Yaz Saç Bakımı ile Saçlarınızı Hasardan Koruyun


Yaz Saç Bakımı

Yaz saç bakımı güneşi yoğun olarak hissettiğimiz bu günlerde oldukça önemli. En sık yapılan hatalardan biri yazın saç bakımını ihmal edip, güneş ve denizden etkilenen saçları sonbaharda onarmaya çalışmak. Unutmayın saçlardaki hasar ne kadar az olursa, onarması da o kadar zahmetsiz ve kolay olur.

Güneşin Yıpratıcı UV ışınlarından sadece cildimiz değil saçlarımız da etkileniyor. Saç kütiküllerinde hasar meydana geliyor bu da boyalı saçların rengini kaybetmesine, doğal ve işlemli saçların kırılmalara daha açık hale gelmesine neden oluyor.

Yaz saç bakımını aksatmayarak hatta UV ışınlarına karşı koruyucu ürünleri rutininize dahil ederek saçların hasar görmesinin önüne geçebilirsiniz. Böylece sonbaharda hasarlı saçlarla uğraşmak yerine bakımınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Saçı Kir ve Kalıntılardan Arındırma

Saçlara hasar yıkama aşamasında başlar. Saçları sert sürfaktanlarla yıkamak boyalı saçların rengini kaybetmesine ve diğer tüm saç tiplerinin kirden arınırken hasar uğramasına neden olabilir. Bu yüzden yaz saç bakımı saçlara hassas davranan bir şampuanı mutlaka içermeli. 

Moremo Onarıcı Şampuan

Moremo Saç Onarıcı Şampuan

Sülfatsız içeriği ile saçı nazikçe temizleyen Moremo Onarıcı Şampuan 17 çeşit amino asit, 3 farklı protein ve bitkisel içeriklerle saçın gücünü kaybetmeden kalıntılardan etkili bir şekilde arınmasını sağlar.

Haftalık Maske Kullanımı

En sık rastlanan yanlışlardan biri saç kreminin etkisinin saç maskesi ile aynı olduğunu düşünmek. Her iki ürün de içeriğindeki saçın elektrik yüküne yapışan onarıcı ve yumuşatıcı içerikleri içerdiği için saça yumuşaklık veriyor ve taranmasını kolaylaştırıyor. Bu yüzden çoğu kişi saç kremi kullanıyorsa saç maskesi kullanmayı atlıyor. Oysa saçı onaran içerikler saç maskesinde daha yoğun ve fazla oranda bulunur. Saç kremleri saçların kolay açılmasını sağlamak, saç maskeleri ise yıpranmış saçlarını onarmak ve güçlendirmek içindir.

Moremo Onarıcı Saç Maskesi

Moremo Onarıcı Saç Maskesi

Yapılan testlerle etkinliği kanıtlanmış; yıpranmış saçları hem onaran hem de saçlara parlaklık kazandıran yoğun bir bakım maskesi. İçeriğindeki 7 farklı protein saçları onarırken, bitki ve yağ kompleksleri saçlara gözle görülür parlaklık kazandırır ve saçların yumuşatır. Saçlardaki ilk hasarlar her zaman gözle görülür olmayabilir. Bu yüzden saç bakım maskesini saçlar görünür şekilde yıpranmış hale gelmeden kullanmak önemlidir. Moremo Onarıcı Saç Maskesi gözle görülür şekilde hasara uğramış saçları bile dönüştürmede etkilidir. Yoğun hasar görmüş, parlaklığını kaybetmiş ve güçsüzleşmiş saçlar için özel olarak geliştirilmiştir.

Saç Bakım Yağları

Yazın güneş ışınlarının kuruttuğu saçları yağ takviyesi ile beslemek hem saç sağlığı açısından hem de parlak hoş bir görünüm için olmazsa olmazlardandır.

Moremo Onarıcı Saç Yağı

Moremo Onarıcı Saç Yağı

Moremo Onarıcı Saç Yağı 8 çeşit besleyici yağ özü ile saçları ağırlık yapmadan nemlendirir ve besler. Ayrıca içerdiği UV filtresi ile saçları güneş ışınlarına karşı korur.

Saçlarınızı beslemeye ve korumaya yönelik diğer Moremo ürünlerini görmek için buraya tıklayın.