Seçkin Kore Kozmetik Markaları 🚚 1-4 Günde Teslimat 🍬 Seçilebilen Tester Ürünler

Fiziksel ve Kimyasal Güneş Koruyucu Kremlerin Arasındaki Farklar Nelerdir?


Klairs fiziksel güneş kremi vs kimyasal güneş kremi

Yazın gelişini kutlamanın güneş koruyucular hakkında sohbet etmekten daha iyi bir yolu yoktur! Wishtrend, yaz cilt bakımı kategorisindeki muhtemelen en heyecan verici haberlerden birini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyor. Klairs markasının yeni fiziksel (mineral) filtreli güneş koruyucusu Mid Day Blue UV Shield cildi sadece UV ışınlarından etkili bir şekilde korumakla kalmayıp aynı zamanda hafif yapısıyla tazeleyici ve sakinleştirici bakım sunuyor. Yeni güneş kremi, Klairs markasını sadece bir değil iki farklı tipte (biri fiziksel biri kimyasal) güneş koruyucusu sunan bir cilt bakım markası yapıyor.

Cildim için fizilsek UV mi yoksa kimyasal UV mi?

Sıkı bir cilt bakımı tutkunuysan güneş kremini düzenli bir şekilde uygulamanın altın kural olduğunu bilirsin.

Ancak ilk etapta farklı güneş koruyucu türlerini, bunların tipik özelliklerini ve cilde faydalarını tespit etmek önemlidir. Klairs markasından sizin için en iyi güneş kremini seçmeden önce, bu iki filtre arasındaki farkı öğrenelim.

Kimyasal güneş koruyucu faydalarıKimyasal güneş koruyucuların karakteristik özellikleri

Fiziksel güneş koruyucu faydalarıFiziksel güneş koruyucuların karakteristik özellikleri

Fiziksel ve kimyasal güneş kremi nasıl anlaşılır?


Kimyasal güneş koruyucular ve fiziksel güneş koruyucular ayrı ayrı kendi avantaj ve dezavantajlarına sahiptir. İkisi arasındaki tercih, kişinin cilt tipine, cilt hassasiyetine ve tercih ettiği dokuya bağlıdır. 

KİMYASAL GÜNEŞ KREMLERİ

  • Organik bileşikler içerir.
  • UV ışınlarını absorbe eder. Cilt yüzeyinin altında gerçekleşen kimyasal reaksiyonla cildi UV ışınlarından koruyan bir güneş koruyucu olarak düşünebilirsiniz. 
  • Hafif ve yapışkan olmayan bir dokuya sahiptir.
  • Fiziksel güneş koruyuculara kıyasla ciltte daha kolay yayılır.

Bununla birlikte cilt tarafından emildiği için gözenekleri tıkama olasılığı bulunur, ayrıca mutlaka güneşe çıkmadan dakikalar önce uygulanmalıdır.

Klairs kimyasal güneş koruyucu
Klairs - Soft Airy UV Essence SPF50+ PA++++ 80ml

FİZİKSEL GÜNEŞ KREMLERİ 

  • Cilt yüzeyinde işlev gören titanyum dioksit veya çinko dioksit gibi aktif mineral bileşenler içerir.
  • UVA ve UVB ışınlarına karşı koruma sağlar, genellikle geniş spektrumludur. 
  • Cilt yüzeyinde çalıştığı ve cilde nüfuz etmediği için gözenek tıkama olasılığı daha azdır.

Eğer aceleyle dışarı çıkmanız gerektiği için önceden güneş koruyucu uygulayacak vaktiniz yoksa cildinizin güneş ışınlarından korunduğundan emin olmak için fiziksel bir güneş koruyucu tercih edin. Bununla birlikte, kimyasal güneş koruyucudan farklı olarak ter ve sebum nedeniyle pütürlenerek ciltten dökülebilir, bu nedenle birkaç saatte bir yeniden uygulanması bir zorunluluktur. Ayrıca ciltte beyazlık bırakacağı için cilt tonunu değiştirebilir. 

Klairs fiziksel güneş koruyucu
Klairs Mid Day Blue UV Shield SPF 50+ PA++++ 80ml

EN İYİNİN EN İYİSİ: Klairs Mid Day Blue UV Shield vs Klairs Soft Airy UV Essence

Evet, yukarıda belirtildiği gibi hem kimyasal hem de fiziksel güneş koruyucuların kendi artıları ve eksileri vardır. Yani mesele cildinizde hangi filtrenin daha iyi çalıştığını ve hangisinin sizin için artı yönünün daha fazla olduğunu bulmaktır. Klairs markası müşterilerin sahip olabileceği olası memnuniyetsizlikleri göz önüne alarak bunları kökten çözecek önlemler aldı ve farklı ihtiyaçlara yönelik iki farklı güneş koruyucu geliştirdi.

Peki, nasıl farklılar?

Klairs güneş koruyucu farkları

GÜNEŞ KORUYUCU MÜŞTERİ YORUMLARI

[Klairs] Soft Airy UV Essence SPF50+ PA++++ “Ağırlık hissi yaratmayan, ipeksi güneş koruyucu” ★★★★★

Gerçekten harika diyebileceğim ipeksi bir güneş kremi, genellikle Kore dışında üretilen ağır güneş koruyucuları gibi bir yapısı yok. Kolayca emiliyor ve mükemmel koruma sağlıyor. Ayrıca cildimi korumaktan daha fazlasını yapabilmesi için içeriğinde niacinamide gibi aydınlatıcı cilt bakım bileşenlerinin bulunmasını seviyorum!
Kevin Ta **** (Global Klairs Müşteri İncelemesi)

[Klairs] Mid Day Blue UV Shield SPF 50+ PA++++ Nemli yaz mevsiminde ihtiyacım olan tek şey! ★★★★★

Her zaman cildime tazelik hissi veren, hafif yapılı güneş koruyucu ürünleri tercih ediyorum çünkü yağlılık hissinden hoşlanmıyorum. Klairs Soft Airy UV Essence'i beğendim, ancak hava gerçekten nemli olduğunda veya cildim yağlı olduğu zamanlarda daha hafif ve taze bir ürüne ihtiyaç duyuyordum. Klairs Mid day Blue UV Shield'ı test etme şansım olduğunda öteki güneş koruyucular ile yaşadığım sorunları kökten çözdü. İçeriğinde bulunan yatıştırıcı guaiazulene sayesinde güçlü ışınların altında daha da güvende hissediyorum!
Gina M **** (Global Klairs Müşteri İncelemesi)