Fungal Akne Problemine Özel Kore Cilt Bakımı


fungal akne

Fungal Akne bir çok kişide cilt bakımında hangi ürünleri kullanacağına dair kafa karışıklığı yaratıyor. Cilt bakım ve ürün önerilerini sizler için sıraladık.

Akneye eğilimli ciltte gözeneklerin yağ ve ölü hücrelerle tıkanması durumu vardır. İşin içine bir de bakteri girerse farklı türleri ortaya çıkar. Malassezia Folliculitis yani fungal akneye eğilim gösteren ciltte ise ölü hücre, sebum ve bakteriden bağımsız olarak cilt florasında doğal olarak bulunan mantarların, floranın dengesinin bozulması sonucu, çoğalması söz konusudur. 

Fungal akneye ne sebep olur?

Bu cilt kusurunu tetikleyen faktörlerin başında nemli hava gelir. Mantarlar nemli ortamda çok rahat çoğalırlar. Maske kullanımı da nemli bir ortam yarattığından bu soruna neden olabilir. Diğer nedenler ilaç kullanımı ve bazı kozmetik ürünlerin (içeriğinde yağ bulunan) durumu tetiklemesidir. 

Görünümleri akneye eğilimli cildi andırsa da aralarında belli farklar vardır. Örneğin fungal akneye eğilim gösteren ciltte pürüzler tek tiptir ve genelde kaşıntı hissine neden olur. Cildin özellikle sebum üreten yerlerinde gözükürler. 

Fungal akneden kurtulmak için ne yapmak gerekir?

Doğru bir tanı için önce dermatoloğa gözükmek gerekir. 

Mantarlar cildin doğal yağı olan sebum ile ya da cildimize sürdüğümüz ürünlerin içerisinde bulunan bazı yağlar ile beslenirler. Bu nedenle kullanılan ürünlerin bu pürüzleri tetikleyen yağları içermemesi, bunun yerine formülde anti-fungal ve yatıştırıcı içeriklerin bulunması önem taşır. 

Bu yazıda sizler için fungal akneye eğilim gösteren cilde uygun Kore cilt bakım ürünlerine yer verdik. Bu cilt tiplerine uygun olacak Korendy bünyesindeki tüm ürünleri görmek için buraya tıklayınız.

Korendy’de bulabileceğiniz fungal akneye eğilimli ciltler için ürün tavsiyeleri; 

 

Klairs - Daily Hydrating Water

Klairs Daily Hydrating Water, yeşil çaylı antioksidan tonik %45 yeşil çay suyu özüyle cildi nemlendirir ve yoğun antioksidan bakım sağlar.  

I'm From - Mugwort Essence

I’m From Mugwort Essence, içeriğindeki Misk Otu ile tahriş olmuş cildi yatıştırır.

By Wishtrend - Polyphenol in Propolis 15% Ampoule

By Wishtrend Polyphenol in Propolis 15% Ampoule, propolisli sivilce serumu %15 oranda doğal propolis içeriğiyle cilt kusurlarını gidermeye desteklerken pigment lekelerini hafifletmeye yardımcı olur. 

By Wishtrend - Pure Vitamin C 15% with Ferulic Acid

By Wishtrend Pure Vitamin C 15% with Ferulic Acid, güçlü antioksidanlarla formüle edilmiş vitamin C serumu %15 C vitamini ve Ferulic asit içeriği ile hem yaşlanma karşıtı etki sağlar hem de cilt tonunu dengelemeye ve aydınlatmaya yardımcı olur. 

Kaynakhttps://www.mdacne.com/article/fungal-acne-causes-and-treatments-according-to-dermatologists