Round Lab ve Torriden markalı ürünler Çarşamba akşamı stoklarda

5 Adımda Pürüzsüz Cilde Adım Atın [2023 Güncel Uzman Tavsiyeleri]


5 adımda pürüzsüz cilt

Tüm gün dışarıda, işyerinde, gezide hatta toplu taşımada cildiniz kirlendi ve cilt bakım rutininizi henüz oluşturmadıysanız bu içeriğimizdeki bilgileri uygulayarak 5 adımda bebek gibi pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız. Gün içerisinde dıştan ve içten gelen her şey cildimize etki ediyor. Mesela toplu taşımada herkesin tutunduğu yerlere dokunuyoruz ve sonrasında yüzümüze farkında bile olmadan dokunuyoruz. Ya da en basitinden çalışırken klavyeye dokunduğumuz parmaklarımızla çenemize ya da alnımıza elimiz gidiyor. Elimizdeki mikropları istemsizce yüzümüze sürüyoruz. Çok soğuk veya çok sıcak havalarda yüzümüz kurur, yağlanır veya hassaslaşır. Bunların hepsi dış etmenlerden kaynaklı cilt problemleri olma yolunda başlıca sebeplerdir. Bir de iç etmenlerden kaynaklanan cilt problemleri oluşmaktadır. Yediğimiz abur cuburlar, yağlı veya çok şekerli yiyecekler sivilce, siyah nokta gibi oluşumlara sebebiyet vermektedir. Yediğimiz içtiğimiz şeyler doğrudan cildimize yansıyor. 2023 güncel uzman tavsiyeleri için şimdi içeriğimize birlikte göz atalım.

Parlak, temiz güzel ve pürüzsüz bir cilt için 5 adımda sırasıyla yapılması gerekenler şunlardır;

 1. Temiz Bir Cilde Sahip Olmak

 Birinci adım cilt temizliğinizi önemsemek olacaktır. Daima temiz bir cilde sahip olmak rutininin birinci adımı olsun. Öncelikle yediğimize içtiğimize dikkat ederek başlamalıyız. Abur cuburu azaltıp su içmeyi arttırıyoruz. Öncelikli olarak günlük olarak yüzümüzü yıkamak gerekir. Cildin temizliği -özellikle günlük olarak makyaj yapıyorsanız- cildinize uygun bir makyaj çıkarıcı, arındırıcı bir ürünle sağlanmalıdır. Makyaj çıkarmak için ve aynı zamanda pürüzsüz bir cilde sahip olmak için kullanılabilecek su bazlı temizleyicilere göz atabilirsiniz. İster yağlı ciltler için yüz temizleme jeli, ister karma ciltler için yüz temizleme jeli, isterseniz de hassas ciltler için yüz temizleme jeli olsun tam sizin cilt tipinize uygun tonik gibi ürünler bakabilirsiniz. Yüzü derinden temizlemesi için oldukça önemli ve içeriğine göre kendi cilt tipinize uygun aldığınız takdirde fazlasıyla faydasını göreceğiniz ürünler olacaktır. Bu adımda özellikle pürüzsüz bir cilt için yapılmış pürüzsüzleştirici yüz temizleyici önerimiz olacak.

Yağ bazlı temizleyici önerileri için tıklayınız.

  • I'm From - Mugwort Gel Cleanser: Yüzü derinlemesine temizleyerek cildi ölü hücrelerden arındırır ve cilde pürüzsüzlük verir. Cildi daha berrak yaparak sivilce oluşumunu zamanla azaltır ve cildinize zarar vermeden berraklaştırarak antibakteriyel özelliğiyle bakım yapar. Bütün cilt tipi için kullanıma uygundur.

2. Maske Uygulayın (Peeling)

Evde kendinize özel cilt dinlendirici maske yapabilirsiniz. Cildiniz ölü deriyi atar ve ferahlayarak, tazelenerek doğal içerikli bir ürünle buluşmuş olur. Cilt tipinize hangi maskelerin iyi geldiğini öğrenerek bir maske tipi belirleyebilirsiniz. Sırasıyla uygulayabilirsiniz. Cilt bakım rutininize cildinizi tahriş etmemesi için maksimum haftada iki kere maske eklemeniz gerekmektedir. Cildiniz kuruysa nemlendirici maske yapabilirsiniz. Hassas ise daha yumuşak bir maske yapabilirsiniz.

