Huxley ile yaz bakımına giriş...


Artık yaz geldi....! Güneş losyonu kullandıktan sonra yazın tadını doya doya çıkarabiliriz.... mi acaba? ^_^ 

Morocco huxley

Maalesef Kore'de ve Türkiye'de yaz ayları bir hayli kavurucu. Özellikle hafta sonları yoğun güneş ışığına maruz kalıyoruz. Güneş kremi kullanarak sadece X-ray gibi kanserojen ışınların etkisini azaltıyoruz. Peki ya cildimizdeki doğal nemi koruyor muyuz?

Bright Skin

Genelde sadece soğuk aylarda nemlendiriciye ihtiyacımız olduğunu biliriz... Fakat sıcak aylardan buna daha çok ihtiyacımız var. Çünkü sıcak aylarda cilt hücreleri üzerindeki ve içindeki koruyucu yağlar ve sıvılar hızlıca buharlaşır. Bu yüzden bazen cildimizin cayır cayır yandığını, susadığını ve aşağıdaki portakal gibi kuruduğunu hissederiz.

Portakal kuru

Sonuç olarak, hücre yağı ve nemi azalır, cildimiz buruşur ve kırışıklıklar başlar :((


Peki bu kurumanın ve yaşlanmanın önüne geçmek için doğal bir çözüm yok mu?

Aslında var... Hem de hepimizin çok duyduğu fakat kullanmadığı bitkiler... Kaktüs ve diğer çöl bitkileri...

Bunlar güneşin en zor şarlarında bile uzun süre sağlıklı bir şekilde hayatta kalabilir, ama normal bitkiler kurur gider...

Kurumuş odun çöl

Ne yani, herşey bitti, şimdi de yüzümüze kaktüs mü sürelim?

Alemsiniz, tabiki hayır :) Bunun yerine size Fas çöllerinden zor şartlarda, özenle toplanılarak Kore'de üretilen Huxley markalı ürünleri getirdik.

Huxley

Bu ürünler yoğun miktarda çöl bitkisi çekirdeği yağı içerir. Bu sayede kuruyan cilt hücrelerine nüfuz ederek, onları besler, nemlendirir, gencecik ve enerji dolu olmasını sağlar.

Huxley ürünlerini burdan inceleyebilirsiniz..

Çöl bitkisi meyvesi

Tamam ablacım güzel de, bunlar çok pahalı ama ya! Bunun yerine 2-3 tane nemlendirici krem alırım daha iyi değil mi?

Pahalı olmasında biraz haklısınız, fakat bunun yerine krem kullanmakta pek değil :)

Kremler genelde yüzeysel olarak nem sağlar ve etkisi kısa sürer. Fakat bitki özleri ve yağlar ise derinden nemlendirir. Kaktüs çekirdeği özünden elde edilen yağlar ise daha uzun süreli kalıcı etkili sağlar. Bu sayede cildiniz çöl sıcaklarına bile dayanıklı hale gelir ;)

Peki neden bu kadar pahalı?
İki sebebi var. Birincisi, çöl bitkilerinin yetiştirilmesi, hasat edilmesi ve bunlardan yağ çıkarılması çok maliyetli ve eziyetli bir süreç. İkincisi, Huxley markası, bu yağlardan yüksek oranda kullanıyor olması.

 Huxley ürünlerini burdan inceleyebilirsiniz..