Hassas Fiziksel Peeling Önerileri


Yaz Aylarına Uygun Hassas Fiziksel Peeling Önerileri

Kimyasal asit kullanıma ara verdiyseniz, ölü hücrelerden kurtulmak için fiziksel peeling tercih edebilirsiniz. Böylece cildin kendini yenileme sürecini hızlandırabilir ve daha pürüzsüz, parlak bir cilde kavuşabilirsiniz.

Düzenli peeling yapmak yani cildi ölü hücrelerden arındırmak cildin kendini yenileme sürecini hızlandırır, cildin daha yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlar. Tercih edebileceğimiz iki çeşit peeling vardır; kimyasal peelingler ve fiziksel (mekanik) peelingler. Kimyasal peelingler hakkında detaylı blog yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Korendy’de bulabileceğiniz fiziksel peeling ürünleri:

Manyo - Active Refresh Herb Peel

İçeriğindeki Pirinç Tozu, Buğday Tohumu, Adaçayı ve Fesleğen ile cildinizi hızlı bir şekilde ölü derilerden arındırıp, pürüzsüz bir cilt ile tanışın.

Shangpree - Fresh Peeling Mask

Laktik asit, cadı fındığı ve yeşil çay gibi bileşenlerin oluşturduğu yıldız kompleks ile daha pürüzsüz ve daha duru bir cilt için altın adımı atın!

Beauty of Joseon - Apricot Blossom Peeling Gel

Japon kayısı çiçeği, meyvesi ve elma enzimlerinin buluştuğu bu doğal peeling deneyimi ile cildinize ipeksi pürüzsüzlük, canlılık ve tazelik bahşedin.

Klairs Aydınlatıcı Şeker Maskesi

Çok amaçlı bu ürün ciltte maske gibi bekletildikten bir süre sonra durulama aşamasında ölü hücrelerden de kurtulmanızı sağlar. İçerisinde peeling etkisi olan şekerin yanı sıra cildi aydınlık görünüme kavuşturmayı destekleyen greyfurt özü içerir. Shea yağı ile cilde nem verir.

Bu üç çeşit fiziksel peeling de cilde nazik davranır, cildi güneşe karşı hassaslaştırmadan etkili bir şekilde cildi ölü hücrelerden arındırır. 

Bütün peeling ürünlerini görmek için buraya tıklayın:
https://www.korendy.com.tr/collections/exfoliator-peeling-cilt-bakim-cesitleri-kore-cilt-bakim-ve-kozmetik