Yüz pürüzsüzleştirici etkili peeling önerimiz ise şu şekildedir.

Some By Mi - AHA BHA PHA 30 Days Miracle Toner: Çay ağacı tonik özelliğiyle ölü ciltten kurtulup pürüzsüz bir cilt elde etmenizi sağlar. Mucize toner gözenek boyutunu küçülterek güçlü, canlı ve sağlıklı bir görüntü elde edilmesini sağlar.

3. Serum Kullanın

 Serumu göz altı serumu ve yüz serumu olarak iki aşamalı kullanabilirsiniz. Cildinize uygun kremleri, temizleyicileri sürdünüz fakat daha vitaminli, daha iyi tedavi edip onaracak bir cilt serumu kullanmanız gerekecek. Tamamen cilt tipinize uygun olarak seçeceğiniz bir serum veya ampul ile geniş gözeneklere iyi gelen ürünler veya hassas cildinizi onarıcı özellikli serum, ampul kullanabilirsiniz. Cildinizin ferahladığını, nefes aldığını hissedeceksiniz bu aşama sonrasında. Yüz serumu kadar göz altı serumu da önemlidir. Göz altı morluğunuz veya şişliğiniz varsa buna uygun bir serum kullanmanız gerekecektir. Cildinize iyi gelen bir ürün seçtikten sonra serum veya ampul uyguladınız. Şimdi 4. Aşamaya geçelim. Geniş gözenekleriniz var ise gözenek sıkılaştırıcı serum kullanabilirsiniz. Onun haricinde her cilt tipine uygun en iyi c vitamini serumu gibi ürünlerle cildinizi beslemeniz gerekmektedir. Serum önerimiz şu şekildedir.

I'm From - Ginseng Serum - Kan Dolaşımını Artırıcı Gençleştirici Serum: Ginseng özü ile kan dolaşımını hızlandırarak taze, dolgun ve parlak bir cilde kavuşturur. Cildinizi besleyerek pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar.

4. Cildinizi Nemlendirin

 Yüzünüzü makyajdan veya gün içerisindeki yorgunluktan arındırdıktan sonra maske yaptınız, serum kullandınız. İyice dinlendirdiniz. Sırada 4. Adım olan cildi nemlendirme var. Mutlaka iyi içerikli bir nemlendirici kullanmalısınız. Böylelikle kırışıklık oluşumunu da engellenecektir. Hatta oluşan kırışıklıklar nemlendirici sayesinde azalacaktır. Bir önceki uyguladığınız serumlar, maskeler iyice yüzünüze geçmiş olur. Nemlendirici ile temiz ve bakımlı cildinizde yumuşacık bir sonuç elde edersiniz.

5. Güneş Kremi kullanın

Şimdi son aşama olan güneş kremi kullanımındayız. Dışarı çıkmasanız dahi yüzünüzü tüm bu aşamalardan sonra güneş kremiyle korumanız gerekmektedir. Eskiden kalan güneş lekeleri olabilir, bunun için dahi gereklidir. Dört mevsim de güneş koruyucu krem kullanarak dışarı çıkmanız oldukça sağlıklı olacaktır. Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için ve cilt bakımınızın son aşaması olan güneş kremi kullandıysanız 5 aşamada pürüzsüz bir cilde sahip oldunuz demektir…Her zaman her yerde rahatlıkla kullanabileceğiniz stick güneş kremi ürünlerine web sitemizden ulaşabilirsiniz. 

  

Tüm bu işlemleri rutininize ekleyerek her gün devamını getirmeniz gerekmektedir. Cilt temizliği, nemlendirici, güneş kremini her gün uygulamanız gerekmektedir. Maske, ampul veya serumu ise haftada bir veya iki gün yapmanız cildi tahriş etmemesi açısından daha sağlıklı olacaktır. Korendy Türkiye ürünleri ile her zaman daha sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. İnternet sitemizden tüm Kore cilt bakımı ürünlerine ulaşabilirsiniz. Bakımlı ve güzel bir cilt için her gün devamını getirin… 😊