir. Güçlü bir içerik anında etki gösterse de, cildi kolayca tahriş eder. Hücre döngüsünü de destekleyen hafif bir eksfoliasyon ürünü cildi tahriş etmeden hücrenin yenilenmesine yardımcı olur.

2) AHA İçeriğine Göz Atalım!

Eksfoliasyon yapan içerikleri dikkatlice değerlendirmek önemlidir. Fiziksel ve kimyasal olmak üzere iki tip eksfoliasyon vardır. Akneye eğilimli bir cilt için, kimyasal eksfoliasyon önerilir. Çünkü kimyasal eksfoliasyon ile gerekli miktarda ölü deri hücresi ciltten etkili biçimde uzaklaştırılır.

Kimyasal eksfoliasyonlar arasında AHA, ölü deri hücrelerini uzaklaştırmaya yardımcı olurken cilt bariyerine zarar vermeyen etkili ve nazik bir içeriktir

Ek olarak, AHA çeşitli formlarda karşımıza çıkar. Örneğin Glikolik Asit ve Citrus Asit. (Turunçgillerden elde edilen bir asit türü)

Ancak Mandelik Asit, kimyasal eksfoliasyonlar arasında bulabileceğiniz en nazik formlardaki AHA'dır

Niçin Glikolik Asit Yerine Mandelik Asit Kullanılmalı?


Mandelik asitin akneye eğilimli cilt tipleri için glikolik asit veya citrus asidine kıyasla daha fazla tercih ediliyor olmasının sebebi, daha büyük taneciklere sahip olmasıdır. Tanecikler boyut olarak daha büyük olduğundan, diğer AHA türevi asitlere kıyasen cilde çok derin biçimde nüfuz etmez. Fakat, ölü deri hücrelerini derine nüfuz etmeden cilt yüzeyinden etkin bir biçimde ayırırken, cildi tahriş etmez ve hassaslaştırmaz.

Mandelik Asit ve Diğer Asitler cilde nasıl nüfuz eder?

 Mandelik Asit ölü deri hücrelerini nasıl temizler?

3) Nemlendirme Asla Unutulmamalı

Eksfoliasyondan sonra görülen yaygın reaksiyonlardan biri ciltte meydana gelen kuruluk ve batma/kaşınma hissidir. Genel olarak, eksfoliasyona odaklanmış olan ürünlerin çoğu cildin nemli kalmasına gereken önemi vermez. Bununla birlikte, özellikle akneye eğilimli bir cildiniz varsa cildinizi 7/24 nemli tutmak, eksfoliasyon yaparken dahi çok önemlidir. Tabi ki eksfoliasyon yaparken cildi nemli tutmanın önemini unutmayan ürünler de var.

Seçtiğiniz nemlendirici yada ekstfoliatorler içinde beta-glukan veya hyaluronate içerikleri olması tavsiye edilir. Bu içerikler hem eksfoliasyon sırasında hem de sonrasında cildinizi nemlendirecek harika maddelerdir.

4) İltihaplı Akneyi Yatıştırmak

Eksfoliasyon sırasında, eğer kullanılan asitin çok sert olursa veya çok fazla basınç ile uygulanırsa cildinizi kolayca tahriş edip, hassaslaştırabilirsiniz. Bu durumda cilt sorunlarınızı daha şiddetli hale gelirken, cildiniz akneye daha meyilli hale gelir.

Ama neyse ki mandelik asit var! Mandelik asit iltihaplı akneleri sakinleştirme konusunda çok etkili bir içeriktir. Seçtiğiniz eksfoliasyon ürününün Beta-Glukan ve Pantenol içermesine dikkat edin, çünkü bu içerikler cildi yatıştırma ve iltihabı önlemede harika içeriklerdir.

Mandelik Asiti Rutininize Nasıl Dahil Edebilirsiniz?


Mandelik asit cilt tiplerine göre farklı şekillerde kullanılabilir. Farklı cilt tiplerine göre nasıl kullanılacağını detaylı olarak görmek istiyorsanız tıklayın! 

Kaynakwishtrend.com/blogglam?r=168