10 Adımda K-Beauty Kore Cilt Bakım Rutini


YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN 10 ADIMLIK K-BEAUTY RUTİNİ 

Her ne kadar 10 adımlık rutin Güney Kore’de test edilmiş ve faydası kanıtlanmış olsa da her gün bu 10 adımı uygulamanıza gerek yok. Bunun yerine cildin ihtiyacına göre tercih yapabilirsiniz. Özellikle 5, 6 ve 7. basamaklar cilt sorunları olanlar için gereklidir. Diğer adımlar temel cilt bakım rutini olarak gerekmektedir.

Adım 1. YAĞ BAZLI TEMİZLEYİCİ: Ciltteki lekelerin ilk tabakasını ve makyajı temizler. Kuru yüzünüze temizleyiciyi masaj yaparak uygulayın ve ılık suyla durulama yaparak kullanın. Temizleyiciler için tıklayın

Adım 2. SU BAZLI TEMİZLEYİCİ: Yağ bazlı temizleyiciden sonra kalan kirleri temizler. Su ekleyerek köpük oluşmasını sağlayan, yüzünüze ve boyun bölgenize köpüğü uygulayıp hafif masaj yapın. Ilık suyla durulayın. Temizleyiciler için tıklayın

Adım 3. EKSFOLİASYON (PEELING): Cildinizi ölü cilt hücrelerinden arındırıp kullanacağınız cilt bakım ürünlerinin cildinize daha iyi nüfuz etmesini sağlar. Cildinize yumuşak bir şekilde masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Haftada ortalama 2-3 defa tekrarlayın. Peeling ürünleri için tıklayın

Adım 4. TONİK: Cildinizin ph değerini dengeleyerek nemli kalmasını sağlar. Parmak uçlarınızla yada pamuk yardımıyla cildinize içten dışa doğru hareketlerle uygulayın. Tonikler için tıklayın

Adım 5. ESANS: Hücre yenilenmesine yardımcı olur, aynı zamanda cildi nemlendirir ve onarır. Cildinize damlattıktan sonra parmak uçlarınızla cildinize hafif masaj yaparak uygulayın. Esanslar için tıklayın.

Adım 6. TEDAVİ ÜRÜNÜ (Serum veya Ampül): Belli bir bölgeyi tedavi etmeyi hedefler. Cildinize parmak uçlarınızla uygulayın. Serumlar ve Ampüller için tıklayınız.

Adım 7. YAPRAK yada SÜRÜLEBİLİR DETOX MASKE: Cildinizi çok yoğun bir şekilde besler ve nemlendirir. Haftada bir kaç kez cilde uygulanabilir. Kağıt ve Sürülebilir maskeler için tıklayın.

Adım 8. GÖZ BAKIMI: Hassas göz belgesini nemlendirir ve korur. Parmak uçlarınızla göz çevrenize nazikçe uygulayın. Göz bakım ürünleri için tıklayın.

Adım 9. NEMLENDİRİCİ: Ciltteki nemi tutar, kırışıklıkları giderir, bir önceki adımda uyguladığınız besinleri cilde yedirir. Parmaklarınızla hafifçe cildinize vurun, ekstra neme ihtiyacınız olduğu zaman nemlendirici yerine uyku maskesi kullanın. Nemlendiri Kremler, Nemlendirici Yağlar ve Nemlendirici Jeller için tıklayın.

Adım 10. GÜNEŞ KORUYUCU: Yaşlanmayı ve cilt kanserini önler! Her sabah cilt bakım rutininizin son aşamasında uygulayın. Güneş Koruyucular için tıklayın.

Sevgilerle
Korendy Türkiye
Sağlıklı ve Seçkin Kore Cilt Bakım ve Kozmetik