40'lı Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Cildinizi Gençleştirecek 5 Harika Öneriyi Hemen İnceleyin!


Cilt, kişinin en önemli vitrinidir. İlk bakışta fark edilen, güzelliği ya da sorunları ile dikkat çeken en hassas bölgedir. Her yaşın kendine has güzelliği vardır sözüne kulak verelim. Burada bahsedilen yalnızca yaşa has kaydedilen güzellikler değildir. Cilt ve görünüşün de yaşla birlikte değişiklikleri bunun yanında belirli bir güzelliği oluşur. Tıpkı 40’lı yaşlarda olduğu gibi. 40’lı yaşlar bir kadının en güzel zamanlarıdır. Cilt güzelliği nasıl ki özgüven oluşturup insanı mutlu ediyorsa cilt sorunları da psikolojik olarak rahatsızlık getirir. Yaşlılık belirtileri, sivilceler, cilt sarkmaları gibi problemleri kimse yaşamak istemez. Bundan dolayı belirli yaşlardan itibaren düzenli olarak yapılacak cilt bakımı ile birlikte 40’lı yaşlarda yaşınızdan çok daha genç göstermeniz mümkün. Peki 40’lı yaşlarda cilt bakımı nasıl yapılır dersiniz?

40lı yaşlarda cilt bakımında nelere dikkat edilmelidir

40’lı yaşlar cilt bakımı, cildi zamanın güçlü etkilerine karşı daha da fazla korumanız gereken yaşlardandır. Cilt, 25 ila 30’lu yaşlar itibariyle kolajen üretimini durdurur. Bu üretimin durmasıyla birlikte ciltte sarkmalar ve ilk çizgiler de kendini göstermeye başlar. Kolajen, cilt bariyerini koruyan ve cildin yaşlanmasını geciktiren en önemli öğelerdendir. Ve bunun azalmasıyla birlikte ne yazık ki cilde dışarıdan müdahale yapılmalı ve kullanılacak ürünler ile cilde önemli kolajen takviyelerinde bulunulmalıdır. 40’lı yaşlara gelindiğinde sağlıklı ve genç bir cilde sahip olmak için 25’li yaşlar itibariyle cilde anti-aging bakımlar yapılması ve cilde uygun ürünler ile bakım rutininin oluşturulması gerekir. Bu yaşlarda dikkat edilmeye başlanan cilt bakımı, ileriki yaşlarda sizleri fazlasıyla mutlu edecektir.

40’lı yaşlar cilt bakımını nasıl yapmalı diye merak edenlere şunu açıkça söylememiz gerekir ki, bu yaşlar itibariyle kolajen destekli bakım yapılması ve cilde uygun bakım rutininin oluşturulması oldukça önem taşır. Bu bakım rutininin aşamaları da; cilt temizliği, nemlendirici kremler ve maske kullanımı ile olmalıdır.

cilt bakımı ne işe yarar nasıl yapılır

40’lı Yaşlar İtibariyle Cilt İçin Nasıl Ürünler Kullanılmalıdır?

40’lı yaşlar, 20’li yaşlarda yapılan iyi bir bakımın meyveleri toplar desek yanılmış olmayız. İyi yapılan cilt bakım rutinleri ve ürün kullanımı, 40’lı yaşlarda sağlıklı ve dinç bir cilt görünümü olarak kendini gösterir. Ancak bu yaşların da kendine özgü bakım rutinleri bulunmaktadır. 40’lı yaşlarda dikkat edilmesi gereken en önemli bakım rutini hiç kuşkusuz cildi nemlendirmek ve serum kullanımını artırmaktır.

40lı yaşlarda kullanılacak etkili cilt bakım ürünleri nelerdir

Kullanılacak olan nemlendiriciler, serumlar ya da maskelerin etkisini artıran en önemli faktör cilt temizliğidir. Her gün cilt mutlaka uygun bir temizleme ürünü ile yıkanmalı temizlenmeli ve bunun üzerine nemlendirici ile bakım yapılmalıdır. Temizlenmemiş bir ciltte tıkalı olacak olan gözeneklere, ne kadar iyi bir ürün kullanılırsa kullanılsın nüfus etmeyecektir. Bu da cilt bakımını sekteye uğratacaktır. Bunun yanı sıra, gece için de yine uygun ürünler ile cilt bakım rutinine devam edilmesi gerekir. 40’lı yaşlarda c vitaminleri ve kolajen etkili serum kullanımına ağırlık vermek gerekir. Bu ürünler cilt sarkmalarını önleyeceği gibi derin çizgilerin de önüne geçecektir. Tüm bunların tüm hayatınız boyunca eksik etmemeniz gereken en önemli ürünler ise hiç kuşkusuz güneş koruyuculardır. Güneş koruyucu kremler, yaşınız kaç olursa olsun yaz kış kullanmanız gereken en önemli cilt bakım ürünü olarak dikkat çekmektedir.

40’lı Yaşlarda Kullanılması Gereken En Etkili Cilt Bakım Ürünleri

40’lı yaşlar itibariyle kullanılacak kozmetik ürünlerin etkili ve kaliteli olmasına özen göstermek gerekir. Bu yaşlarda cilt canlılığını yitirecek ve mat bir görünüm ortaya çıkacaktır. Bunlara engel olmak için Kore kozmetik markalarının hazırlamış olduğu en etkili kozmetik ürünler yaşınızı mutlu edecek özellikler taşımaktadır. İşte onlardan en önemlileri;

I'm From - Ginseng Serum - Yaşlanma Karşıtı Yoğunlaştırılmış Ginseng Serum; içerisindeki ginseng, yeşil çay ve meyan kökü ile etkili bir kırışıklık bakımı yapan bu serum, cilt bariyerini güçlendirerek sarkmaların önüne geçer.

Barulab - 530 S-Peptide Ampoule (Yaşlanma Karşıtı Peptit Ampülü); cildi nemlendirerek daha sıkı görünmesine sağlayan bu ürün, ince çizgi görünümünü engelleyerek yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırır.

By Wishtrend - Vitamin A-mazing Bakuchiol Night Cream - %0.03 Retinal Gece Kremi; cilde kırışıklık bakım yaparak yaşlılık belirtilerini geciktiren bu krem, içeriğindeki A vitamini sayesinde cilde parlaklık kazandırır.

Beauty of Joseon - Revive Eye Serum with Ginseng + Retinal (Besleyici Retinal Ginseng Göz Serumu); yaşlanma önleyici özelliği sayesinde göz çevresine hassas bir bakım sağlayan bu ürün, göz çevresinin daha aydınlık ve dinç görünmesine yardımcı olur.

Her yaşta kendinizi iyi hissetmek istersiniz öyle değil mi? Cildiniz kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak önemli detaylardan biridir. Yaşlılığın önüne geçmek, çizgilerden çekinmeden özgürce gülümsemek ve makyaj yapmadan dahi cildin parlak görünmesini sağlamak 40’lı yaşlarda da mümkün. Korendy Türkiye ile sahip olabileceğiniz 40’lı yaşlar cilt bakım ürünleri ile yaşınızı sizi mutlu etmeye devam etsin.